Kalendārs


32. LIEPĀJAS STARPTAUTISKAIS ZVAIGŽŅU FESTIVĀLS. DŽEZA AINAVAS

15. MARTS 19.00Piektdiena
2024


Džezs ir dvēseles valoda, kas izsaka neteiktās lietas. Tas ir mūzikas brīvība, kas mūsos raisa neizdibinātas kaislības, un arī šogad Liepājas Starptautiskajā zvaigžņu festivālā skanēs džeza mūzika.

“Džeza ainavas” šogad festivālā gleznos Eiropā dzīvojošais amerikāņu džeza saksofonists un klarnetists Džons Ruoko (John Ruocco) kopā ar Latvijas mūziķu apvienību “Trio ELPO”.

ASV dzimušais džeza mūziķis dzīvo Eiropā, galvenokārt Beļģijā un Nīderlandē, jau kopš 1979. gada. Viņš spēlējis kopā ar neskaitāmiem populāriem džezmeņiem, tostarp Bertu Jorisu, Čārlzu Losu, Mišelu Heru, “Act Big Band”, Krisu Džorisu, Filipu Aertsu, BRT Bigbendu, Bruno Kasteluči.

Vairāk nekā 20 gadu Džons Ruoko ir arī Pētera Herbolcheimera bigbenda dalībnieks, bijis arī Nīderlandes džeza orķestra diriģents, kā arī Briseles Karaliskās konservatorijas un Hāgas Karaliskās konservatorijas pedagogs, iedvesmojot saksofonistu jauno paaudzi.

TRIO ELPO radies 2016. gadā, un no 2016. līdz 2022. gadam tas darbojās ar nosaukumu ”Equanimity Trio”. Trio muzicē trīs līdzīgi domājoši mūziķi un draugi - Jānis Rubiks, Edgars Cīrulis un Rūdolfs Dankfelds. Trio izpilda pašu komponētu mūziku, kurā savienojas džeza, akadēmiskās un rokmūzikas elementi.

Trio skanējumu raksturo plašas, meditatīvas muzikālās ainavas, spēcīgas un dinamiskas ritma struktūras, kā arī enerģiska un aizraujoša saspēlē starp mūziķiem. Šī trio koncepcijas pamatā ir rakstīt un spēlēt mūziku, kas dod iespēju klausītājiem piedzīvot  plūdumu, ritējumu un organiskumu, savienojot labāko no daudzām muzikālajām pasaulēm.


Piedalās:
Džons RUOKO (saksofons, klarnete)
Trio ELPO: Jānis RUBIKS (bass), Edgars CĪRULIS (klavieres), Rūdolfs DANKFELDS (sitaminstrumenti)


Atrašanās vieta:

Kamerzāle


Pasākuma ilgums:

19.00-20.10 / ~ 1h 10 min


Organizē:

Liepājas Simfoniskais orķestris


Atbalsta:

Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Liepājas pilsēta


Atlaides:

  • Skolēniem, studentiem, invalīdiem, pensionāriem – 3 eiro
  • 3+ ģimenes kartes īpašniekiem - 30%
  • Skolotājiem, pasniedzējiem un medicīnas darbiniekiem - 20%

Grupām (10 un vairāk apmeklētājiem) – 20%

Pērkot grupu biļetes internetā, lūdzam rakstīt uz e-pastu sales@lso.lv


Saistītie jaunumi