Kalendārs


 

APBURTĀ PRINCESE. KONCERTS BĒRNIEM

3. OKTOBRIS 11.00Otrdiena
2023


Ne viena vien bērnu iemīļota pasaka ieguvusi jaunas krāsas, no pasaku grāmatas  nokļūstot kādā citā mākslas žanrā. Tieši tā noticis ar pasaku meistara Šarla Perro pasaku par princesi, kura aizmieg simts gadus ilgā miegā, līdz to atmodina skaistais princis, laužot ļaunās burves lāstu.

Izcilais skaņradis Pēteris Čaikovskis jau pirms daudziem gadiem radījis baletu “Apburtā princese”, kurā gan pašai princesei Aurorai, Ceriņu fejai, princim Dezirē un vēl daudziem citiem Š. Perro pasakas varoņiem skaistā komponista mūzika un baleta mākslas valdzinājums ļāvis uzrunāt arvien jaunas un jaunas paaudzes.

Arī VSIA “Latvijas Koncerti” rīkotā cikla “Patiešām maziņiem” ietvaros pasaka piedzīvos jaunu lasījumu. Tajā joprojām liela vērtība būs P. Čaikovska mūzikai un baletam, kuru izdejos Rīgas baletskolas topošie baleta solisti – ieraudzīsim gan Ceriņu feju, Runci zābakos un balto kaķenīti, Zilo putnu un princesi Florīnu, kā arī Sarkangalvīti un vilku. Taču pasakas galvenie varoņi – princese Aurora un princis Dezirē dziedās, feja Karabosa savus ļaunos pareģojumus izteiks trombona skaņās, bet visu papildinās klavieru trio muzicēšana.

Muzikālajā uzvedumā līdzās P. Čaikovska mūzikai skanēs arī viņa iemīļotā komponista Volfganga Amadeja Mocarta, kā arī Džuzepes Verdi un Gaetāno Doniceti mūzika.

Piedalās:

Brigita Čirkše | soprāns

Emīls Kivlenieks |  tenors

Rīgas baletskola | dejotāji

Kristiāna Krūskopa | vijole

Laura Muceniece | trombons

Jānis Pauls | čells

Rihards Plešānovs | klavieres

Koncertu vada Karina Bērziņa.

Koncerta mērķauditorija: bērni vecumā no 3 līdz 10 gadiem. 

Koncertprogramma ir iekļauta Kultūrizglītības programmā "Latvijas skolas soma". Ja vēlaties iegādāties biļetes caur šo programmu, rakstiet lūdzu uz sanija.tamuza-sirmane@lielaisdzintars.lv.

Biļete nepieciešama katram koncerta apmeklētājam no 3 gadu vecuma.


Atrašanās vieta:

Lielā zāle


Pasākuma ilgums:

11.00-11.50 / ~ 50 min


Biļetes:

10,00 eiro.

Iegādājoties biļetes caur kultūrizglītības programmu “Latvijas skolas soma”, cena par skolēnu ir 7,00 eiro (pavadošajai personai bezmaksas ieeja uz katriem 10 bērniem).


Organizē:

SIA Lielais Dzintars


Atbalsta:

Liepājas pašvaldība un Eiropas Reģionālās attīstības fonds


Atlaides:

  • Skolēniem, studentiem, pasniedzējiem, pensionāriem – 25%

  • Personām ar I un II grupas invaliditāti, kā arī viņu pavadoņiem – 50%

  • Ģimenes biļetes 1 vai 2 pieaugušie + 2 bērni (vai vairāk) – 25%*

*Ģimenes biļetes nopērkamas “Biļešu paradīzes” klātienes kasēs visā Latvijā un koncertzāles “Lielais dzintars” informācijas centrā. Interneta sistēmā www.bilesuparadize.lv tās nav pieejamas.