Kalendārs


 

ARSENS PETROSJANS. ARMĒŅU DUDUKA MEISTARS (PĀRCELTS NO 06.02.2022.)

20. NOVEMBRIS 15.00Svētdiena
2022


 
Koncerts pārcelts no 2022. gada 6. ferbuāra uz 2022. gada 20. novembri. Iepriekš iegādātās biļetes ir derīgas pārceltā koncerta apmeklēšanai.
_____________________________________

Koncertsērija “PERSONĪGI”
Koncertsērijas “Personīgi” turpinājumā iepazīsim viesi no Armēnijas — talantīgo instrumentālistu Arsenu Petrosjanu (Arsen Petrosyan), kurš ir viens no savas paaudzes nozīmīgākajiem armēņu duduka popularizētājiem pasaulē. Liepājā Arsens viesosies kopā ar savā vārdā nosaukto kvartetu, lai kopā izpildītu armēņu tradicionālo un garīgo mūziku, kā arī nozīmīgāko armēņu komponistu radītos skaņdarbus.

2022. gada koncerttūre veltīta mākslinieka jaunajam albumam “Hokin Janapar”, kas armēņu valodā nozīmē “Manas dvēseles ceļš”. Tiek uzskatīts, — lai armēņu duduks izdvestu skaņu, tajā jāiepūš dvēsele. “Hokin Janapar” nenoliedzami apstiprina šo uzskatu, jo līdz ar jaunāko albumu Arsens Petrosjans arvien atklāj pasaulei savu muzikālo kaislību, iznesību un neapstrīdamo talantu.

Arsena Petrosjana kvartets izpilda mūziku, kas aptver dažādus Armēnijas vēstures laikmetus un žanrus. Ansambļa skanējumu veido tradicionāli instrumenti – duduks, santūrs, kanuns un perkusijas. Albumā un Liepājas koncerta programmā iekļautās tēmas atklāj Arsena dvēseles stīgas un viņa nostalģiskos meklējumus mūzikā, stāstot par armēņu tautas nebeidzamo odiseju, par tautu un kultūru, kas atsakās aiziet nebūtībā.

Koncerta programmā līdzās tradicionālajām melodijām iekļauta 10. gadsimta komponista Narekas Grigora (Grigor Narekatsi) mūzika, 18. gadsimtā radītie Erevānas Simeona (Simeon Yerevantsi) un Sajatnovas (Sayat-Nova) skaņdarbi, bet 20. gadsimtu pārstāvēs Komitas un armēņu populārākā komponista Arama Hačaturjana “Līgavas deja” no pasaulslavenā baleta “Gajanē”.

Arsens Petrosjans ir dzimis, audzis un pašlaik dzīvo Čarentsavanas ciematā Armēnijā. Viņa ģimene ir no armēņu etniskā anklāva Džavahetijā (Gruzijas Republikā), bet senči cēlušies no Erzurumas (mūsdienu Turcijas teritorijā). Sekojot pa pēdām duduka meistariem Dživanam Gasparjanam (Djivan Gasparian) un Gevorgam Dabagjanam (Gevorg Dabaghyan), Petrosjanam izdevies atrast pašam savu ceļu, īstenojot daudzveidīgas sadarbības ar tādiem mūziķiem kā Stīvs Hakets (Steve Hackett) no grupas Genesis, arābu komponistu Ihābu Darvišu (Ihab Darwish), ūdas spēlētāju Omaru Baširu (Omar Bashir) un daudziem citiem.

2016. gadā talantīgais mūziķis ieguvis maģistra grādu duduka spēlē Erevānas Komitas konservatorijā. Papildus aktīvajam ierakstu izdošanas un koncertturneju grafikam kļuvis par armēņu duduka spēles vēstnesi pasaulē — vadījis meistarklases un lekcijas tādām mūzikas organizācijām kā Pasaules Mūzikas institūts Ņujorkā un Apollo Chamber Players Hjūstonā, Teksasā. Viņa performances pārraidītas neskaitāmos starptautiskos mūzikas kanālos, tostarp Medici.tv, Mezzo TV, BR-KLASSIK, kā arī BBC Persia. Petrosjans koncertējis Eiropā, Tuvajos Austrumos, Centrālāzijas un Kaukāza valstīs, kā solomākslinieks devies plašās Ziemeļamerikas tūrēs.
Piedalās:
Arsens Petrosjans (Arsen Petrosyan, duduks)
Asthika Snecunca (Astghik Snetsunts, kanuns)
Vladimirs Papikjans (Vladimir Papikyan, santūrs)
Avetiss Keosejans (Avetis Keoseyan, perkusijas)

Raksturīgi “Lielā dzintara” koncertsērijai “Personīgi” – pēc koncerta 2. stāva galerijā būs iespēja tikties ar mūziķiem, lai baudītu sarunas neformālā gaisotnē. Apmeklētājus pēc koncerta sarunās ar atspirdzinājumiem cienās koncertzāles atbalstītāji   veikalu tīks "SPAR".

Koncertsērijas “Personīgi” 2022. gada rudens sezonas notikumi:

25.09. | SVĒTDIENA | 15.00 ARTURA MASKATA AUTORVAKARS

16.10. | SVĒTDIENA | 15.00 KLAVIERMŪZIKA NO AMERIKAS “MADE IN CALIFORNIA”

20.11. | SVĒTDIENA | 15.00 ARSENS PETROSJANS. ARMĒŅU DUDUKA MEISTARS

11.12. | SVĒTDIENA | 15.00 GUNTA GELGOTE. VĪNES KLASIĶI UN BALTIEŠI


Atrašanās vieta:

Kamerzāle


Pasākuma ilgums:

15.00-16.20 / ~ 1h 20 min


Biļetes:

Sākot no 10.00 eiro. Pasākumam tuvojoties biļešu cena var tikt mainīta.
Vietas balkona sānos (no 1.-5.vietai un no 26.-30. vietai) ir apgrūtinātu redzamību.


Organizē:

Lielais dzintars


Atbalsta:

Liepājas pašvaldība, Armēnijas vēstniecība Lietuvā, Rīgas Sv. Gregora apgaismotāja baznīca


Atlaides:

  • Skolēniem, studentiem, pasniedzējiem, pensionāriem – 25%
  • Personām ar I un II grupas invaliditāti, kā arī viņu pavadoņiem – 50%
  • Ģimenes biļetes 1 vai 2 pieaugušie + 2 bērni (vai vairāk) – 25%
NB. Apmeklējot koncertu, apmeklētājam ir jāuzrāda atlaidi apliecinošs dokuments.

Grupu biļetes:
  • 10-29 personas – 20%
  • 30 un vairāk personas -25%


Saistītie jaunumi