Kalendārs


 

ARSENS PETROSJANS. ARMĒŅU DUDUKA MEISTARS (PĀRCELTS NO 06.02.2022.)

20. NOVEMBRIS 15.00Svētdiena
2022

Biļetes no: 10 €

 
Koncerts pārcelts no 2022. gada 6. ferbuāra uz 2022. gada 20. novembri. Iepriekš iegādātās biļetes ir derīgas pārceltā koncerta apmeklēšanai.
_____________________________________


Koncertsērija “PERSONĪGI”


Koncertsērijas “Personīgi” turpinājumā iepazīsim viesi no Armēnijas — talantīgo instrumentālistu Arsenu Petrosjanu (Arsen Petrosyan), kurš ir viens no savas paaudzes nozīmīgākajiem armēņu duduka popularizētājiem pasaulē. Liepājā Arsens viesosies kopā ar savā vārdā nosaukto kvartetu, lai kopā izpildītu armēņu tradicionālo un garīgo mūziku, kā arī nozīmīgāko armēņu komponistu radītos skaņdarbus.


2022. gada koncerttūre veltīta mākslinieka jaunajam albumam “Hokin Janapar”, kas armēņu valodā nozīmē “Manas dvēseles ceļš”. Tiek uzskatīts, — lai armēņu duduks izdvestu skaņu, tajā jāiepūš dvēsele. “Hokin Janapar” nenoliedzami apstiprina šo uzskatu, jo līdz ar jaunāko albumu Arsens Petrosjans arvien atklāj pasaulei savu muzikālo kaislību, iznesību un neapstrīdamo talantu.


Arsena Petrosjana kvartets izpilda mūziku, kas aptver dažādus Armēnijas vēstures laikmetus un žanrus. Ansambļa skanējumu veido tradicionāli instrumenti – duduks, santūrs, kanuns un perkusijas. Albumā un Liepājas koncerta programmā iekļautās tēmas atklāj Arsena dvēseles stīgas un viņa nostalģiskos meklējumus mūzikā, stāstot par armēņu tautas nebeidzamo odiseju, par tautu un kultūru, kas atsakās aiziet nebūtībā.


Koncerta programmā līdzās tradicionālajām melodijām iekļauta 10. gadsimta komponista Narekas Grigora (Grigor Narekatsi) mūzika, 18. gadsimtā radītie Erevānas Simeona (Simeon Yerevantsi) un Sajatnovas (Sayat-Nova) skaņdarbi, bet 20. gadsimtu pārstāvēs Komitas un armēņu populārākā komponista Arama Hačaturjana “Līgavas deja” no pasaulslavenā baleta “Gajanē”.


Arsens Petrosjans ir dzimis, audzis un pašlaik dzīvo Čarentsavanas ciematā Armēnijā. Viņa ģimene ir no armēņu etniskā anklāva Džavahetijā (Gruzijas Republikā), bet senči cēlušies no Erzurumas (mūsdienu Turcijas teritorijā). Sekojot pa pēdām duduka meistariem Dživanam Gasparjanam (Djivan Gasparian) un Gevorgam Dabagjanam (Gevorg Dabaghyan), Petrosjanam izdevies atrast pašam savu ceļu, īstenojot daudzveidīgas sadarbības ar tādiem mūziķiem kā Stīvs Hakets (Steve Hackett) no grupas Genesis, arābu komponistu Ihābu Darvišu (Ihab Darwish), ūdas spēlētāju Omaru Baširu (Omar Bashir) un daudziem citiem.


2016. gadā talantīgais mūziķis ieguvis maģistra grādu duduka spēlē Erevānas Komitas konservatorijā. Papildus aktīvajam ierakstu izdošanas un koncertturneju grafikam kļuvis par armēņu duduka spēles vēstnesi pasaulē — vadījis meistarklases un lekcijas tādām mūzikas organizācijām kā Pasaules Mūzikas institūts Ņujorkā un Apollo Chamber Players Hjūstonā, Teksasā. Viņa performances pārraidītas neskaitāmos starptautiskos mūzikas kanālos, tostarp Medici.tv, Mezzo TV, BR-KLASSIK, kā arī BBC Persia. Petrosjans koncertējis Eiropā, Tuvajos Austrumos, Centrālāzijas un Kaukāza valstīs, kā solomākslinieks devies plašās Ziemeļamerikas tūrēs.


Piedalās:
Arsens Petrosjans (Arsen Petrosyan, duduks)
Asthika Snecunca (Astghik Snetsunts, kanuns)
Vladimirs Papikjans (Vladimir Papikyan, santūrs)
Avetiss Keosejans (Avetis Keoseyan, perkusijas)


Norises vieta: Kamerzāle
Koncerts vienā daļā, norises ilgums: aptuveni 1 stunda un 20 minūtes
Organizē: Lielais dzintars
Atbalsta: Liepājas pašvaldība, Armēnijas vēstniecība Lietuvā, Rīgas Sv. Gregora apgaismotāja baznīca


Raksturīgi “Lielā dzintara” koncertsērijai “Personīgi” – pēc koncerta 2. stāva galerijā būs iespēja tikties ar mūziķiem, lai baudītu sarunas neformālā gaisotnē. 

Koncertsērijas “Personīgi” 2022. gada rudens sezonas notikumi:


25.09. | SVĒTDIENA | 15.00 ARTURA MASKATA AUTORVAKARS

16.10. | SVĒTDIENA | 15.00 KLAVIERMŪZIKA NO AMERIKAS “MADE IN CALIFORNIA”

20.11. | SVĒTDIENA | 15.00 ARSENS PETROSJANS. ARMĒŅU DUDUKA MEISTARS

11.12. | SVĒTDIENA | 15.00 GUNTA GELGOTE. VĪNES KLASIĶI UN BALTIEŠI


Biļetes: sākot no 10.00 eiro. Pasākumam tuvojoties biļešu cena var tikt mainīta.
Atlaides:
  • Skolēniem, studentiem, pasniedzējiem, pensionāriem – 25%
  • Personām ar I un II grupas invaliditāti, kā arī viņu pavadoņiem – 50%
  • Ģimenes biļetes 1 vai 2 pieaugušie + 2 bērni (vai vairāk) – 25%

NB. Apmeklējot koncertu, apmeklētājam ir jāuzrāda atlaidi apliecinošs dokuments.

Grupu biļetes:
  • 10-29 personas – 20%
  • 30 un vairāk personas -25%


INFORMĀCIJA APMEKLĒTĀJIEM:


Apmeklējot pasākumu, pieaugušajiem pie ieejas lūgsim uzrādīt covid-19 sertifikātu, kas apstiprina personas vakcināciju pret covid-19 vai minētās infekcijas pārslimošanu.


Bērniem līdz 12 gadu vecumam nav nepieciešams uzrādīt pārslimošanas sertifiktātu vai covid-19 testu,

Bērniem, kuri vecāki par 12 gadiem, jāuzrāda covid-19 vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikāts, vai laboratorijas izziņa par pēdējo 72 stundu laikā veiktu negatīvu skrīninga testu, kas veikts izglītības procesa ietvaros.


Tāpat lūgsim uzrādīt arī personu apliecinošu dokumentu un pasākuma ieejas biļeti. Koncertzāles telpās un koncerta laikā jālieto sejas aizsargmaska, izņemot bērniem līdz 7 gadu vecumam. Pārvietojoties pa koncertzāli, jāievēro 2 metru distance no apkārtējiem. Sēdvietas zālē būs izvietotas, ievērojot 2 sēdvietu distanci.


Pasākums paredzēts pieaugušo auditorijai. Uz pasākumiem, kas paredzēti pieaugušo auditorijai, bērni līdz 5 gadu vecumam var netikt ielaisti.


Biļešu īpašniekiem jāveic biļešu personalizācija: https://www.bilesuparadize.lv/lv/person

Organizē:

Lielais dzintars


Saistītie jaunumi