Kalendārs


 

BikiKONCERTS BikiSOMĀ!

26. MARTS 12.00Otrdiena
2024


Bikibuks ir jautrs, ziņkārīgs un atvērtai grāmatiņai līdzīgs ragainis – dzejas bilžu grāmatu sērijas “Bikibuks” galvenais tēls. Lai iepazīstinātu bērnus ar latviešu autoriem – Rūdolfu Blaumani, Frici Bārdu, Raini, Kārli Vērdiņu, Ingu Gaili, Ilmāru Šlāpinu un citiem –101 grāmatiņā šo autoru dzejoļi “atdzīvojās” košās, mūsdienīgās ilustrācijās. BikiGRUPA un dzejniece Inese Zandere pašus populārākos dzejoļus no krājuma ietērpuši skaistās dziesmās, kurām pirmskolas vecuma bērni un skolēni šajā koncertā varēs dziedāt līdzi.

Šīs dziesmas sakopotas drīzumā gaidāmajā mūzikas albumā “Bikibuka BikiDZIESMAS”, kurā skan bērniem saprotami un vairākās paaudzēs iemīļoti latviešu autoru dzejoļi, kuri ietērpti gan jau atzītu, gan jaunu latviešu komponistu mūzikā.

Programmā iekļauto dziesmiņu skaitā ir Imanta Kalniņa, Edmunda Goldšteina, Jāņa Sildega, Valtera Kaminska, Renāra Kaupera un citu autoru sava laika hiti “Kartupeli, kartupeli”, “Ziemas miegā” (“Visi eži miegā”), “Saulīte ar zobiem”, “Zvirbulim pazuda māsa”, “Zaķīšu pirtiņa” un pat “Caurā tumba”, un šīm stabilajām vērtībām klāt liktas arī “BikiGRUPAS” dalībnieka Matīsa Circeņa jauntapušās dziesmas. 

Dzejas bilžu grāmatu sērija “Bikibuks” tapa 2012.–2017. gadā izdevniecībā “Liels un mazs”. Māksliniece Rūta Briede kopā ar dzejnieci Inesi Zanderi atrada grāmatiņām vārdu, iedvesmojoties no Jāņa Baltvilka dzejoļa “Biki-buki”, kas kļuva par pašu pirmo sērijas izdevumu, bet grāmatu dizainers Artis Briedis, veidojot logo, radīja tēlu – Bikibuku.

Ilustrēšanā līdz šim iesaistījušies 98 mākslinieki, savukārt 2022. gadā, kad sērijai tika veltīta vērienīga izstāde “BikiMETRS”, radās arī “BikiGRUPA”, kas vēlas rosināt bērnos interesi par latviešu dzejas, mūzikas un mākslas mijiedarbību.

Dzejoļi, ko mūsu vecāki un vecvecāki iemīļoja savā bērnībā, “Bikibuka” grāmatiņās nāk pie šodienas bērniem mūsdienīgā vizuālā veidolā ar cieņu gan pret pārbaudītām vērtībām, gan pret laikmetīgo.

Piedalās:

BikiGRUPA:

Matīss Circenis, balss, klavieres, ģitāra

Agnese Malnača, balss, flauta

Mārtiņš Kokars, sitaminstrumenti, basģitāra

Marta Smilga, balss, basģitāra, vijole

Patriks Stepe, balss, klavieres, saksofons

Dzejniece Inese Zandere

Koncerta mērķauditorija: bērni vecumā no 6 līdz 12 gadiem. 

Koncertprogramma ir iekļauta Kultūrizglītības programmā “Latvijas skolas soma”. Ja vēlaties iegādāties biļetes caur šo programmu, rakstiet lūdzu uz sanija.tamuza-sirmane@lielaisdzintars.lv.


Izkrāso kopā ar bērniem savu Bikubuku! Zīmējumu fails pieejams šeit: šeit.


Atrašanās vieta:

Lielā zāle


Pasākuma ilgums:

12.00-13.00 / ~ 1h


Biļetes:

10,00 eiro 

Iegādājoties biļetes caur kultūrizglītības programmu “Latvijas skolas soma”, cena par skolēnu ir 8,00 eiro (pavadošajai personai bezmaksas ieeja uz katriem 10 skolēniem).Organizē:

SIA Lielais Dzintars


Atbalsta:

Liepājas pašvaldība un Valsts Kultūrkapitāla fonds


Atlaides:

  • Skolēniem, studentiem, pasniedzējiem, pensionāriem – 25%

  • Personām ar I un II grupas invaliditāti, kā arī viņu pavadoņiem – 50%

  • Ģimenes biļetes 1 vai 2 pieaugušie + 2 bērni (vai vairāk) – 25%