Kalendārs


 

DŽEZA MŪZIKAS KONCERTS UN IMPROVIZĀCIJAS KOPĀ AR JONASU LĪZENFELDU

14. NOVEMBRIS 20.00Otrdiena
2023


Otrdien, 14. novembrī koncertzāles “Lielais dzintars” 2. stāva publiskajā zonā pulksten 20.00 norisināsies tradicionālais Liepājas džeza mūzikas pasākums – Jam Session. Šajā reizē koncerta īpašais viesis – vijolnieks Jonass Līzenfelds (Jonas Liesenfeld).

Jonass Līzenfelds ir vijolnieks un pedagogs no Rietumvācijas, Rūras apgabala. Jonass audzis mūziķu ģimenē un vijoļspēli sācis apgūt trīs gadu vecumā. Viņš vijoli redz un uztver ne tikai kā mūzikas instrumentu, bet arī kā savas dzīves pavadoni. Agrā jaunībā apgūstot klasisko vijoļspēli, Jonass ātri devās pats savā mūzikas ceļojumā, izpētot dažādus stilus, piemēram, klezmeru un īru folkmūziku. Ar nodomu apgūt flamenko mūziku, Jonass pieteicās studijām ArtEZ Mākslas Universitātē, Nīderlandē, kur ne tikai iepazina flamenko, bet ar džeza mūziku. Studiju laikā Jonass iepazinās ar akordeonistu Rustamu Bagirovu, ar kuru spēlēja duetā un šī draudzība turpinās līdz šim brīdim. Pašlaik Jonass ir pedagogs un pasākumu organizators projektā “Katram bērnam viens instruments” – “JeKits”, kur māca 360 audzēkņus. Jonass ir arī mazo orķestru diriģents, kā arī ir atradis ceļu atpakaļ pie akadēmiskās un senās mūzikas. 

Jam Session mūzikas vakara koncepts veidots kā džeza mūzikas, improvizācijas pasākums brīvā, nepiespiestā atmosfērā. Pasākuma pirmajā daļā uzstāsies uzaicinātais viesmākslinieks kopā ar pavadošo grupu. Pasākuma otrajā daļā pievienosies LMMDV Populārās un džeza mūzikas nodaļas audzēkņi, izpildot brīvās improvizācijas. Muzikālo vakaru apmeklētājiem Jam Session laikā ir iespēja labāk iepazīt džeza mūziku, izglītoties šajā jomā un iepazīt Latvijā un Eiropā pazīstamus māksliniekus.

Mūziķu sastāvs:

- Jonas Liesenfeld | vijole

- Andris Buiķis | bungas

- Deniss Paškevičs | saksofons

- Andris Grunte | kontrabass

- Rustams Bagirovs | akordeons

- Harijs Ločmelis | trompete

- Dāvis Matīss Leišavnieks | trombons

Papildus informācija: https://www.facebook.com/jamsessionliepaja


Atrašanās vieta:

Koncertzāles “Lielais dzintars” 2. stāva publiskā zona


Pasākuma ilgums:

20.00-21.30 / ~ 1h 30 min


Organizē:

MIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola sadarbībā ar biedrību “Kurzemes radošās industrijas attīstības centrs”


Atbalsta:

SIA “Lielais Dzintars”, Valsts Kultūrkapitāla fonds