Kalendārs


 

DŽEZA MŪZIKAS KONCERTS UN IMPROVIZĀCIJAS KOPĀ AR TOMU RUDZINSKI

5. SEPTEMBRIS 19.00Otrdiena
2023


Toms Rudzinskis ir viens no Baltijas vadošajiem inovatīvākajiem džeza komponistiem un izpildītājiem. Starptautisku konkursu laureāts, “Conservatorium van Amsterdam” absolvents, ar savu unikālo skanējumu kā izpildījumā, tā kompozīcijās, Rudzinskis pārstāv mūsdienu Latvijas džeza mūziķu paaudzi Eiropā.

Līdzās aktīvai koncertdarbībai, izdoti Mūzikas gada balvai nominēti albumi – “ABRA” (2014), analogi ierakstītais albums “Locomotion!” (2018) ar austriešu trompetes zvaigzni Gerhardu Ornigu, kā arī Berlīnē ieskaņotais mūsdienu džeza bigbenda oriģinālmūzikas albums “Space Big Band” (2021) sadarbībā ar dāņu kontrabasistu Kenetu Dālu Knudsenu, kas saņēmis Mūzikas gada balvas un Dānijas Džeza mūzikas balvas nominācijas, iekļauts “Lufthansa” un “Qatar Airways” lidojumu mūzikas izlasē un “European Jazz Media Chart”.

“Grand Prix Dutch Jazz”, “Burghausen Jazz Competition” un “Keep an Eye” konkursu laureāts, starptautiski atpazīstamās Amsterdamas koncertzāles “Bimhuis” džeza vēstnieks, Rudzinskis aktīvi darbojas džeza un improvizētās mūzikas izglītības laukā un šobrīd strādā pie džeza valodas sērijām “shednshare”, kā arī attīsta mūsdienu džeza bigbendu kultūru projektā “Space Big Band”.

“Jam Session” mūzikas vakara koncepts veidots kā džeza mūzikas, improvizācijas pasākums brīvā, nepiespiestā atmosfērā. Pasākuma pirmajā daļā uzstāsies uzaicinātais viesmākslinieks kopā ar pavadošo grupu. Pasākuma otrajā daļā pievienosies LMMDV Populārās un džeza mūzikas nodaļas audzēkņi, izpildot brīvās improvizācijas. Muzikālo vakaru apmeklētājiem “Jam Session”laikā ir iespēja labāk iepazīt džeza mūziku, izglītoties šajā jomā un iepazīt Latvijā un Eiropā pazīstamus māksliniekus.

Mūziķi:

Toms Rudzinskis | saksofons
Andris Buiķis | sitaminstrumenti
Kristaps Vītols-Vītoliņš | basģitāra
Atis Andersons | klavieres

Atrašanās vieta:

Koncertzāles “Lielais dzintars” 2. stāva publiskā zona


Pasākuma ilgums:

19.00-21.00 / ~ 2h


Organizē:

MIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola sadarbībā ar biedrību “Kurzemes radošās industrijas attīstības centrs”


Atbalsta:

SIA “Lielais Dzintars”, Valsts Kultūrkapitāla fonds