Kalendārs


 

GODA UN GADA LIEPĀJNIEKS 2023

18. MARTS 19.00Pirmdiena
2024


18. martā, tieši Liepājas pilsētas 399. dzimšanas dienā, svinīgā apbalvošanas ceremonijā godinās liepājniekus par īpašiem sasniegumiem un nopelniem pilsētas un tās iedzīvotāju labā. Ielūgumus uz pasākumu, kas norisināsies koncertzāles “Lielais dzintars” lielajā zālē pulksten 19, iespējams saņemt koncertzāles biļešu tirdzniecības vietā, Informācijas centrā.

Svinīgā ceremonija tradicionāli ietvers gan muzikālu programmu, gan stāstījumu un apsveikumu titulu “Goda liepājnieks” un vienpadsmit “Gada liepājnieks” ieguvējiem.

Lai piedalītos pasākumā, ikviens interesents aicināts doties uz koncertzāles Informācijas centru, kurā no 1.marta līdz pat pasākuma brīdim būs iespēja saņemt ielūgumus. Katra persona var saņemt četrus ielūgumus.

Titulu “Gada liepājnieks” piešķir kā apbalvojumu par sevišķiem nopelniem Liepājas labā iepriekšējā gada laikā. Titula ieguvēji saņems sudraba goda zīmes – piespraudes, kas veidotas kā liepu lapa, uz kuras attēlota Liepājas ģerbonī redzamā lauva, un apliecinājuma rakstus jeb diplomus. Savukārt Goda liepājnieks saņems goda zīmi – sudraba ordeni, uz kura redzama Liepājas ģerbonī attēlotā lauva liepu lapu vainagā, un mazāku piespraudīti, ko var nēsāt ikdienā, kā arī Goda liepājnieka apliecinājuma rakstu jeb diplomu. Visi titulu ieguvēji veiks ierakstu Liepājas Goda grāmatā. Pasākumā septiņi liepājnieki arī saņems Pateicības rakstus.

Kā Liepājas pilsētas galvenais apbalvojums tituls izveidots 1994. gadā un atjaunots 2004. gadā. Pieteikumus tituliem izvērtē Liepājas Apbalvojumu komisijas locekļi. Šo apbalvojumu piešķir par sevišķiem nopelniem Liepājas labā, kas var izpausties valsts, pašvaldības, sabiedriskajā, kultūras, izglītības, zinātnes vai saimnieciskajā darbā. Par nopelniem uzskatāms gan atsevišķs izcils darbs, gan ilgstoša, priekšzīmīga un panākumiem bagāta darbība. Goda liepājnieka ordeņa, piespraudītes un Gada liepājnieka piespraudes autors ir Liepājas Mākslas vidusskolas Metāla dizaina nodaļas vadītājs Andris Garokalns.


Atrašanās vieta:

Lielā zāle


Organizē:

Liepājas Kultūras pārvalde