Kalendārs


GUNTA GELGOTE. VĪNES KLASIĶI UN BALTIEŠI

11. DECEMBRIS 15.00Svētdiena
2022


Koncertsērija “PERSONĪGI”

Adventes laiks ir brīdis, kad ļauties klasikas burvībai. Izcilā kamermūziķe, smalkās soprāna balss īpašniece Gunta Gelgote kopā ar saviem domubiedriem – flautistu Giedrjusu Gelgotu (Giedrius Gelgotas) un Latvijas izcilākajiem kamermūziķiem čellistu Ēriku Kiršfeldu un pianisti Hertu Hansenu – klausītājiem sagatavojuši īpašu kamermūzikas programmu, kas apvienos Vīnes klasiku un baltiešu komponistu daiļradi.


Veidojot šo koncertprogrammu, Gunta Gelgote savienojusi ikviena mūziķa radošā ceļa pamatlicēju, mūzikas dižgaru Jozefa Haidna un Ludviga van Bēthovenu daiļradi ar savas identitātes saistošu komponistu skaņdarbiem, atklājot dziedātājas saikni ar dzīvi Latvijā un Lietuvā

“Līdzās tādām klasiskām vērtībām kā Haidna un Bēthovena instrumentālā kamermūzika, koncertā būs iespēja klausīties šo abu Vīnes klasiķu maz dzirdētās, taču absolūti apburošās un izcilās dziesmas balsij ar klavierēm. Papildus šai programmai vēlējos pievienot arī sev tuvu Baltijas valstu komponistu daiļradi,” par programmu atklāj Gunta Gelgote.

No Latvijas komponistu plejādes, koncertā skanēs latviešu tautasdziesmas “Vakarā(i) bāliņš gāja” apdare balsij, flautai, čellam un klavierēm, kuru muzikālā pedagoģe un komponiste Līga Celma-Kursiete rakstījusi Guntai Gelgotei, absolvējot Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju. Pavisam neparastus, mitoloģiskus tēlus klausītāji sastaps mūsdienu latviešu komponista Mārtiņa Viļuma “Gaismojumos”, kurā metamorfožu un laika tēmas saklausīsim flautas un soprāna skanējumā.

Savukārt lietuviešu mūsdienu skaņražus pārstāvēs klasiķis Aļģirds Martinaitis (Algirdas Maritnaitis). Viņa skaņdarbs “Ceļš un ceļotājs” / “Kelias ir keleivis” visu mūziķu kopīgā izpildījumā būs sapņaini dvēselisks noslēgums visai programmai.

Piedalās:

Gunta Gelgote, soprāns

Giedrjus Gelgots (Giedrius Gelgotas), flauta

Ēriks Kiršfelds, čells

Herta Hansena, klavieres

Programmā:

Jozefs Haidns

Mārtiņš Viļums

Līga Celma-Kursiete

Ludvigs van Bēthovens

Aļģirds Martinaitis (Algirdas Martinaitis)

Gunta Gelgote vokālo mākslu studējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (JVLMA) un Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmijā. Dziedātāja regulāri uzstājas Lietuvas Nacionālajā Operas un baleta teātrī, Ģintara Rinkēviča vadītajā Viļņas Pilsētas operā, kā arī Latvijas Nacionālās operas un baleta namā. Kā soliste muzicējusi ar dažādiem orķestriem, savukārt kamermūzikā sadarbojusies ar Kristīni Adamaiti un Arti Sīmani, Hertu Hansenu, Aldi Liepiņu, Ēriku Kiršfeldu, Aiju Kuzmani. Gelgote bieži piedalās mūsdienu mūzikas atskaņojumos, viņai arī veltīti vairāki jaunās mūzikas opusi. 2009. gadā saņēmusi Lielo mūzikas balvu kategorijā “Gada debija”.

Giedrjus Gelgots ir Lietuvas Nacionālās operas un baleta teāra orķestra flautists. Papildus darbam orķestrī, regulāri sniedz koncertus kā solists, kā arī uzstājas kopā ar viņa dibināto Sv. Kristofera kvintetu (Šv. Kristoforo orkestrais), Lietuvas flautu kvartetu, Sv. Kristofera kamerorķestri un dažādām citām kamermūzikas grupām. Giedrius Gelgots ir arī Britu flautu biedrības (British Flute Society) biedrs. Bijis laureāts vairākos starptautiskos konkursos Eiropā, to skaitā kopā ar Svētā Kristofera kvintetu ieguvis 1. vietu un speciālbalvu Anrī Tomasi Starptautiskajā pūšaminstrumentu kvintetu konkursā Marseļā.

Ēriks Kiršfelds ir Liepājas Simfoniskā orķestra čellu grupas koncertmeistars, bijis ilggadējs Kremerata Baltica čellu grupas koncertmeistars kopš orķestra dibināšanas. Regulāri spēlē Sinfonietta Amsterdam. JVLMA docētājs. Ieguvis Lielo mūzikas balvu 2009. gadā par izcilu darbu ansamblī. Aktīvi koncertē gan kā solists, gan dažādos kameransambļos. Veicis daudzus ieskaņojumus Latvijas Radio. Spīķeru stīgu kvarteta dalībnieks. Ierakstu nama Wergo paspārnē Spīķeru kvartets ieskaņojis visus Pētera Vaska stīgu kvartetus divos kritiķu atzinīgi novērtētos tvartos.

Herta Hansena ir aktīvi koncertējoša pianiste, dažādu kamermūzikas projektu dalībniece, JVLMA asociētā profesore. Viņa ir sadarbojusies ar dziedātājiem Ievu Paršu, Elīnu Šimku, Rihardu Milleru, Armandu Siliņu. Uzticami saspēles partneri ir bijuši vijolnieks Sandis Šteinbergs, altiste Andra Dārziņa un čellists Ēriks Kiršfelds. Viņa muzicējusi kopā arī ar Ingu Sunepu, Andri Paulu, Maksimu Novikovu, “Sinfonietta Rīga” pūtēju kvintetu, Rīgas saksofonu kvartetu un daudziem citiem. Ar Hansenas līdzdalību ir pirmatskaņoti Santas Ratnieces, Mārītes Dombrovskas, Paula Dambja, Rutas Paideres jaundarbi. 2013. gadā Herta Hansena saņēma Lielo mūzikas balvu kategorijā “Par izcilu darbu ansamblī”. 

Raksturīgi “Lielā dzintara” koncertsērijai “Personīgi” – pēc koncerta 2. stāva galerijā būs iespēja tikties ar mūziķiem, lai baudītu sarunas neformālā gaisotnē. Apmeklētājus pēc koncerta sarunās ar atspirdzinājumiem cienās koncertzāles atbalstītāji   veikalu tīks "SPAR".

Koncertsērijas “Personīgi” 2022. gada rudens sezonas notikumi:

25.09. | SVĒTDIENA | 15.00 ARTURA MASKATA AUTORVAKARS

16.10. | SVĒTDIENA | 15.00 KLAVIERMŪZIKA NO AMERIKAS “MADE IN CALIFORNIA”

20.11. | SVĒTDIENA | 15.00 ARSENS PETROSJANS. ARMĒŅU DUDUKA MEISTARS

11.12. | SVĒTDIENA | 15.00 GUNTA GELGOTE. VĪNES KLASIĶI UN BALTIEŠI


Atrašanās vieta:

Kamerzāle


Pasākuma ilgums:

15.00-17.00 / ~ 2h / 2 daļas


Organizē:

Lielais dzintars


Atbalsta:

Liepājas pašvaldība un Eiropas Reģionālās attīstības fonds


Atlaides:

  • Skolēniem, studentiem, pasniedzējiem, pensionāriem – 25%
  • Personām ar I un II grupas invaliditāti, kā arī viņu pavadoņiem – 50%
  • Ģimenes biļetes 1 vai 2 pieaugušie + 2 bērni (vai vairāk) – 25%

NB.  Apmeklējot koncertu,  apmeklētājam ir jāuzrāda atlaidi apliecinošs dokuments.

Grupu biļetes:

  • 10-29 personas – 20%
  • 30 un vairāk personas -25%


Saistītie jaunumi