Kalendārs


 

LIEPĀJAS SIMFONISKĀ ORĶESTRA 143. KONCERTSEZONAS ATKLĀŠANA

16. SEPTEMBRIS 18.00Sestdiena
2023


143. koncertsezonas atklāšanā Liepājas Simfoniskais orķestris un tā galvenais diriģents Guntis Kuzma klausītājus vedīs emocionālā ceļojumā no tumsas uz gaismu, no izmisuma uz cerību: triumfs pār paša piedzīvoto psiholoģisko krīzi un atgriešanās pie radošās darbības ir Sergeja Rahmaņinova Otrā klavierkoncerta tēma.

Mūzika ir izteiksmīga un kaislīga, arī izsmalcināta un poētiska, un Otrais klavierkoncerts ir viens no populārākajiem komponista darbiem, ar atmiņā paliekošām melodijām un vērienīgu orķestrāciju. 

Sezonas atklāšanas koncerta īpašais viesis būs izraēliešu brīnumbērns, pianists Joavs Levanons.

Sākotnēji koncertā bija paredzēta čehu pianista Lukāša Vondrāčeka uzstāšanās, taču veselības problēmu dēļ viņa viesošanās Liepājā nav iespējama. 

Viņa sniegumu koncertā “Fondation Louis Vuitton” Parīzē aizvadītajā sezonā ļoti atzinīgi novērtēja “Diapason” kritiķis: “Joavs Levanons ir ne tikai satriecošs virtuozs. Viņa pārliecinošās interpretācijas jau padara viņu par autentisku mūziķi, kuram ir viss, lai kļūtu par vienu no šī gadsimta lielākajiem pianistiem.”

2021. gada sākumā Levanon piedalījās video projektā ar pianistu Danielu Barenboimu un drīz pēc tam parakstīja ekskluzīvu ierakstīšanas līgumu ar “Warner Classics”. Viņa debijas albums “A Monument for Beethoven” tika izdots 2022. gada maijā, un tas piesaistīja lielu recenzentu uzmanību visā pasaulē, gūstot izcilas atsauksmes.

Vēl koncerta programmā iekļauts poļu komponista Vitolda Ļutoslavska Koncerts orķestrim. 

Ļutoslavskis ir viens no ievērojamākajiem 20. gadsimta Eiropas komponistiem, kā arī viens no ietekmīgākajiem Polijas mūziķiem. Viņš saņēmis neskaitāmu daudzumu dažādu apbalvojumu, ieskaitot Polijas augstāko apbalvojumu Baltā ērgļa ordeni.

Līdzās abiem citzemju dižgariem likts ievērojamais Liepājas kultūras darbinieks un komponists Agris Engelmanis, kura kora dziesmas vairākkārt skanējušas Vispārējos latviešu dziesmu svētkos, savukārt viņa mūziku simfoniskajam orķestrim Liepājas Simfoniskais orķestris atskaņoja arī koncertzāles ”Lielais dzintars” atklāšanas koncertā 2015. gada 6. novembrī.

Piedalās:
Joavs LEVANONS (klavieres)

Liepājas Simfoniskais orķestris
Diriģents Guntis KUZMA

Programmā:
Sergejs RAHMAŅINOVS (1873—1943) Otrais koncerts klavierēm un orķestrim dominorā op. 18 (1901)
Agris ENGELMANIS (1936—2011) ”Musica alba” (1988)
Vitolds ĻUTOSLAVSKIS (1913—1994) Koncerts orķestrim (1954)


Atrašanās vieta:

Lielā zāle


Pasākuma ilgums:

18.00-20.15 / ~ 2h 15min / 2 daļas


Organizē:

Liepājas Simfoniskais orķestris


Atbalsta:

Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Liepājas pilsēta


Atlaides:

  • Skolēniem, studentiem, invalīdiem, pensionāriem – 3 eiro
  • 3+ ģimenes kartes īpašniekiem - 30%
  • Skolotājiem, pasniedzējiem un medicīnas darbiniekiem - 20%

Grupām (10 un vairāk apmeklētājiem) – 20%
Pērkot grupu biļetes internetā, lūdzam rakstīt uz e-pastu sales@lso.lv


Saistītie jaunumi