Liepājas operas simtgades svinības vainagos un noslēgs Hektora Berlioza dramatiskās leģendas “Fausta pazudināšana” koncertuzvedums. Skaņdarba izvēle ir simboliska: 1922. gada septembrī Liepājas operu atklāja ar Šarla Guno operu “Fausts”, un simt gadus kopš šī notikuma atzīmēsim ar šiem pašiem Gētes tēliem Berlioza versijā.
Par diriģentu izraudzīts Liepājas Simfoniskā orķestra kādreizējais mākslinieciskais vadītājs, Lielās mūzikas balvas laureāts un Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieks Imants Resnis. Uzvedums notiks Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars”, kas tapa pēc Imanta Rešņa neatlaidīga rosinājuma, un nu ir pienākusi svinīgā reize, kad maestro Resnis pirmoreiz diriģēs uz 2015. gadā atklātā koncertnama skatuves.
Franču heroiskā romantisma ģēnija Hektora Berlioza “Fausta pazudināšana” pēc būtības ir opera par Fausta ilgošanos, Mefistofeļa kārdinājumu un Margeritas maldīšanos. Pats komponists šo uzskatīja par vienu no saviem labākajiem veikumiem. Interesanti, ka tas tapis, komponistam esot garā ceļojumā – opuss dzima karietē, vilcienā, tvaikonī, krodziņā, dzīvoklī, kafejnīcā, Tileriju dārzā un sēžot uz Tempļa bulvāra ceļastaba.
Imanta Rešņa vadībā šo iespaidīgo stāstu izdziedās pasaules klases solisti: titullomā tenors Mikaels Spadačīni, kura uzstāšanās apvārsnis sniedzas no Eiropas līdz Buenosairesai un kurš ar lieliem panākumiem šo lomu dziedājis Zārbrikenē Franka Hilbriga režijā, un divi spoži Grācas operas solisti: Anna Bruļa kā Margerita un Tomass Esls kā Mefistofelis. Nelielo Brandera lomu dziedās Pavlo Balakins. Iestudējumā piedalīsies arī Liepājas Simfoniskais orķestris, Valsts akadēmiskais koris “Latvija” un Liepājas amatierkoris “Intis” – koristi pārvērtīsies par zemniekiem, baznīcēniem, krogusgājējiem, gnomiem, silfīdām, studentiem, kareivjiem, maldugunīm, dēmoniem un debesu gariem.
Skatuviskumu šim notikumam piešķirs Vācijā un Austrijā augstu vērtētā režisore Huana Inesa Kano Restrepo un māksliniece Anna Heinrihsone, kuras pārziņā būs gan scenogrāfija, gan tērpi.
Berlioza “Fausta pazudināšanu” savulaik Rīgā diriģēja Nēme Jervi un Vladimirs Fedosejevs, vēlāk arī citi diriģenti, nesenākos laikos esam klausījušies šo lieldarbu festivālā “Francijas pavasaris” Patrika Sujo vadībā (2007) un Lielajā ģildē un koncertzālē “Cēsis” Vasilija Sinaiska vadībā (2016).
Piedalās:
Muzikālais vadītājs un diriģents – Imants Resnis
Režisore – Huana Inesa Kano Restrepo (Juana Ines Cano Restrepo)
Scenogrāfe un kostīmu māksliniece – Anna Heinrihsone
Fausts – Mikaels Spadačīni | Mickael Spadaccini (tenors)
Mefistofelis – Tomass Esls | Thomas Essl (baritons)
Margerita – Anna Bruļa | Anna Brull (mecosoprāns)
Branders – Pavlo Balakins (bass)
Valsts akadēmiskais koris “Latvija”
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktais koris “Intis”
Liepājas Simfoniskais orķestris
Pasākums paredzēts pieaugušo auditorijai. Uz pasākumiem, kas paredzēti pieaugušo auditorijai, bērni līdz 5 gadu vecumam var netikt ielaisti.
Video: (Berlioz: La Damnation de Faust / DiDonato · Rattle · Berliner Philharmoniker)
Atrašanās vieta:
Pasākuma ilgums:
Biļetes:
Organizē:
Atbalsta:
Atlaides:
Skolēniem, studentiem, pasniedzējiem, pensionāriem – 25%
Personām ar I un II grupas invaliditāti, kā arī viņu pavadoņiem – 50%
Ģimenes biļetes 1 vai 2 pieaugušie + 2 bērni (vai vairāk) – 25% (pieejama tikai kasēs)
NB. Apmeklējot koncertu, apmeklētājam ir jāuzrāda atlaidi apliecinošs dokuments.
Grupu biļetes:
10-30 personas – 20%
30 un vairāk personas -25%