Kalendārs


 

MUZEJU NAKTS. IMERSĪVĀS SKAŅAS DEGUSTĀCIJA

13. MAIJS - 14. MAIJSSestdiena
2023


Sestdien, 13. maijā “Muzeju nakts” ietvaros koncertzāle “Lielais dzintars” apmeklētājiem būs atvērta no plkst. 20.00 līdz 01.00, aicinot liepājniekus un pilsētas viesus atklāt šī gada tēmu “Dzīvo radoši!” caur skaņu mākslas pasauli.

Pasākuma centrālais notikums būs iespēja pieredzēt Platona Buravicka imersīvās skaņas instalāciju “Sevis meklējumos”. Uz koncertzāles Lielās zāles skatuves tiks izvietots organizācijas “Dirty Deal Audio” izbraukuma telpiskās skaņas kupols ar 21 vienmērīgi izvietotu skaļruni. Iekļūstot imersīvās skaņas instalācijā un tajā pārvietojoties, apmeklētāji varēs “nodegustēt” un pilnībā iegremdēties trīsdimensionālā skaņas telpā – piedzīvot jaunu kolektīvās klausīšanās pieredzi. Instalāciju vienlaikus varēs pieredzēt aptuveni 25 cilvēki.

Instalācija “Sevis meklējumos” – komponista Platona Buravicka vairāk nekā piecu gadu telpiskas skaņas un ambisonikas tehnikas pētīšanas darba rezultāts, kurā iekļauti sevis meklēšanas eksperimenti, atradumi, ka arī fragmenti no skaņdarbiem “Rütteln Zeite” (2016), “Aizmirsto atmiņu pulēšana” (2019), “Spin” (2022), “Zem mīlestības patvēruma” (2023).

Imersīvā skaņa ir revolucionārs medijs mūzikas jomā, kurš pēdējās dekādes laikā straujiem soļiem pārņem mūsu ikdienu. Aiz šī termina slēpjas inovatīvas metodes akustiskās virtuālās realitātes radīšanai un fiziskās skaņas telpas atdarināšanai. Telpiskās skaņas metodes fundamentāli maina audio producēšanas un muzikālā satura radīšanas principus – no skaņas ierakstīšanas līdz pat priekšnesumiem.

Kopš 2011. gada organizācija “Dirty Deal Audio” (DDA) ir atbildīga par neskaitāmiem Latvijas un Baltijas valstu neatkarīgās mūzikas koncertiem un tīklošanās pasākumiem, mūzikas ierakstu izdošanu un jaunās mūzikas popularizēšanas aktivitātēm. DDA piedalās imersīvās skaņas formātu izmantošanas veicināšanā, organizējot radošās darbnīcas un lekcijas, klausīšanās seansus un koncertprogrammas. 

ATLAIDES UZ PASĀKUMIEM UN CITAS AKTIVITĀTES

“Muzeju nakts” ietvaros būs iespēja arī iegādāties biļetes ar 30% atlaidi uz SIA “Lielais Dzintars” organizētajiem pasākumiem.
Biļetes būs pieejamas visas dienas garumā līdz plkst. 00.00 ne tikai koncertzāles informācijas centrā, bet arī “Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā un interneta vietnē 
www.bilesuparadize.lvBiļešu skaits ar īpašo atlaidi būs ierobežotā daudzumā, atlaides nesummējas.

Ikviens apmeklētājs aicināts aplūkot arī Latvijas Dizaineru savienības izstādi “Klusuma dabas” mākslas telpā “Civita Nova”.

Pasākuma laikā darbosies arī kafejnīca “Čello”, kurā būs iespējams iegādāties gan dzērienus, gan uzkodas.Organizē:

SIA Lielais Dzintars


Saistītie jaunumi