Kalendārs


 

OPERAS TRIUMFS. LIETUVAS NACIONĀLĀ OPERAS UN BALETA TEĀTRA GALĀ KONCERTS

20. MAIJS 19.00Sestdiena
2023


Liepājā pirmo reizi viesosies Lietuvas Nacionālais operas un baleta teātris (LNOBT), piedāvājot klausītājiem muzikāli dzirkstošu un izsmalcinātu galā koncertu. Operas žanra triumfs jeb pasaulē atpazīstamāko operu ārijas skanēs Lietuvas spožāko operas solistu balsīs un vērienīga orķestra skanējumā galvenā diriģenta Ričarda Šumilas (Ričardas Šumila) vadībā.

Koncertā kā muzikālā kokteilī satiksies Rietumeiropas komponistu valdzinošākās operu ārijas un operetes. Dzirdēsim tādu grandu kā Džakomo Pučīni, Šarla Guno, Žorža Bizē, Volfganga Amadeja Mocarta, Džuzepes Verdi, Džoakīno Rosīni, Franca Lehāra, Leonarda Bernšteina un citu skaņražu operlappušu pērles. Programmu īpaši papildinās Liepājā dzimušā lietuviešu komponista Balisa Dvarjonas daiļrade, kuru Latvijā nenākas dzirdēt bieži.

Uz Liepājas koncertzāles skatuves kāps mirdzošās soprāna balss īpašniece Viktorija Miškūnaite (Viktorija Miškūnaitė), kuras apbrīnojamo talantu patiesi iemiesot tēla būtību skatītāji jau kopš 2006. gada bauda ne tikai uz Lietuvas, bet arī Eiropas lielākajām skatuvēm. Miškūnaites repertuārā ietilpst tādas spilgtas lomas kā Mikaēla (“Karmena”), Museta (“Bohēma”), Turandota (“Turandota”). Par Manonas lomu (“Manona”) dziedātāja ieguvusi “Gada operas solista” balvu un prestižāko Lietuvas apbalvojumu “Skatuves zelta krusts 2016”.

Programmā dzirdēsim arī vienu no slavenākajiem Lietuvas tenoriem Merūnu Vitulski (Merūnas Vitulskis), kas regulāri piedalās dažādos opermūzikas festivālos un pielaiko lomas uz vairāku izcilu Eiropas opernamu skatuvēm Vīnes Valsts opera, Grācas opera, Bilbao opera un citviet. Viņa repertuārā iekļaujas dažas no skaistākajām tenora lomām, to skaitā Rodolfo (“Bohēma”), Pinkertons (“Madama Butterfly”), Alfredo (“Traviata”) u. c.

Līdzās abiem solistiem uzstāsies arī augsti godalgotais baritons Stepons Zonis (Steponas Zonys), kurš izpildījis tādas lomas kā Belkori (“Mīlas dzēriens”), Moraless (“Karmena”), Šonārs (“Bohēma”). Zonis guvis augstus panākumus starptautiskos konkursos, kā arī saņēmis Lietuvas prezidentes Daļas Grībauskaites godalgu par starptautiskiem nopelniem Lietuvai. 2019. gadā ieguvis LNOBT balvu “Gada operas cerība”, savukārt 2023. gadā ieguvis “Gada operas solista” balvu. 

Pie Lietuvas Nacionālā operas un baleta teātra orķestra diriģenta pults stāsies Ričards Šumila, kas savulaik izglītojies pie Gintara Rinkēviča. 2014. gadā apbalvots ar “Skatuves zelta krustu” kategorijā “Jaunais mākslinieks” par iestudējumu “Ansītis un Grietiņa” Viļņas operā. Pēdējo gadu laikā Šumila veido programmas jaunajiem orķestra mūziķiem un kopš 2019. gada ir LNOBT galvenais diriģents.

Piedalās:

Ričards Šumila (Ričardas Šumila), diriģents

Lietuvas Nacionālās operas un baleta teātra orķestris

Solisti:

Viktorija Miškūnaite (Viktorija Miškūnaitė), soprāns

Merūns Vitulskis (Merūnas Vitulskis), tenors

Stepons Zonis (Steponas Zonys), baritons


Koncerta titru sagatavošana notikusi, pateicoties Latvijas Nacionālajai operai un baletam.


Viktorija Miškūnaite un LNOBT orķestris

Atrašanās vieta:

Lielā zāle


Pasākuma ilgums:

19.00-21.00 / ~ 2h / 2 daļas


Biļetes:

Sākot no 20,00 eiro.
Pasākumam tuvojoties biļešu cena var tikt mainīta.


Organizē:

SIA Lielais Dzintars


Atbalsta:

Liepājas pašvaldība un Eiropas Reģionālās attīstības fonds


Atlaides:

  • Skolēniem, studentiem, pasniedzējiem, pensionāriem – 25%

  • Personām ar I un II grupas invaliditāti, kā arī viņu pavadoņiem – 50%

  • Ģimenes biļetes 1 vai 2 pieaugušie + 2 bērni (vai vairāk) – 25%

NB. Apmeklējot koncertu, apmeklētājam ir jāuzrāda atlaidi apliecinošs dokuments.

Grupu biļetes:

  • 10–29 personas – 20%

  • 30 un vairāk personas – 25%


Saistītie jaunumi