Kalendārs


 

SAPNIS VASARAS NAKTĪ / DIENVIDKURZEMES FESTIVĀLS "RIMBENIEKS"

17. AUGUSTS 19.00Trešdiena
2022


Ar 14 dažādiem koncertiem augustā Dienvidkurzemi apceļo Liepājas Simfoniskā orķestra un Dienvidkurzemes novada pašvaldības kopīgi rīkotais mūzikas festivāls “Rimbenieks”, kas pie klausītājiem atgriežas jau otro reizi.

Galvenais satura balsts festivālā ir kamermūzika, un pirmajā no trīs Liepājā notiekošajiem koncertiem mūzikas mīļotājiem būs iespēja baudīt vijolnieces Madaras Liepiņas saspēli ar pianistu Artūru Liepiņu.

Madara Liepiņa vijoles spēles mākslu pēc studijām Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā apguvusi Itālijā pie slavenā pedagoga Roberto Mutoni; tāpat viņa piedalījusies un ieguvusi balvas daudzos starptautiskos konkursos Itālijā un citviet pasaulē, savukārt pēc skološanās Itālijā, Madara šobrīd atgriezusies mājās Latvijā un aktīvi koncertē, tostarp arī kopā ar brāli, vienu no izcilākajiem Latvijas pianistiem Daumantu Liepiņu.

Artūrs Liepiņš ir dzimis un audzis talsenieks, un skaņu māksla viņam bijusi tuva jau kopš bērnu dienām. Klavieres viņš iepazina Talsu mūzikas skolā, savukārt pēc tam pilnveidojies Ingesundas mūzikas skolā Zviedrijā, kā arī Norvēģijā.

Programmā:
Antonīns Dvoržāks
 (Dvořák, 1841 – 1904): Četri romantiski skaņdarbi, Op. 75
Johans Sebastiāns Bahs (Bach, 1685 – 1750): Ceturtā Franču svīta Mibemol mažorā, BWV 815
Džuzepe Tartīni (Tartini, 1692 – 1770): Vijoļsonāte solminorā "Didone Abbandonata"
Frideriks Šopēns (Chopin, 1810 – 1849): Mazurkas, Op. 24
Roberts Šūmanis (Schumann, 1810 – 1856): Trīs romances, Op. 94
Ludvigs van Bēthovens (Beethoven, 1770 – 1827): 12 variācijas par "Se vuol ballare" tēmu no Volfganga Amadeja Mocarta operas “Figaro kāzas”, WoO 40

Piedalās: 
Madara Liepiņa
 (vijole)
Artūrs Liepiņš (klavieres)

Norises vieta: Kamerzāle
Norises ilgums: ~2h
Organizē: Liepājas Simfoniskais orķestris, VSIA
Biļetes: no 7,00 eiroAtrašanās vieta:

Kamerzāle


Organizē:

Liepājas Simfoniskais orķestris


Saistītie jaunumi