Kalendārs


 

SIMFONIJA TUVĀK. BERLIOZA "FANTASTISKĀ"

2. NOVEMBRIS 19.00Ceturtdiena
2023


“Fantastiskā simfonija” ir franču komponista Hektora Berlioza 1830. gadā sarakstīta programmatiskā simfonija un nozīmīgs agrīnā romantisma skaņdarbs. Pirmais šīs simfonijas atskaņojums notika Parīzes konservatorijā 1830. gada 5. decembrī, savukārt 1833. gadā Francis Lists veica šīs simfonijas pārlikumu klavierēm.

Simfonijā stāstīts par mākslinieku, kurš ir apdāvināts ar dzīvīgu iztēli un bezcerīgas, neatlīdzināmas mīlestības dēļ kritis izmisumā un mēģinājis izdarīt pašnāvību, saindējoties ar opiju. Berliozs sniedza savu priekšvārdu un piezīmes par katru simfonijas daļu, un no piezīmēm redzams, kā Berliozs vēlāk savā dzīvē mazinājis darba programmatisko aspektu.

Leonards Bernstains simfoniju raksturoja kā pirmo muzikālo ekspedīciju psihedēlijā tās halucināciju un sapņu rakstura dēļ, kā arī tāpēc, ka vēsture liek domāt, ka Berliozs vismaz daļu no tās sacerējis opija ietekmē. Pēc Bernstaina teiktā, ”Berliozs to pasaka tā, kā ir. Jūs dodaties ceļojumā un attopaties kliedzot paši savās bērēs.”

Liepājas Simfoniskā orķestra veidotais koncertcikls “Simfonija TUVĀK” veidots, lai iepazīstinātu klausītājus ar pasaules simfoniskā repertuāra stūrakmeņiem – skaistām, klasiskām simfonijām, kas būtu jāzina ikvienam.

Koncerts un saruna “Simfonija TUVĀK. Berlioza “Fantastiskā”” sāksies ar mūzikas apskatnieka Oresta Silabrieža ievadvārdiem, kuros atklās simfonijas tapšanas laika kontekstu un šedevra uzbūves detaļas. Pēc koncerta klātesošie būs aicināti uz neformālu sarunu arī ar diriģentu Aivi Greteru.

Piedalās:
Liepājas Simfoniskais orķestris
Diriģents Aivis GRETERS

Programmā:
Hektors BERLIOZS (1803-1869) “Fantastiskā simfonija: epizode mākslinieka dzīvē... piecās daļās” op. 14 (1830)


Atrašanās vieta:

Lielā zāle


Pasākuma ilgums:

19.00-20.00 / ~ 1h


Organizē:

Liepājas Simfoniskais orķestris


Atbalsta:

Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Liepājas pilsēta


Atlaides:

  • Skolēniem, studentiem, invalīdiem, pensionāriem – 3 eiro
  • 3+ ģimenes kartes īpašniekiem - 30%
  • Skolotājiem, pasniedzējiem un medicīnas darbiniekiem - 20%

Grupām (10 un vairāk apmeklētājiem) – 20%
Pērkot grupu biļetes internetā, lūdzam rakstīt uz e-pastu sales@lso.lv