Kalendārs


 

Svētku koncerts SAULES PIELIJUŠI

11. NOVEMBRIS 15.00Sestdiena
2023


Liepājas radošie kolektīvi aicina turpinoši kopā būt un kopā just XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku gaisotnē koncertā “Saules pielijuši” 11. novembrī koncertzālē “Lielais dzintars”.

Skatītāji aicināti ierasties jau no pulksten 14:30 uz koncerta muzikālo ieskaņu - 1.stāva izstāžu galerijā sagaidīs pūtēju orķestris, bet Lielajā zālē ar teatrāli-muzikālu uzvedumu svētku noskaņu radīs folkloras kopas un teātri. Svētku koncerts sāksies pulksten 15:00 Lielajā zālē.

“Visa sākums ir mazs gaismas puteklītis, kas caur dziesmu un tradīciju attīstās un aug arvien lielāks, pārtopot visaptverošā Saules gaismā, Gaismas puteklis par Sauli aug, tāpat kā cilvēks par tradīciju top, kas savieno mūs ar saknēm un rada saikni starp paaudzēm,” koncerta motīvu raksturo režisors Juris Jonelis, kura ziņā bija arī šovasar aizvadīto Dziesmu svētku koru lielkoncerta “Tīrums.Dziesmas ceļš” režija.

Rīkotāji sola krāšņu un iespaidīgu pasākumu, kurā piedalīsies vairāk nekā 30 kolektīvi - tautas deju ansambļi, kori, folkloras kopas, pūtēju orķestri, vokālie ansambļi un amatierteātri, kā arī fotostudija ar izstādi. Koncerta mākslinieciskie vadītāji ir Dziesmu svētku virsdiriģente Ilze Valce un Deju svētku virsvadītājs Jānis Purviņš, tekstu autors un koncerta  vadītājs - Orests Silabriedis. Koncerta skanējumu paspilgtinās solisti Andris Ērglis, Laura Bluķe un Solveiga Kūlaine, koncertmeistars Normunds Kalniņš, savukārt, par vizuālo noformējumu rūpējas videoprojekciju autors Andris Vētra un gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis.

Atrašanās vieta:

Lielā zāle


Pasākuma ilgums:

15.00-16.30 / ~ 1h 30 min


Biļetes:

Ieeja pasākumā ir ar ielūgumiem, kurus var saņemt “Biļešu paradīze” tirdzniecības vietās.


Organizē:

“Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs”


Saistītie jaunumi