Kalendārs


TIEŠRAIDE. KSENIJA SIDOROVA. STARP SAPŅIEM UN NOMODU

12. NOVEMBRIS 18.00Sestdiena
2022


Uz dziļi cilvēcīgu un teju intīmu sarunu, kurā sārti čigāniskos segidiljas ritmus un liesmojoši spējos tango pavērsienus nomainījuši sulīgāki pasteļtoņi, savu uzticamo klausītāju ielūdz izsmalcināti graciozās akordeona spēles dīva Ksenija Sidorova!


Viņa ir viena no pasaulē ievērojamākajām akordeona spēles virtuozēm un viņas gudri izsvērtās, rūpīgi veidotās programmas ļāvušas līdz šim par tautas mūzikas instrumentu dēvēto akordeonu novērtēt un iepazīt pavisam neizzinātā skaņu gammā.

Aizvadītā gada refleksijās un pārdomās izauklētā programma “Starp sapņiem un nomodu” piedāvā visai plašu autoru loku, iepazīstinot ar itāļu akordeonistu un komponistu Pjetro Rofi un Kijivā dzimušo mūsdienu skaņradi Sergeju Akhunovu, kura muzikālā izteiksme ir visai radniecīga Ņujorkas minimālistu leksikai, ļaujot izbaudīt divu izcilu virtuozu – Doņeckas Valsts Mūzikas konservatorijas bajāna katedras vadītāja un komponista Artjoma Ņižņika un reiz Latvijā koncertējušā krievu balalaikas Paganīni – Alekseja Arhipovska svaigās oriģinālkompozīcijas. Akordeona versijā izskanēs fragments no amerikāņu minimālisma klasiķa Filipa Glāsa Glassworks, kā arī vairāki spāņu komponistu klavierminiatūru pārlikumi klavierēm. Refleksiju noskaņās klātesošas būs arī ievērojamā argentīnieša Astora Pjacollas tēmas no albuma “Pjacollas atspulgi”; tas ieskaņots pandēmijas laikā, Madridē un veltīts Astora Pjacollas simtgadei, kā arī līdz šim Ksenijas Sidorovas lasījumā reti dzirdētā ģēnija  – Johana Sebastiāna Baha mūzika.

Par saviem skatuves partneriem Ksenija Sidorova izraudzījusies Sinfonietta Rīga stīgu kvartetu: Kristiānu Krūskopu, Agnesi Kanniņu, Artūru Gaili un Kārli Klotiņu, kā arī kontrabasistu Jāni Stafecki.

Piedalās:

Ksenija SIDOROVA (akordeons)

Jānis STAFECKIS (kontrabass)

Sinfonietta Rīga stīgu kvartets:

Kristiāna KRŪSKOPA (vijole), 

Agnese KANNIŅA (vijole)

Artūrs GAILIS (alts)

Kārlis KLOTIŅŠ (čells)


Pateicoties koncertzāles digitālajām inovācijām, šo koncertu klausītājiem piedāvājam skatīties arī TIEŠRAIDĒ jaunajā digitālās koncertzāles plaformā "Digitālais dzintars".

Plašāka informācija par tiešraides biļešu iegādi: www.digitalaisdzintars.lv

Jautājumu gadījumā, sazinieties ar mums pa tālr. +371 28268404 vai rakstot uz e-pastu: info@digitalaisdzintars.lvAtrašanās vieta:

Lielā zāle


Pasākuma ilgums:

18.00-19.20 / ~ 1h 20min


Organizē:

Lielais dzintars


Atbalsta:

Liepājas pašvaldība un Eiropas Reģionālās attīstības fonds


Saistītie jaunumi