Kalendārs


 
 
 
 
 
 

ZIEMASSVĒTKU DŽEZS. FRAMEST UN KRISTAPA VANADZIŅA TRIO

17. DECEMBRIS 18.00Sestdiena
2022


Ziemassvētki ir laiks priekpilniem mirkļiem kopā un Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” aicinās tos radīt gaišās, mīlestības piepildītās un dzirkstošās džeza melodijās. Svētkus atzīmēsim kopā ar vokālo grupu “FRAMEST”, Kristapa Vanadziņa džeza trio un dziedātāju Danielu Čačiju, kuri piedāvās skaistākās un populārākās dziesmas no Latvijas un pasaules Ziemassvētku džeza zelta repertuāra.

Koncertprogrammā mūziķi veidos laika apli, kurā satiksies tradicionālās svētku dziesmas jaunās džeza aranžijās un laikmetu pārdzīvojušie milži. Skanēs ne tikai ārzemju dižgaru Frenka Sinatras un Lūisa Ārmstronga savulaik ieskaņotie hiti, bet arī mūsu pašu dižgaru Raimonda Paula un Zigmara Liepiņa melodijas jaunās aranžijās. Tas būs piedzīvojums ne tikai izpildītājiem, bet arī klausītājiem.

Dosimies ceļojumā atpakaļ laikā uz 60. gadiem, kad slavas virsotnē esošais dziedātājs Frenks Sinatra apbūra publiku ar savu samtaino, izteiksmīgo balss tembru, piešķirot džeza žanram pavisam jaunus strāvojumus. Šajās noskaņās ar Ziemassvētku melodijām mūs vedīs horvātu izcelsmes džeza dziedātājs Daniels Čačija, kurš šos darbus var izpildīt kā neviens cits.

Šajā laikmetu ritējumā pieredzēsim arī īpašu veltījumu šī gada jubilārei, dzejniecei Mārai Zālītei – skanēs Kristapa Vanadziņa un Jāņa Ķirša radītie jaundarbi, kas vēstīs par latviskumu, gadskārtām un mīlestību pret Latviju. Neaizmirstot arī par otru šī gada jubilāru Zigmaru Liepiņu, pavisam nebijušā skanējumā klusumu pirms vētras un pasaku valstību iepazīsim dziesmā “Sēž uz sliekšņa Pasaciņa”. 

Vokālā grupa FRAMEST pastāv kopš 2005. gada, un šobrīd to veido četri  profesionāli un daudzpusīgi dziedātāji – Beāte Zviedre (soprāns), Rūta Dūduma (alts), Mikus Abaroniņš (tenors) un Jānis Ķirsis (baritons). FRAMEST sasniegumu sarakstā ir koncerti Latvijā un ārzemēs. Grupas repertuārs ir ļoti plašs – koncertos izskan gan pašu, gan citu komponistu skaņdarbi – no klasikas un džeza līdz pop un citiem mūzikas žanriem oriģinālos a capella izpildījumos. Tieši grupas unikalitāte ļāvusi sasniegt vietējā un starptautiskā mēroga atzinību  un panākumus.

Kristapa Vanadziņa džeza trio sastāvā muzicē vieni no mūslaiku Latvijas spilgtākajiem džeza mūzikas pārstāvjiem – komponists un pianists Kristaps Vanadziņš, sitaminstrumentālists Rūdolfs Dankfelds un kontrabasists Jānis Rubiks. Mūziķu paustās filosofijas trīs fundamentālie stūrakmeņi ir saspēle, kompozīcija un radīšana, kas kalpo par pamatu ansambļa individualitātei un kopējai idejai.

Horvātijā dzimušais austriešu džeza dziedātājs Daniels Čačija ieguvis maģistra grādu prestižajā Grācas Mūzikas un skatuves mākslas universitātē. 2013. gadā ASV džeza apskates žurnāls “DownBeat” novērtējis mūziķi kā “Labāko jauno dziedātāju”, savukārt 2014. gadā Čačijam piešķirta Horvātijas mūzikas balva “Porin” kategorijā “Gada džeza albums”. Par savu solo debijas albumu “Lifeline” 2016. gadā mūziķis nominēts Vācijas mūzikas balvai ECHO JAZZ kategorijā “Gada dziedātājs”. Līdzās skolotāja darbam, Čačiju var dzirdēt viņa paša kvartetā, kā arī daudzos citos veidojumos, piemēram, bijušajā Rodžera Cicero bigbendā, Latvijas Radio bigbenda un Sigi Feiga bigbendā u.c.

​Piedalās:

Vokālā grupa “Framest”

Kristapa Vanadziņa džeza trio

Daniels Čačija (Daniel Caccia)


Atrašanās vieta:

Lielā zāle


Pasākuma ilgums:

18.00-19.30 / ~ 1h 30 min


Biļetes:

no 10,00 eiro

Pasākumam tuvojoties biļešu cena var tikt mainīta.

Pasākums paredzēts pieaugušo auditorijai. Uz pasākumiem, kas paredzēti pieaugušo auditorijai, bērni līdz 5 gadu vecumam var netikt ielaisti.


Organizē:

Lielais dzintars


Atbalsta:

Liepājas pašvaldība, Eiropas Reģionālās attīstības fonds


Atlaides:

  • Skolēniem, studentiem, pasniedzējiem, pensionāriem – 25%

  • Personām ar I un II grupas invaliditāti, kā arī viņu pavadoņiem – 50%

  • Ģimenes biļetes 1 vai 2 pieaugušie + 2 bērni (vai vairāk) – 25% (pieejama tikai kasēs)

    NB.  Apmeklējot koncertu,  apmeklētājam ir jāuzrāda atlaidi apliecinošs dokuments

    Grupu biļetes:
  • 10-30 personas – 20%

  • 30 un vairāk personas – 25%


Saistītie jaunumi