Jaunumi


 
 

Ar vērienīgu simfodžeza koncertu noslēdzies 31. Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls

13. MARTS

2023


Vakar, 11. martā, koncertzālē “Lielais dzintars” ar grandiozu simfodžeza programmu noslēdzās  Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls, ko Liepājas Simfoniskais orķestris rīko jau 31. reizi. Koncerta pirmajā daļā publika ar ovācijām sveica pasaules pirmatskaņojumu Kārļa Vanaga Trīskāršajam koncertam “Trio Colossus”, kur kā solisti piedalījās kontrabasists Edvīns Ozols, sitaminstrumentālists Artis Orubs un pats komponists ar tenorsaksofonu. Savukārt koncerta otrajā daļā klausītāju mīlestību baudīja pasaulslavenais džeza un soula dziedātājs Ola Onabule.

Pirmo reizi uz vienas skatuves tikās Liepājas Simfoniskais orķestris un Latvijas Radio bigbends, kuru kopīgais skanējums šo vakaru padarīja par īstiem svētkiem visiem simfodžeza mīļotājiem.

Koncerts izskanēja ar Latvijas Radio 3 tiešraidē, un šo ierakstu aizvien iespējams noklausīties radio arhīvā: https://klasika.lsm.lv/lv/raksts/tieshraides/31.-liepajas-starptautiska-zvaigznu-festivala-nosleguma-koncerta.a174022/

Foto galerija lejupielādei: https://failiem.lv/u/avz67kv5b (foto autori: Jānis Vecbrālis un Valters Pelns).

Latvijas Radio bigbenda mākslinieciskā vadītāja Kārļa Vanaga komponētais Trīskāršais koncerts “Trio Colossus” tenorsaksofonam, kontrabasam un sitaminstrumentiem ir pirmais viņa koncertžanra darbs, kam ideja aizgūta no Sonnija Rolinsa albuma “Saxophone Colossus”.

“Esmu uzdrīkstējies izmēģināt daudz jauna – gan konceptuāli, gan instrumentācijā,” vēl pirms koncerta par savu jaundarbu stāstīja komponists. Tam ir trīs daļu uzbūve ar mierīgiem un lēniem svinga ritmiem pirmajā daļā, balādi otrajā, un dažādiem eksperimentiem latīņamerikas ritmos trešajā.

Savukārt britu-nigēriešu dziedātājs Ola Onabule Latvijā ir viesojies jau iepriekš, bet šī bija pirmā reize, kad viņa samtainā, trīsarpus oktāvas plašā, emocionālā un virtuozā baritona balss skanēja Liepājā un pirmā reize, kad viņš uzstājās kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri un Latvijas Radio bigbendu.

Koncertā skanēja mūzika no dziedātāja jaunākā albuma “Point Less”, kam orķestrāciju veidojis vācu diriģents Tobiass Bekers. Onabule lielu nozīmi piešķir dziesmu tekstiem – tas ir stāsts, kas jāizstāsta. Un šeit viņš stāsta par sociālo netaisnību. Viņa jaunākais albums vēsta par vardarbību, imigrāciju, ksenofobiju, nodevību un cieņu, vienlaikus svinot dzīvi un brīdinot to apdraudošos sociālos spēkus.

31. Liepājas Starptautisko zvaigžņu festivālu atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Liepājas pilsēta un SEB banka.

Festivāls ir izskanējis, bet Liepājas Simfoniskais orķestris klausītājus aicina jau uz nākamajiem muzikālajiem piedzīvojumiem, uz kuriem biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” tīklā https://www.bilesuparadize.lv/lv/organizer/50.

Saistītie pasākumi


JŪNIJS