Jaunumi


 
 

Jāņa Petera jubilejas koncertam piešķirts “Kurzemes kultūras programmas” atbalsts

24. MAIJS

2024


Liepājaskoncertzālē “Lielais dzintars” 6.jūlijā ar plašu koncertu atzīmēs izcilālatviešu dzejnieka Jāņa Petera 85. dzimšanas dienu, šo koncertu atbalsta arī Kurzemeskultūras programma, kas projektu konkursa ietvaros ir piešķīrusi finansējumukoncerta norisei.

“Ar šo koncertumēs vēlamies ne tikai iepriecināt mūzikas un dzejas mīļotājus, bet arī izceltšajās kultūras pērlēs, kas izturējušas laika pārbaudi un iemantojušas tautasatzinību, jaunas šķautnes un dimensijas,” atklāj pasākuma organizatori. 

Koncertā skanēsR.Paula, U. Stabulnieka, I. Vīgnera un citu komponistu tautā iemīļotas dziesmasar Jāņa Petera vārdiem. Kā dāvana jubilāram paredzēts Jāņa Ivuškāna īpaši šimjubilejas koncertam radītā jaundarba pirmatskaņojums, kā tapšanu atbalstījusi Autortiesībuun komunicēšanās konsultāciju aģentūra / Latvijas Autoru apvienība.

Koncertā uzskatuves kāps ne vien Baltic Groove Orchestra diriģenta Jāņa Ivuškāna vadībā,bet arī Liepājas jauktais koris “Laiks” (vadītāja Ilze Balode), ritma grupa,visiem zināmi un  iemīļoti solisti –Daumants Kalniņš, Elza Rozentāle, Antra Stafecka, Zigfrīds Muktupāvels.Koncerta vadītāju lomā iejutīsies aktieri Egons Dombrovskis un Signe Dancīte.

Pazīstamaisdzejnieks, publicists, sabiedriskais darbinieks un diplomāts Jānis Petersdzimis 1939. gada 30. jūnijā Priekulē. Tautas atzinību J. Peters ieguvis kāpopulāru dzejas rindu autors, neskaitāmu tautā mīlētu un dziedātu dziesmutekstu radītājs.

Šī jubilejaskoncerta mērķis ir atzīmēt viņa ieguldījumu latviešu dzejas un mūzikas pasaulē,godināt no Kurzemes nākušo talantu, dāvājot baudījumu mūzikas klausītājiem unbagātinot mūzikas un mākslas vēstures mantojumu.

Finansiālaisatbalsts saņemts Kurzemes plānošanas reģiona īstenotās “Kurzemes kultūrasprogramma 2024” ietvaros VKKF mērķprogrammā “Latviešu vēsturisko zemjuattīstības programma”.


Biļetespieejamas Biļešu servisa kasēs, kā arī www.bilesuserviss.lv.

Papildu informācijai:
Sniedze Ivuškāne,
SIA „REKU” sabiedrisko attiecību vadītāja
Tālrunis: + 371 20339593
E-pasts: sniedze@siareku.lv Saistītie pasākumi


JŪNIJS