Jaunumi


 
 
 
 
 
 
 
 

Liepājā koncertēs koklētāja Laima Jansone un multiinstrumentālists Sauļus Petreikis

30. OKTOBRIS

2023


Svētdien, 5. novembrī, plkst. 15.00 Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” uzstāsies virtuozā latviešu etnogrāfiskās kokles spēlētāja Laima Jansone un talantīgais lietuviešu multiinistrumentālists Sauļus Petreikis (Saulius Petreikis). Savu prasmi senajām mūzikas melodijām piešķirt laikmetīgu balsi abi mūziķi demonstrēs koncertprogrammā “Baltu zīmes”, kas ietvers kā latviešu, tā lietuviešu folkloras motīvus, šūpuļdziesmas un improvizācijas.

Laima Jansone, savienojot senos spēles veidus ar aizraujošām inovācijām, ir sava ceļa gājēja latviešu tradicionālās kokles spēlē. Viņa rada neatdarināmu skaņu pasauli, kur etnogrāfisko un elektrisko kokļu skaņas saplūst ar improvizācijām un dažādiem efektiem. Katra koklētājas performance ir kas vienreizīgs – pārsteigums un piedzīvojums gan klausītājiem, gan skatuves partneriem. Gaidāmajā koncertā Laima spēlēs dažādas kokles, radot telpu, kur mijas gan straujums un impulsivitāte, gan miers un vēlme iedziļināties sevī.

Sauļus Petreikis ir viens no nedaudzajiem Eiropas instrumentālistiem, kurš prot spēlēt ap 50 dažādu koka pūšaminstrumentu, kas viņa kolekcijā nonākuši no dažādām pasaules valstīm, to skaitā senos baltu tautu mūzikas instrumentus. Mūziķa meistarīgajā izpildījumā izskanēs tādi tradicionālie un akadēmiskie pūšaminstrumenti kā trompete, duduks, bansuri, hulusi, dažādi ragi, lurs jeb sena skandināvu taure, koka trompete, nejs u. c.

Raksturīgi koncertsērijai “Personīgi” – apmeklētājiem pēc koncerta būs iespēja koncertzāles 2. stāva galerijā tikties ar mūziķiem neformālā gaisotnē, lai aprunātos par mūziķu radošo ceļu, iedvesmas avotiem un izaicinājumiem.

Koncertu ar Liepājas pašvaldības un Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu organizē SIA “Lielais Dzintars”. Plašāka informācija atrodama vietnē www.lielaisdzintars.lv. Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” tīkla kasēs visā Latvijā, interneta vietnē www.bilesuparadize.lvun koncertzāles informācijas centrā.

Uzziņām aicinām sazināties ar koncertzāles informācijas centru. Darba laiks: no pirmdienas līdz piektdienai: 11.00–17.00, sestdienās, svētdienās: 10.00–15.00. Tālrunis: +371 634 24 555, e-pasts: info@lielaisdzintars.lv.

Baltu tradicionālā mūzika mūsdienīgās skaņās – Laima Jansone un Sauļus Petreikis "Lielajā dzintarā"!

Saistītie pasākumi


JŪNIJS