Jaunumi


Liepājas Simfoniskais orķestris koncertēs kopā ar Veņavska konkursa laureāti Hinu Maedu

25. OKTOBRIS

2023


2. decembrī pulksten 18 koncertzālē “Lielais dzintars” Liepājas Simfoniskais orķestris galvenā diriģenta Gunta Kuzmas vadībā koncertēs kopā ar 2022. gadā notikušā 16. Starptautiskā Henrika Veņavska vijolnieku konkursa uzvarētāju, Japānas uzlecošo zvaigzni Hinu Maedu.

Japāņu vijolniecei konkursā piešķirtas arī četras papildu speciālbalvas: labākais Veņavska koncerta atskaņojums; labākais Veņavska kaprīzes atskaņojums; labākais sonātes atskaņojums un labākais Ludviga van Bēthovena vai Johannesa Brāmsa darbu atskaņojums.

Liepājā Hina Maeda atskaņos ebreju izcelsmes poļu vijolnieka un komponista Henrika Veņavska Otro koncertu vijolei un orķestrim, kas tapis 1856. gadā un joprojām ir viens no populārākajiem romantisma laikmeta vijolkoncertiem, ievērojams ar krāšņām un aizkustinošām melodijām un harmonijām.

Hina Maeda dzimusi 2002. gadā Osakā un vijoli sākusi spēlēt 4 gadu vecumā. Jau 11 gados debitējusi ar Kansai Filharmonijas orķestri. Kopš tā laika viņa uzstājusies kopā ar Osakas Filharmonijas orķestri, Tokijas Simfonisko orķestri, Japānas Filharmonijas orķestri. Maeda aktīvi piedalās arī kamermūzikas projektos.

Patlaban viņa turpina mācības Tokijas Mūzikas koledžā ar īpašu stipendiju, vienlaikus arī aktīvi koncertējot visā pasaulē – šī gada kalendārā vijolniecei iekļautas uzstāšanās 60 dažādās koncertzālēs vairāk nekā 20 valstīs.

Koncerta programmā skanēs arī Kārļa Marias fon Vēbera operas “Eiriante” uvertīra, Sergeja Rahmaņinova Simfoniskā poēma “Mirušo sala” un Jura Karlsona skaņdarba “Noslēpumainais dārzs” pirmatskaņojums. 

Koncerts ir daļa no 16. starptautiskā Henrika Veņavska vijolnieku konkursa laureātu oficiālās turnejas, ko rīko Henrika Veņavska biedrība sadarbībā ar Polijas Nacionālo mūzikas un dejas institūtu un finansē Polijas Republikas Kultūras un nacionālā mantojuma ministrija.

Biļetes uz Liepājas Simfoniskā orķestra koncertiem pieejamas “Biļešu Paradīzes” tīklā: https://www.bilesuparadize.lv/lv/organizer/50

Koncertu atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Liepājas pilsēta.

Saistītie pasākumi


JŪLIJS