Jaunumi


 
 

Liepājas koncertzālē gada ieskaņā skanēs dvēseles dziesmas

08. DECEMBRIS

2022


Jauno 2023. gadu koncertzāle “Lielais dzintars” iesāks ar mūziku, kas jau gadu desmitiem iekarojusi klausītāju sirdis. Sestdien, 7. janvārī plkst. 18.00 ar dvēselisku noskaņu programmu savas Latvijas koncerttūres ietvaros Liepājā viesosies čellists Valters Pūce un pianists Dainis Tenis, duetam pievienojoties Rīgas Doma zēnu korim diriģenta Mārtiņa Klišāna vadībā.

Koncertzāles vērienīgajā akustikā skanēs skaņdarbi no abu mūziķu jau realizētajām koncertprogrammām “Radīts Latvijā” un “Bez elektrības!”, kurās iekļauti skaistākie Latvijas un pasaules dižāko komponistu darbi jaunās aranžijās. 

“Izvēloties dziesmas programmai “Radīts Latvijā”, kas būs svarīga koncerta sastāvdaļa, mums būtiskākais bija tas, vai dziesma spēj dzīvot arī bez vārdiem un melodija uzrunā tikpat spēcīgi. Dziesmu aranžijas mēs vēlējāmies veidot akadēmiskās mūzikas skanējumā, lai uzsvērtu to, ka šīs dziesmas jau ir kļuvušas par latviešu mūzikas klasiku un dzīvos mūžīgi. Šīs programmas noskaņa ir lieliska dāvana visiem, kuriem tuva ir mūzika, kas radīta Latvijā un pasaules populārā un klasiskā mūzika čella, klavieru un zēnu kora skanējumā,” stāsta Valters Pūce.

Programma veidota kā abu mūziķu dialogs, ko papildinās Rīgas Doma zēnu koris – jautrs, skumjš, komisks un nopietns. Katrs atskaņotais skaņdarbs būs kā atsevišķa saruna, kuras pamatā ir kāda labi zināma melodija, kas pārvērsta jaunā muzikālā stāstā. Izvēlētās populārās un klasiskās mūzikas pērles ļaus gremdēties atmiņās par laikiem, kad tika radītas to oriģinālversijas, kā arī saklausīt vēl nedzirdētas noskaņas.

Koncertā skanēs tādi klausītāju iemīļoti skaņdarbi kā Mārtiņa Brauna “Dvēselīte”, Zigmara Liepiņa “Kvazimodo dziedājums”, Raimonda Macata “Ziemeļvējā”, Imanta Kalniņa “Apvij rokas”, Valta Pūces “Balāde no izrādes “Šveiks”, Raimonda Paula “Kerijas dziesma” un Ludoviko Einaudi “Una Mattina”. Gaidāmi arī vairāki pirmatskaņojumi, kā arī melodijas no Pētera Čaikovska “Gulbju ezera” un Kamila Sensānsa “Dzīvnieku karnevāla”. 

VIDEO. Valters Pūce, Dainis Tenis un Rīgas Doma zēnu koris izpilda dziesmu “Dvēselīte”: 

Koncerts vienā daļā, norises ilgums:aptuveni 1 stunda un 15 minūtes. Koncertu ar Liepājas pašvaldības un Eiropa Reģionālās attīstības fonda atbalstu organizē SIA “Lielais Dzintars”. Koncerta biļetes nopērkamas koncertzāles “Lielais dzintars” informācijas centrā, Biļešu paradīzes kasēs un interneta vietnē www.bilesuparadize.lv

Uzziņām aicinām sazināties ar koncertzāles informācijas centru. Darba laiks: no pirmdienas līdz piektdienai: 11.00 – 17.00, sestdienās, svētdienās: 10.00-15.00. Tālrunis: +371 634 24 555, e-pasts: info@lielaisdzintars.lv.

Saistītie pasākumi


FEBRUĀRIS