Jaunumi


 
 

"Liepājas Mākslas forumā" Rīgas cirks iepriecinās bērnus ar izrādi un aizraujošām meistarklasēm

07. SEPTEMBRIS

2022


Koncertzāles “Lielais dzintars” rīkotajā mūsdienu mākslas festivālā “Liepājas Mākslas forums” pirmoreiz viesosies Rīgas cirks – svētdien, 2. oktobrī plkst. 11.00 un 14.00 cirka mākslinieki festivāla mazākos apmeklētājus un vecākus iepriecinās ar laikmetīgo izrādi “Citroni un medus”. Papildus piedzīvojums izrāžu apmeklētājiem būs iespēja piedalīties “Rīgas cirka skolas” vadītās meistarklasēs, kurās bērni varēs apgūt žonglēšanas un līdzsvara disciplīnas.

Rīgas cirka producētā izrāde “Citroni un medus” ir aizkustinošs un brīžiem dauzonīgs stāsts par draudzību, priekiem, skumjām un ikdienišķām dzīves situācijām, kas parāda, ka katrā dzīves nopietnībā var saskatīt prieku un spēli. Viena no izrādes veidotājām, gaisa akrobāte Grēte Grosa (Grete Gross) atklāj, ka iedvesmu šai izrādei smēlusies no savas pieredzes un domām par to, kā pieaugt, bet nepazaudēt dzīvesprieku, pat tad, kad jāsaskaras ar grūtībām vai kad ceļa biedrs kļuvis apnicīgs un nogurdinošs.

Šo rotaļīgo un pamācošo stāstu kustībās un palēcienos Grēte izdejos un izdziedās kopā ar akrobātu Juha-Mati Eskelinenu (Juha-Matti Eskelinen) no Somijas. Par to, kas gaidāms, vēsta arī izrādes apraksts: “Kad puisim ir labs un draudzīgs noskaņojums, tad meitenei nav. Un otrādi! Tomēr ir brīži, kad saprašanās ir iespējama – tāpat kā ir iespējams salto, dziedāšana, stāvot otram uz pleciem, un prasme veikli noķert krītošu puķupodu. Cirks ir prieks un brīnums, un kāpēc lai tāda nebūtu arī dzīve un attiecības!”

Starp abām izrādēm apmeklētāji tiks aicināti piedalīties “Rīgas cirka skolas” vadītās meistarklasēs, kurās dažāda vecuma bērni profesionālu pasniedzēju vadībā varēs izmēģināt vairākas cirka disciplīnas, kā žonglēšanu ar bumbiņām, žonglēšanu ar lakatiņiem vai ķīniešu šķīvīšiem un pastaigas ar ķekatām, līdzsvara pedālīšiem vai staigājamiem spainīšiem. Ņemot vērā meistarklašu norises laikus, pirmās izrādes apmeklētāji aicināti piedalīties meistarklasēs pēc izrādes beigām plkst. 12.00, savukārt otrās izrādes apmeklētāji aicināti ierasties uz tām stundu pirms izrādes sākuma plkst. 13.00.

“Visās meistarklasēs pasniedzēji veicamos uzdevumus pielāgos atbilstoši dalībnieka spējām, dodot katram bērnam iespēju iepazīt kādu no cirka disciplīnām. Žonglēšana ir viena no atpazīstamākajām cirka disciplīnām, taču bumbiņu vai lakatiņu mētāšana ne tikai izskatās iespaidīgi, bet arī attīsta žonglētājam koordināciju, koncentrēšanās spēju un veiklību. Daudzi noteikti ir paguvuši arī izmēģināt staigāšanu ar ķekatām, taču mēs to iemācīsim darīt pareizi un pārliecinoši. Pie tam, trenēt savas līdzsvara spējas var būt noderīgi ne tikai cirkā, bet arī ikdienā,” uzsver Rīgas cirka izbraukumu koordinatore Renāte Saulīte.

Izrādes un meistarklašu mērķauditorija ir ģimenes ar bērniem no 4 gadu vecuma un pieaugušie. Rīgas cirka izrāde “Citroni un medus” notiks Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” Kamerzālē, savukārt cirka disciplīnu meistarklases – koncertzāles publiskajā zonā. Bērniem līdz 2 gadu vecumam ieeja ir bez maksas. Bērniem, kas vecāki par 2 gadiem, jāiegādājas atsevišķa ieejas biļete. Kā ik gadu, pasākumu apmeklētājus ar gardiem dzērieniem un košiem pārsteigumiem sagaidīs arī dabīgo limonāžu ražotājs “Gardu muti”.

VIDEO. Rīgas cirka izrāde “Citroni un medus” un meistarklases bērniem:Grēte Grosa
(Grete Gross) jau kopš bērnības aizraujas ar gaisa akrobātiku – 9 gadus mācījusies cirka studijā Folie Tallinā, bet 2015. gadā ieguvusi augstāko izglītību SaSak Circus skolā Somijā, specializējoties gaisa akrobātikā. Kopš augstskolas beigšanas māksliniece strādājusi ar vairākām starptautiskām cirka trupām Igaunijā un Somijā (Big Wolf Company, Mago, Stunt Theatre Kajakas), kā arī guvusi atzinību kā solo māksliniece.

Juha Mati Eskelinens (Juha-Matti Eskelinen) ir cirka mākslinieks no Somijas. Viņš pabeidzis SaSak Circus augstskolu Somijā, specializējoties grīdas akrobātikā un akrobātikā ar ķīniešu kārti. Pirms iestāšanās augstskolā Juha nodarbojies ar parkūru un sporta dejām. Juha Mati ir strādājis ar vairākām starptautiskām kompānijām (Cirque de Puces, Schüü), kā arī uzstājies kā solo mākslinieks.

“Liepājas Mākslas forumu” organizē SIA “Lielais Dzintars”. Pasākumu norisi atbalsta: Liepājas pašvaldība, Eiropas Reģionālās attīstības fonds, Francijas institūts Latvijā, Valmiermuiža, Kokmuiža un Gardu muti. Partneri: Kim? Laikmetīgās mākslas centrs, Liepājas speciālā ekonomiskā zona un Rīgas cirks. Festivāla programma pieejama mājaslapās: www.lmf.lielaisdzintars.lv un www.lielaisdzintars.lv.

Skolēniem un ģimenēm ir iespēja iegādāties biļetes uz SIA “Lielais Dzintars” organizētajiem pasākumiem par zemākām cenām, izmantojot atlaižu politiku. Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” tīkla kasēs visā Latvijā un internetā: https://www.bilesuparadize.lv/lv/custompage/3144.

Saistītie pasākumi


JŪNIJS