Jaunumi


 
 

Zvaigžņu festivālā koncertē pasaulē izcilākie metālpūšaminstrumentu virtuozi

06. MARTS

2023


Ar milzīgu enerģijas lādiņu un publikas sajūsmu vakar, 4. martā 31. Liepājas Starptautiskajā zvaigžņu festivālā aizvadīts Liepājas Simfoniskā orķestra koncerts ar diviem mūsdienu pūšaminstrumentu mūzikas dižgariem – trombonistu Kristianu Lindbergu un trompetistu Sergeju Nakarjakovu.

Foto galerija lejupielādei: https://failiem.lv/u/gytjyvnav (foto autori Jānis Vecbrālis un Ritvars Sproģis).

Kristians Lindbergs ir vairāk nekā simtprocentīgs skatuves cilvēks: ģeniāls trombonists, vitāls diriģents un arī komponists – un to vakar par visiem 100% izbaudīja Zvaigžņu festivāla publika.

Koncertā viņš spēlēja solo pats savā Trombonkoncertā “Black Hawk Eagle” un diriģēja divus citus lieldarbus: Mečislava Veinberga mistikas pilnām krāsām un negaidītām temperamentu maiņām caurstrāvoto Trompetes koncertu un Žana Sibēliusa populāro Otro simfoniju – Somijas neatkarības manifestu.

Nebaidoties sāncensības, Veinberga koncertā uz skatuves kāpa vēl viens plaši atzīts pūšaminstrumentu virtuozs, par trompetes Paganīni sauktais mūziķis Sergejs Nakarjakovs. Abi kopā viņi priecēja klausītājus arī ar Volfganga Amadeja Mocarta duetu diviem mežragiem pārlikumā flīģeļhornam un trombonam, ko abi kā reiz šobrīd ieskaņo koncertzālē “Lielais dzintars”.

Atgādinām, ka no 25. februāra līdz 11. martam jau 31. reizi Liepājas Simfoniskais orķestris aicina klausītājus uz Liepājas Starptautisko zvaigžņu festivālu, Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” piedāvājot bagātīgu un spilgtu ceļojumu mūzikas pasaulē.

Atlikusi vēl noslēdzošā Zvaigžņu festivāla nedēļa.

10. martā pulksten 19 “Lielā dzintara” kamerzālē festivāls klausītāju baudījumam piedāvā pianista Vestarda Šimkus solokoncertu, kurā skanēs gan Aleksandra Skrjabina fantastisko galaktiku raksti, gan mazāk pazīstamā Fēliksa Blūmenfelda intriģējošā daiļrade.

11. martā pulksten 18 festivāla noslēguma koncerts būs svētki simfodžeza mīļotājiem. Latvijā atgriezīsies Londonā dzimušais un Nigērijā skolotais pasaulslavenais džeza dziedātājs Ola Onabule, kura samtaino balsi pirmo reizi varēs dzirdēt Liepājā. Kā neviens cits viņš māk vienā audumā saaust džezu un soulu, par ko varēs pārliecināties, klausoties izlasi no Onabule jaunākā albuma “Point Less”.

Savukārt pirmatskaņojumu šajā vakarā piedzīvos Latvijas Radio bigbenda mākslinieciskā vadītāja Kārļa Vanaga komponētais Trīskāršais koncerts “Trio Colossus” tenorsaksofonam, kontrabasam un sitaminstrumentiem. Turklāt pirmo reizi uz vienas skatuves Liepājas Simfoniskais orķestris muzicēs ar Latvijas Radio bigbendu, pie diriģenta pults stājoties Guntim Kuzmam.

Festivālu atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Liepājas pilsēta un SEB banka.

Biļetes uz Liepājas Simfoniskā orķestra koncertiem var iegādāties “Biļešu paradīzes” tīklā: https://www.bilesuparadize.lv/lv/organizer/50

Saistītie pasākumi


JŪNIJS