Календарь


 

VALTERS PŪCE, DAINIS TENIS UN RĪGAS DOMA ZĒNU KORIS. GADA IESKAŅAS KONCERTS

7. ЯНВАРЯ 18.00Суббота
2023


Gada sākums ir laiks doties jaunu sapņu un cerību meklējumos. Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” aicinās tos atrast mūzikas saviļņojošajā skanējumā. Kopā ar čellistu Valteru Pūci, pianistu Daini Teni un Rīgas Doma zēnu kori ieskandināsim gadu ar Latvijas un pasaules dižāko komponistu skaņdarbiem, kas jau gadu desmitiem iekarojuši klausītāju sirdis ar savu dvēselisko noskaņu.

Koncertā skanēs populārās un klasiskās mūzikas pērles, kā arī mūsu valsts izcilāko komponistu dziesmu aranžijas čella, klavieru un Rīgas Doma zēnu kora balsu skanējumā diriģenta Mārtiņa Klišāna vadībā no jau realizētajām koncertprogrammām – “Radīts Latvijā” un “Bez elektrības!”. Tās ļaus gremdēties atmiņās par laikiem, kad tika radītas to oriģinālversijas, kā arī saklausīt vēl nedzirdētas noskaņas.

Programmā būs dzirdami vairāki pirmatskaņojumi, kā arī tādi skaņdarbi kā Mārtiņa Brauna “Dvēselīte”, Zigmara Liepiņa “Kvazimodo dziedājums”, Raimonda Macata “Ziemeļvējā”, Imanta Kalniņa “Apvij rokas”, Valta Pūces “Balāde no izrādes “Šveiks”, Raimonda Paula “Kerijas dziesma”,  Ludoviko Einaudi “Una Mattina”, Kamila Sensānsa un Pētera Čaikovska “White Swan and Black Swan”.

“Izvēloties dziesmas programmai “Radīts Latvijā”, kas būs svarīga koncerta sastāvdaļa, mums būtiskākais bija tas, vai dziesma spēj dzīvot arī bez vārdiem un melodija uzrunā tik pat spēcīgi. Dziesmu aranžijas mēs vēlējāmies veidot akadēmiskās mūzikas skanējumā, lai uzsvērtu to, ka šīs dziesmas jau ir kļuvušas par latviešu mūzikas klasiku un dzīvos mūžīgi. Šīs programmas noskaņa ir lieliska dāvana visiem, kuriem tuva ir mūzika, kas radīta Latvijā un pasaules populārā un klasiskā mūzika čella, klavieru un zēnu kora skanējumā,” stāsta Valters Pūce.

“Muzicēšanu divatā var salīdzināt ar privātu sarunu. Tā kā mēs ar Valteru esam seni, labi draugi, mēs runājam par visdažādākajām tēmām, un šī koncertprogramma arī ir kā mūsu abu dialogs, ko papildinās Rīgas Doma zēnu koris – jautrs, skumjš, komisks un nopietns. Katrs skaņdarbs veidojas kā atsevišķa saruna, kuras pamatā ir kāda labi zināma melodija. Mēs ar Valteru saprotamies bez vārdiem un to pārvēršam jaunā muzikālā stāstā, ” par dueta sadarbību un koncertprogrammu papildina Dainis Tenis.


Piedalās:

Valters Pūce, čells

Dainis Tenis, klavieres

Rīgas Doma zēnu koris 

Mārtiņš Klišāns, diriģents


Gada ieskaņas koncerts Liepājas koncertzālē kopā ar Valteru Pūci, Daini Teni un Rīgas Doma zēnu kori

Место нахождения:

Большой зал


Продолжительность события:

18.00-19.15 / ~1h 15 min


Билеты:

no 10,00 eiro

Pasākumam tuvojoties biļešu cena var tikt mainīta.

Pasākums paredzēts pieaugušo auditorijai. Uz pasākumiem, kas paredzēti pieaugušo auditorijai, bērni līdz 5 gadu vecumam var netikt ielaisti.


При поддержке:

Liepājas pašvaldība, Eiropas Reģionālās attīstības fonds


Скидки:

  • Skolēniem, studentiem, pasniedzējiem, pensionāriem – 25%

  • Personām ar I un II grupas invaliditāti, kā arī viņu pavadoņiem – 50%

  • Ģimenes biļetes 1 vai 2 pieaugušie + 2 bērni (vai vairāk) – 25% (pieejama tikai kasēs)


NB.  Apmeklējot koncertu,  apmeklētājam ir jāuzrāda atlaidi apliecinošs dokuments.


Grupu biļetes:

  • 10-30 personas – 20%

  • 30 un vairāk personas – 25%Related news