News


 
 

Rudenī atsāksies Liepājas koncertzāles kamersērija “Personīgi”

18. JULY

2023


Rudenī Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” atsāksies klausītāju iemīļotā koncertsērija “Personīgi”. Līdz gada nogalei četrās svētdienu pēcpusdienās gaidāmi daudzpusīgi kamermūzikas koncerti, kuros būs iespēja gan baudīt izdomas bagātas programmas, gan personīgi iepazīt Margaritu Balanas, Antuānu Preā, Ēriku Bosgrāfu, Ievu Salieti, Laimu Jansoni, Sauļu Petreiki, Paulu Šūmani, Jevgēniju Frolovu un Annu Veselovu.


“Mums ir ļoti liels prieks turpināt koncertsēriju “Personīgi”. Ik pa brīdim dzirdam no klausītājiem atsauksmes, ka šīs svētdienas tikšanās reizes viņiem liekas pagalam simpātiskas, jo ir iespēja ne tikai iepazīt mūziķi kā mūziķi, bet arī mūziķi kā cilvēku. Pēc katra koncerta mums ir sarunas ar tiem, kas nupat uzstājušies uz skatuves,” par vēlmi turpināt koncertsēriju izsakās Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” mākslinieciskais vadītājs Orests Silabriedis, “līdz gada nogalei dzirdēsim iemīļotu klasiķu darbus, aizraujošas romantisma pērles, plašākam lokam nezināmu seno mūziku, baroka dižmeistarus, un īpaši vēlos izcelt iespēju dzirdēt mūsdienīgas variācijas par latviešu un lietuviešu tradicionālo mūziku.”

Svētdien, 24. septembrī, plkst. 15.00 sezonu atklās viena no spožākajām jaunajām čellistēm – Margarita Balanas. Šoreiz klausītājiem ar aizrautīgo mūziķi būs iespēja satikties kamermūzikas programmā, kurā skanēs izsmalcināti un spēcīgām sajūtām bagāti skaņdarbi no Kamila Sensānsa, Ģerģa Ligeti un Dmitrija Šostakoviča daiļrades. Koncertā mūziķe skatuvi dalīs ar savu bijušo studiju biedru, franču-beļģu pianistu Antuānu Preā (Antoine Préat), kurš Francijā atzīts par vienu no savas paaudzes talantīgākajiem pianistiem.

Koncertsērijas turpinājumā – svētdien, 15. oktobrī, plkst. 15.00 – Liepājā viesosiespasaulē augsti vērtētais blokflautists Ēriks Bosgrāfs (Erik Bosgraaf, Nīderlande), kurš kopā ar izcilo latviešu klavesīnisti Ievu Salieti piedāvās virtuozu programmu cauri laikiem. Būs reti dzirdamu Itālijas, Spānijas un Nīderlandes sengadu meistaru darbi un vācu vēlā baroka ģēniju Tēlemaņa un Baha opusi. Pavisam jaunas krāsas seno instrumentu skanējumā ienesīs īsas ekspedīcijas laikmetīgajā mūzikā, kur abi mūziķi eksponēsies solistu ampluā.

Ar baltu tradicionālo mūziku mūsdienīgā skanējumā svētdien, 5. novembrī, plkst. 15.00 klausītājus iepazīstināsvirtuozā latviešu etnogrāfiskās kokles spēlētāja Laima Jansone un talantīgais lietuviešu multiinistrumentālists Sauļus Petreikis (Saulius Petreikis). Mūziķi aicina uz dabas un mītiskas klātesamības piepildītu koncertprogrammu, kas ietvers kā latviešu, tā lietuviešu folkloras motīvus, šūpuļdziesmas un improvizācijas. 

Koncertsērijas gada noslēgumu un pirmo adventi svētdien, 3. decembrī, plkst. 15.00 ieskandinās trīs latviešu mūziķes – vijolniece Paula Šūmane, altiste Jevgēnija Frolova un čelliste Anna Veselova –, kuras radījušas svētku programmu, iedvesmojoties no sava studiju laika mūzikas lielpilsētā Vīnē. Šajā kultūras metropolē strādājuši tādi izcili skaņraži kā Volfgangs Amadejs Mocarts, Ludvigs van Bēthovens un Francis Šūberts, un tieši šo komponistu mūziku trijotne jeb stīgu trio “Baltia” atskaņos koncertā, kas iemiesos gan šīs Donavas krastos esošās pilsētas muzikālās tradīcijas, gan rosīgo un dzīvespriecīgo Ziemassvētku laiku.

Raksturīgi koncertsērijai “Personīgi” – visiem apmeklētājiem pēc koncerta būs iespēja koncertzāles 2. stāva galerijā tikties ar mūziķiem neformālā gaisotnē, lai aprunātos par mūziķu radošo ceļu, iedvesmas avotiem un izaicinājumiem. Pēckoncerta sarunas atbalsta mazumtirdzniecības veikalu tīkls “SPAR Latvija”.

Koncertus ar Liepājas pašvaldības un Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu organizē SIA “Lielais Dzintars”. Plašāka informācija atrodama vietnē www.lielaisdzintars.lv. Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” tīkla kasēs visā Latvijā, interneta vietnē https://www.bilesuparadize.lv/lv/custompage/2449un koncertzāles informācijas centrā.

Uzziņām aicinām sazināties ar koncertzāles informācijas centru. Darba laiks: no pirmdienas līdz piektdienai: 11.00–17.00, sestdienās, svētdienās: 10.00–15.00. Tālrunis: +371 634 24 555, e-pasts: info@lielaisdzintars.lv.

Orests Silabriedis iepazīstina ar koncertsērijas "Personīgi" 2023. gada rudens sezonu

Related events


JUNE