Kalendārs


 

21. GADSIMTS LATVIJAS MŪZIKĀ. SAJŪTAS UN PĀRDOMAS PAR MŪSLAICĪGO. Dzintara muzikālo sarunu klubs

16. MAIJS 18.00Otrdiena
2023


Lekciju vada muzikoloģe Baiba Kurpniece 

Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” sadarbībā ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju (JVLMA) un fondu “Uniting” turpina 2021. gadā iesākto izglītojošo sarunu ciklu “Dzintara muzikālo sarunu klubs”, kurā interesenti papildināja zināšanas par Eiropas un pasaules mūzikas vēsturi. Šogad lekciju ciklā atklāsim dažādas likumsakarības kultūrā un komponistu dzīvē no Latvijas mūzikas vēstures kopā ar mūsu valsts izcilākajiem muzikologiem, mākslas pētniekiem un praktiķiem.


No oktobra līdz maijam īstenoto lekciju ciklu 16. maijā noslēgs tā izveidotāja, muzikoloģe, JVLMA Muzikoloģijas katedras lektore un Sinfonietta Rīga mākslinieciskā producente Baiba Kurpniece.

Daudzveidīga un sazarota ir Latvijas mūzikas aina 21. gadsimtā. Jaunrades laukā radošās aktivitātes turpina vecmeistari: Pēteris Vasks, Juris Karlsons, Georgs Pelēcis u.c. Līdzās viņiem ievērību guvuši viņu bijušie studenti, kuri kopainu bagātina ar stilistiski jaunām krāsām. Šīs paaudzes kodolu veido Andris Dzenītis, Ēriks Ešenvalds, Jānis Petraškevičs, Mārtiņš Viļums, Santa Ratniece, Gundega Šmite. Daudzpusīgs ir jaunākās paaudzes – Platons Buravickis, Jēkabs Jančevskis, Krists Auznieks, Linda Leimane – pienesums. Komponistu pieejas ir visdažādākās – neoromantisms, jaunā vienkāršība, jaunā sarežģītība, elektroniskā mūzika un meklējumi jaunu tembrālo iespēju paplašināšanas virzienā – visi šie ceļi raksturo Latvijas mūziku šodien kā daudzkrāsainu eksperimentu lauku.

Pārsteidzoši bagāta un intensīva ir arī Latvijas mūzikas dzīve – koncertu pārpilnība, festivālu dažādība un publikas ieinteresētība mūzikas norisēs. Mēs esam atvērti pasaulei un pasaulē novērtēti!

“Dzintara muzikālo sarunu klubs” ir platforma kopīgām sarunām, diskusijām un viedokļu apmaiņai, kurā aicināti iesaistīties gan kaislīgi melomāni, gan aizrautīgi mākslas baudītāji, gan zinātkāri studenti un ieinteresēti entuziasti. 

Muzikālo sarunu klubu ikviens interesents var apmeklēt gan klātienē,koncertzāles “Lielais dzintars” Kamerzālē, gan attālināti, skatoties lekciju digitālajā platformā www.digitalaisdzintars.lv. Dalība: bez maksas.

Cikla tikšanās reizēs klausītājiem būs iespēja sastapties gan ar mūzikas un mākslas pētniekiem, gan praktiķiem, uzklausot stāstus un iepazīstot īpaši izmeklētus audio un video materiālus. Lekciju programmu veidojusi muzikoloģe, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas lektore Baiba Kurpniece.

Pēc astoņu lekciju cikla noslēguma, dalībniekiem, kuri būs piedalījušies vismaz piecās lekcijās, būs iespēja saņemt apliecinājumu par kursa noklausīšanos. Apliecinājumu varēs saņemt tikai tie apmeklētāji, kuri pirms lekcijas reģistrējušies klātienes vai tiešsaistes apmeklējumam.


INFORMĀCIJA KLĀTIENES APMEKLĒTĀJIEM:

  • Lai reģistrētu dalību klātienes apmeklējumam, aicinām sazināties ar koncertzāles informācijas centru, rakstot uz e-pastu: info@lielaisdzintars.lv vai zvanot pa tālr: 634 24 555. Darba laiks: P.-Pk. 11.00-17.00, S.-Sv. 10.00-15.00.

INFORMĀCIJA TIEŠRAIDES APMEKLĒTĀJIEM: 

  • Skatītājus, kuri vēlas saņemt apliecinājumu par kursa noklausīšanos, aicinām aizpildīt pieteikuma veidlapu šeit: https://bit.ly/dzintara-sarunu-klubs-2. Videolekcija būs vērojama tikai tiešraidē digitālajā platformā www.digitalaisdzintars.lv. “Digitālā dzintara” reģistrētajiem lietotājiem būs iespēja uzdot savus jautājumus “tērzētavā”. Lai kļūtu par reģistrētu lietotāju, nospiediet šeit.

  • Lekcijas tiešraidi dalībnieki bez iepriekšējas reģistrācijas var skatīties šeit: www.digitalaisdzintars.lvLEKCIJU PLĀNS

II SEMESTRIS

17. janvāris | otrdiena | 18.00

Virtuozais un romantiskais 19. gadsimts Latvijā

Lektore: Ilona Breģe


28. februāris | otrdiena | 18.00

Atmoda. Latviešu mūzikas pirmās virsotnes

Lektore: Ilze Šarkovska-Liepiņa


14. marts | otrdiena | 18.00

Komponists un pašu valsts. Jauni pienākumi, jaunas iespējas? 1918 – 1940

Lektore: Ināra Jakubone 


25. aprīlis | otrdiena | 18.00

Mūzika Padomju Latvijā: oficiālais un slēptais, publiskais un neformālais

Lektors: Jānis Kudiņš


16. maijs | otrdiena | 18.00

21. gadsimts Latvijas mūzikā. Sajūtas un pārdomas par mūslaicīgo

Lektore: Baiba KurpnieceAtrašanās vieta:

Kamerzāle


Pasākuma ilgums:

18.00-19.30 / ~ 1h 30 min


Organizē:

SIA Lielais Dzintars


Atbalsta:

Liepājas pašvaldība, fonds “Uniting” un Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” atbalsta biedrībaSaistītie jaunumi