Kalendārs


ARMĒŅU DUDUKS "MŪŽĪBAS SKAŅAS"

17. DECEMBRIS 19.00Svētdiena
2023


Līdz 17. decembrim izmantojot promokodu DUDUK varat saņemt -30% atlaidi!

Duduks ir sens armēņu pūšaminstruments, kurš izgatavots no aprikožu koka. Aprikožu koka dvēsele – šādi tulkojumā skan instrumenta nosaukums, tam ir simboliska nozīme. Nocirsts koks dzīvo, ja to pārvērš par mūzikas instrumentu. Galu galā dziedošā dvēsele ir mūžīga. Aicinām kopā ar mums pieskarties mūžības skaņām. 
“Mūzika iedvesmo visu pasauli, sniedz dvēselei spārnus, veicina iztēles lidojumu; mūzika piešķir dzīvību un jautrību visam, kas pastāv... To var saukt par visa skaistā un visa cildenā iemiesojumu.” (Platons)

Žanri:

Tautas mūzika
Etniskā mūzika
Klasiskā mūzika
Instrumentālā mūzika

Koncertā piedalās:

Tigrans Tumanjans ir dzimis Armēnijā, bet kopš agras bērnības dzīvo un attīstās Latvijā. Lai piepildītu savu sapni un apgūtu duduka spēles mākslu, 2013. gadā Tigrans devās uz dzimteni un uzsāka mācības pie Armēnijas labākajiem meistariem. Tagad Tigrans spēlē seno mūzikas instrumentu gan Latvijā gan citās pasaules valstīs. Viņš pret instrumentu un tā unikālo tembru izturas rūpīgi un ar cieņu.

Jeļena Jesajana ir vokāliste, dzimusi Latvijā ļoti muzikālā ģimenē. Kopš bērnības gājusi mūzikas skolā un nodarbojās ar dziedāšanu. Jeļena ir veiksmīgi piedalījusies vairākos koncertos un konkursos gan Latvijā, gan ārzemēs  (X Faktors Armēnija, X faktors Latvija u. c.).

Erna Daugaviete ir profesionāla čelliste un komponiste, viņa aktīvi koncertē un sadarbojas ar pazīstamiem latviešu māksliniekiem un mūziķiem gan Latvijā, gan ārvalstīs. Erna uz skatuves izmanto unikālu dzīvā ieraksta tehniku, lai radītu orķestra efektu.

Rihards Lībietis ir latviešu mūziķis un komponists. Rihards regulāri uzstājas un sadarbojas ar daudziem pazīstamiem Latvijas māksliniekiem un grupām (Linda Leen, Raimonds Tiguls, The Originals, Pacific K u.c.). Producējis un pats izdevis 2 solo un 4 Rihards Lībietis Orchestra albumus. Rihards raksta arī kritiķu atzinīgi novērtētu mūziku teātra izrādēm, laikmetīgās dejas izrādēm un īsfilmām.

Sigvards Dižais -  ir džeza bundzinieks, komponists un aranžētājs. 2017. gadā viņš absolvējis Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolas džeza nodaļu un šobrīd turpina studijas Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija un papildinājis savas zināšānas gan bungu spēlē, gan kompozīcijā pie Dré Pallemaerts un Lieven Venken. Viņš ir sadarbojies gan ar Latvijas džeza mūziķiem, gan ar ārzemju mūziķiem.


Spanvac Axavni | Tigran Tumanyan | Amenian duduk

Atrašanās vieta:

Lielā zāle


Pasākuma ilgums:

19.00-20.30 / ~ 1h 30 min


Organizē:

Tigran Tumanyan


Atlaides:

  • Grupam sakot no 10 cilv. -15%
  • Pensionāriem -15%
  • Bezmaksas ieeja bērniem līdz 7 g. (ieskaitot, neaizņemot papildus vietu)