Kalendārs


 

ARTURA MASKATA AUTORVAKARS

25. SEPTEMBRIS 15.00Svētdiena
2022


 

Koncertsērija “PERSONĪGI”

Arturs Maskats ir viens no spilgtākajiem mūsdienu latviešu komponistiem, par kura radošās dzīves degpunktu viennozīmīgi var uzskatīt teātra mūziku – tās klātbūtne mūzikas satura dziļākajā slānī bieži ir jūtama arī citu žanru skaņdarbos. Komponista 65. jubilejas gadā ar jaunradītu kamerprogrammu atskatīsimies uz komponista teātra mūzikas daiļradi kopā ar Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra un Liepājas teātra aktieriem.

Kopumā Arturs Maskats sacerējis oriģinālmūziku tuvu pie simt teātra izrādēm dažādos Latvijas teātros. Šajā koncertā komponists savus darbus uzticējis izpildīt saviem iemīļotajiem Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra dziedošajiem aktieriem Maksimam Buselam un Jūlijai Berngardtei. Abi aktieri izpildīs mīlestības un alku piepildītās dziesmas ar Raiņa un Aspazijas dzeju no teātra izrādes “Mīlas svētība”, kā arī citu teātra izrāžu daiļradi. Spožajam sastāvam pievienosies arī Liepājas teātra balss – Everita Pjata-Gertnere, kuras solo izpildījumā pirmo reizi klausītājiem tiks piedāvāts teātra mūzikas jaundarbs.

Programmu vienā muzikāli valdzinošā mākslas pieredzē savijis Liepājas teātra galvenais režisors Dmitrijs Petrenko, kurš Artura Maskata mūziku raksturo šādi: “Katra Artura kompozīcija, kas tapusi teātrim, ietver sevī konkrētu tēmu: vai tā būtu lugas tēma, vai režisora tēma, bet tā vienmēr ir ļoti personiska arī pašam komponistam. Caur izrāžu mūziku, var redzēt, kā Arturs ir veidojis savas attiecības ar teātri un izrāžu tēliem, kā tie iedzīvojas viņa komponētajās tēmās.”

Artura Maskata mūzika apvieno spriegu emocionalitāti, jūtīgumu un izjustu intelektuālismu. 15 gadus (1982-1997) komponists bijis Dailes teātra Mūzikas daļas vadītājs, sacerot mūziku tuvu pie 100 uzvedumiem (arī citiem Latvijas teātriem), to vidū leģendārām izrādēm "Mūžības skartie", "Gesta Berlings", "Terēza Rakēna", "Vācietis. Novembris. Klavierkoncerts", "Tango" u. c., par kurām komponists arī saņēmis neskaitāmus apbalvojumus. Savā radošajā darbībā komponists sacerējis arī simfoniskos, kamermūzikas, kino un opermūzikas darbus. Par savu radošo darbību Maskats vairākkārt ieguvis Lielās mūzikas balvu (1996, 2001, 2002, 2011). 2007. gadā saņēmis balvu "Lielais Kristaps" par mūziku filmai "Tumšie brieži", savukārt 2008. gadā ieguvis pirmo vietu Latviešu oriģināloperu konkursā (par ideju operai "Valentīna", 2008). 2015. gadā apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni par nopelniem Latvijas kultūrā, spilgtu radošo devumu kora un vokālajā mūzikā, simfoniskajā un instrumentālajā mūzikā, teātra un kino mūzikā.

Piedalās:

Arturs Maskats, klavieres

Maksims Busels, vokāls

Jūlija Berngardte, vokāls

Everita Pjata-Gertnere, vokāls

Režisors: Dmitrijs Petrenko

Raksturīgi “Lielā dzintara” koncertsērijai “Personīgi” – pēc koncerta 2. stāva galerijā būs iespēja tikties ar mūziķiem, lai baudītu sarunas neformālā gaisotnē.

Video:

Koncertsērijas “Personīgi” 2022. gada rudens sezonas notikumi:

25.09. | SVĒTDIENA | 15.00 ARTURA MASKATA AUTORVAKARS

16.10. | SVĒTDIENA | 15.00 KLAVIERMŪZIKA NO AMERIKAS “MADE IN CALIFORNIA”

20.11. | SVĒTDIENA | 15.00 ARSENS PETROSJANS. ARMĒŅU DUDUKA MEISTARS

11.12. | SVĒTDIENA | 15.00 GUNTA GELGOTE. VĪNES KLASIĶI UN BALTIEŠI


Atrašanās vieta:

Kamerzāle


Pasākuma ilgums:

15.00-16.15 / ~ 1h 15 min


Biļetes:

Sākot no 10.00 eiro. Pasākumam tuvojoties biļešu cena var tikt mainīta.


Organizē:

Lielais dzintars


Atbalsta:

Liepājas pašvaldība un Eiropas Reģionālās attīstības fonds


Atlaides:

  • Skolēniem, studentiem, pasniedzējiem, pensionāriem – 25%
  • Personām ar I un II grupas invaliditāti, kā arī viņu pavadoņiem – 50%
  • Ģimenes biļetes 1 vai 2 pieaugušie + 2 bērni (vai vairāk) – 25%

NB.  Apmeklējot koncertu,  apmeklētājam ir jāuzrāda atlaidi apliecinošs dokuments.

Grupu biļetes:

  • 10-29 personas – 20%
  • 30 un vairāk personas -25%


Saistītie jaunumi