Kalendārs


 

Džakomo Pučīni opera “Bohēma”

16. JŪLIJS 18.00Svētdiena
2023


Svētdien, 16. jūlijā, plkst. 18.00  Liepājā, koncertzālē Lielais Dzintars būs skatāms izcilā itāļu komponista Džakomo Pučīni opera“Bohēma”, kurā titullomā iejutīsies pasaulē atzītais soprāns MAIJA KOVAĻEVSKA (Mimī). Tieši Mimī loma ir kļuvusi par izcilā latviešu soprāna spožu vizītkarti pasaules lielākajos operteātros – tā dziedāta gan Ņujorkas Metropolitēna operā, gan Vīnes Valsts operā, gan arī Londonas Karaliskajā operā.

“Pasaulē labākais tenors Jonass Kaufmans, kad viņš organizēja savu benefici, kā partneri Mimī lomai aicināja Maiju. Ja viņš ir pasaulē pirmais tenors, tad es varu teikt, ka Maija līdz ar to arī ir pirmā Mimī pasaulē””, tā pagājušajā vasarā pirms Siguldas Opermūzikas svētkiem teic to rīkotājs Dainis Kalns.

“Bohēma” tiek uzskatīta par vienu no Džakomo Pučīni (1858–1924) labākajiem sacerējumiem un par vienu no visu laiku romantiskākajām operām. “Bohēmas” varoņi ir tipiski 19. gadsimta nogales parīzieši: dzejnieks Rūdolfs, mūziķis Šonārs, filozofs Kolēns un mākslinieks Marsels. Draugu nabadzīgajā, bet jauneklīgi nebēdnīgajā ikdienā ienāk zīda izšuvēja Mimī. Taču meitenes liktenis jau izšķirts – pat Rūdolfa mīlestība nespēj viņu glābt…

Iestudējumā būs iespēja dzirdēt vēl vienu spožu opermūzikas pērli – bulgāru tenoru Mihailu Mihailovu, kuru nereti pielīdzina izcilajam itāļu tenoram Lučāno Pavaroti. Tāpat uzstāsies arī Latvijas Nacionālās operas solisti – Jānis Apeinis, Marlēna Keine, Rihards Mačanovskis, Krišjānis Norvelis, Andris Lapiņš, Kalvis Kalniņš un Viesturs Vītols. Iestudējuma režisors – Edmunds Freibergs, pie diriģenta pults – Vladimirs Kiradžijevs (Vīne).

Scenogrāfs – Aigars Ozoliņš

Video – Anta Priedīte

Kostīmu mākslinieces – Ieva Kundziņa un Evija Džonsone

Piedalās festivāla koris un orķestris.

Biļetes: www.bilesuparadize.lv

Info: dace.plesa@sigulda.lv

Operas ”Bohēma” izrāde Liepājas koncertzālē ”Lielais dzintars” no iepriekš plānotā 15. jūlija pārcelta uz svētdienu, 16. jūliju. Iepriekš iegādātās biļetes ir derīgas, apmeklējot pasākumu jaunajā norises laikā.


Atrašanās vieta:

Lielā zāle


Organizē:

Siguldas opermūzikas svētki biedrība