Kalendārs


 

DIĀNA ADAMAITE. PĀRCELTIES. ZĪMĒJUMI UN GLEZNAS. ATKLĀŠANA

12. JŪLIJS 17.00Trešdiena
2023


Māksliniece Diāna Adamaite vārdu “pārcelties” skaidro plaši tā ir garīga pārcelšanās, ko provocē mākslas darba tapšanas brīdis, tā ir pārcelšanās no taustāmas pasaules metafiziskā, ko uztverē izraisa telpisks pārdzīvojums, un tā ir viņai ierastā biežā ceļošana. Līdz šim Diānas Adamaites māksla ir bijusi abstrakta, bet izstādē “Pārcelties” pirmo reizi būs skatāmas Liepājas jūrmalas ainavas nelieli reālistiski gleznojumi. Tāpat speciāli izstādei tapuši jauni lielizmēra abstrakti gleznojumi. Apmeklētāji laipni aicināti uz izstādes atklāšanu Liepājas koncertzāles mākslas telpā “Civita Nova” 12. jūlijā plkst. 17.00.

Diānas Adamaites abstrakcijas gribas salīdzināt ar dejas pierakstu, kas ar speciālām zīmēm atveido žestus un kustību. Tās iederas Rietumu modernās mākslas tā dēvētajā Austrumu virzienā, kas attīstās 20. gadsimtā un kur tēlu izcelsmē svarīga ķermeņa pieredze. Skatoties uz mākslinieces abstrakcijām, nāk prātā arī Platona ideju jeb formu pasaule mūžīgu, patiesu, nemateriālu lietu valstība. Piemēram, skaistums. Piemēram, sākums. Piemēram, nemiers. Ierobežotas krāsas dažādi zilie, sarkanie un dzeltenie veido zīmējumu kolorītu, bet līnijas, punkti un figūras ir nemitīgā mijiedarbībā.

Ja abstrakto zīmējumu sērijas ir tapušas ilgākā laika periodā kopš 2011. gada, tad Liepājas jūrmalas skati ir pēdējo četru gadu darbs. Ainavās ir impresionistisks gaismas virmojums un bagātas, uzirdinātas faktūras. Mazās cilvēku figūriņas, šķiet, pārādās un izgaist kā spēcīga vēja nestas. Jaunajos abstraktajos gleznojumos ideja tiek izteikta ar intensīvu zilu krāsu, kurai pievienojas vienīgi baltā un melnā. Diānas Adamaites darbiem nav tēlainu nosaukumu un tas jo vairāk aicina katru skatītāju ļauties intuīcijai un pārcelties uz savas subjektīvās pasaules radīšanu.

Diānai Adamaitei (1981) ir Latvijas Mākslas akadēmijā iegūts maģistra grāds (2007), viņa ir studējusi Cīrihes Mākslas Augstskolā Šveicē (2011). Kopš 2005. gada veidojusi deviņas personālizstādes, tostarp “Uzreiz” Rīgas Mākslas telpā (2013), “Zoo” Latvijas Mākslinieku savienības galerijā un galerijā Atelier Haus Friesenstrasse Brēmenē (2008). 2007. gadā aicināta piedalīties 13. Viļņas glezniecības triennālē “Dialogi”, 2007. un 2010. gadā jauno gleznotāju izstādēs “Našķu bumba” un “Pilsētas bērni”, bet 2011. gadā izstādē “Viņš nemeklē patiesību, viņš grib iespaidot”.

Darbu autore: Diāna Adamaite

Izstādes kuratore: Inga Šteimane

Atklāšana: 12. jūlijs plkst. 17.00

Ieeja: bez maksas
Darba laiks:P.-Pk. 11.00–17.00, S.-Sv. 10.00–15.00


Atrašanās vieta:

Civita Nova 1


Organizē:

SIA Lielais Dzintars


Atbalsta:

Liepājas pašvaldība, AKKA/LAA


Saistītie jaunumi