Jaunumi


 
 
 
 
 
 

Liepājas koncertzālē atklās mākslinieces Diānas Adamaites personālizstādi “Pārcelties”

30. JŪNIJS

2023


No 12. jūlija līdz 17. septembrim Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” mākslas telpā “Civita Nova” būs skatāma gleznotājas Diānas Adamaites personālizstāde “Pārcelties”, kurā aplūkojami gan mākslinieces abstraktie zīmējumi, gan gleznas dažādās stilistikās. Šajā izstādē tiks izvietoti līdz šim neredzēti Liepājas jūrmalas ainavu reālistiski gleznojumi. Tāpat speciāli šim notikumam tapuši jauni lielizmēra abstrakti gleznojumi. Trešdien, 12. jūlijā, plkst. 17.00 interesenti aicināti uz izstādes atklāšanu un tikšanos ar darbu autori.

Māksliniece Diāna Adamaite vārdu “pārcelties” skaidro plaši – tā ir garīga pārcelšanās, ko provocē mākslas darba tapšanas brīdis, tā ir pārcelšanās no taustāmas pasaules metafiziskā, ko uztverē izraisa telpisks pārdzīvojums, un tā ir autores ierastā biežā ceļošana. 

Viņas abstrakcijas salīdzināmas ar dejas pierakstu, kas ar speciālām zīmēm atveido žestus un kustību. Tās iederas Rietumu modernās mākslas tā dēvētajā Austrumu virzienā, kas attīstās 20. gadsimtā un kur tēlu izcelsmē svarīga ķermeņa pieredze. Skatoties uz mākslinieces abstrakcijām, nāk prātā arī Platona ideju jeb formu pasaule – mūžīgu, patiesu, nemateriālu lietu valstība. Piemēram, skaistums. Piemēram, sākums. Piemēram, nemiers. Ierobežotas krāsas – dažādi zilie, sarkanie un dzeltenie – veido zīmējumu kolorītu, bet līnijas, punkti un figūras ir nemitīgā mijiedarbībā.

Ja abstrakto zīmējumu sērijas ir tapušas ilgākā laika periodā kopš 2011. gada, tad Liepājas jūrmalas skati ir pēdējo četru gadu darbs. “Ainavās ir impresionistisks gaismas virmojums un bagātas, uzirdinātas faktūras. Mazās cilvēku figūriņas, šķiet, parādās un izgaist kā spēcīga vēja nestas. Jaunajos abstraktajos gleznojumos ideja tiek izteikta ar intensīvu zilu krāsu, kurai pievienojas vienīgi baltā un melnā. Diānas Adamaites darbiem nav tēlainu nosaukumu un tas jo vairāk aicina katru skatītāju ļauties intuīcijai un pārcelties uz savas subjektīvās pasaules radīšanu,” mākslinieces darbus raksturo izstādes kuratore Inga Šteimane.

Diānai Adamaitei (1981) ir Latvijas Mākslas akadēmijā iegūts maģistra grāds (2007), viņa studējusi Cīrihes Mākslas Augstskolā Šveicē (2011). Kopš 2005. gada veidojusi deviņas personālizstādes, tostarp “Uzreiz” Rīgas Mākslas telpā (2013), “Zoo” Latvijas Mākslinieku savienības galerijā un galerijā Atelier Haus Friesenstrasse Brēmenē (2008). 2007. gadā aicināta piedalīties 13. Viļņas glezniecības triennālē “Dialogi”, 2007. un 2010. gadā – jauno gleznotāju izstādēs “Našķu bumba” un “Pilsētas bērni”, bet 2011. gadā izstādē “Viņš nemeklē patiesību, viņš grib iespaidot”. Pašlaik papildus radošajai darbībai māksliniece vada Liepājas mākslas galeriju “Romas dārzs”.

Izstādi organizē SIA “Lielais Dzintars” un atbalsta Liepājas pašvaldība un AKKA/LAA. Apmeklētājiem bez ieejas maksas tā apskatāma koncertzāles darba laikā: no pirmdienas līdz piektdienai: 11.00–17.00, sestdienās, svētdienās: 10.00–15.00. Plašāka informācija pieejama vietnē www.lielaisdzintars.lv. Uzziņām aicinām sazināties ar koncertzāles informācijas centru. Tālrunis: +371 634 24 555, e-pasts: info@lielaisdzintars.lv.

Saistītie pasākumi


DECEMBRIS