Kalendārs


 

GRUZIJAS DŽEZA DĪVA NINO KATAMADZE & INSIGHT

29. JŪLIJS 20.00Sestdiena
2023


Pirmo reizi Liepājā, koncertdārzā “Pūt, vējiņi!”, kopā ar harismātisko un pasaulē mīlēto gruzīnu etno džeza dīvu Nino Katamadzi un grupu “INSIGHT” atklāsim dzīves līksmību gruzīnu mūzikas pasaulē, no kuras māksliniece spēj atraisīt absolūti neatkārtojamas krāsas un noskaņas.


Spilgta, autentiska, sirsnīga un patiesa – tā Nino Katamadzi raksturo viņas talanta cienītāji un ne velti. Viņa ir vienīgā dziedātāja mūsdienu Gruzijā, kas dzied tikai gruzīnu valodā, taču viņas muzikālajai apdāvinātībai nav robežu – ar savām aizrautīgajām programmām un uzstāšanās manieri mūziķe spējusi savaldzināt jebkura mēroga un tautības publiku visā pasaulē, spējot pulcēt pārpildītas skatītāju zāles.

Kopā ar savu grupu “INSIGHT” Nino Katamadze piedāvā kompleksu, inteliģentu un unikālu mūzikas pieredzi, kuras centrā ir mūziķu oriģinālkompozīcijas un cilvēka pieredzes filozofiskie aspekti. Viņu radīto mūziku nav iespējams ielikt vienā kategorijā, taču to varētu raksturot kā “gruzīnu un mūsdienu pasaules mūzikas sintēzi”, kurā savijas džezs, roks, pops un psihodēlija. 

Nino savai mūzikai piedēvējusi nosaukumu “art jazz” jeb “mākslas džezs”, kas apvieno gan dažādo žanru saplūsmi, gan dziedātājas spēju izmantot balsi, lai raisītu klausītājā konkrētas emocijas. Vienai no viņas populārākajām dziesmām “Olei” pat nav neviena vārda. Kā viņa pati atklājusi intervijās: “Es dziedu ar emocijām, nevis vārdiem. Koncertos izpildītās melodiju improvizācijas nāk no manas dvēseles dziļumiem”.

Katrs koncerts ir īpaša pieredze, kurā dziedātāja iesaista un uzlādē publiku ar pozitīvu enerģijas lādiņu, reizē liekot aizdomāties par mūžību, sajust empātiju, līdzjūtību un cerību. Tieši šī apmaiņa ir Nino galvenā motivācija: “Esmu atradusi sevi mūzikā, jo tieši caur to savai mīļotajai auditorijai varu iedot mazu daļiņu sevis”.

Nino Katamadze dzimusi Adžārijā, Gruzijas dienvidu provincē. Dziedātājas talantu sākusi atklāt jau četru gadu vecumā, kuru turpinājusi attīstīt Batumi Mūzikas institūta Vokālajā nodaļā un citos daudzveidīgos mūzikas projektos. Kopā ar grupu “INSIGHT” Katamadze muzicē jau 24 gadus, sniedzot koncertus visā pasaulē. Šīs sadarbības laikā izdoti seši albumi, kas ir tikpat krāsaini un daudzpusīgi, cik dziedātājas performances: “Black” (2006), “White” (2006), “Blue” (2008), “Red” (2010), “Green” (2011) un “Yellow” (2016). 

Katamadze īstenojusi projektus arī ar jauktajiem un vīru koriem, simfoniskajiem orķestriem un ilggadējo skatuves partneri, pianistu un komponistu Nikolozu Račveli (Nikoloz Rachveli). Par savu radošo darbību saņēmusi apbalvojumus, kā “Gada labākā vokāliste”, “Labākā autore-izpildītāja”, balvu par izcilu ieguldījumu Gruzijas mūzikas attīstībā u. c. 2022. gadā dziedātāja dibināja labdarības fondu Ukrainas kara bēgļiem, lai sniegtu atbalstu jaunas dzīves uzsākšanai Gruzijā.

Piedalās:

Nino Katamadze, balss

Giorgi Berišvili (Giorgi Berishvili), saksofons

Papuna Šarikadze (Papuna Sharikadze), klavieres

Goha Kačeišvili (Goha Kacheishvili), ģitāra

Uča Gugunava (Ucha Gugunava), basģitāra

Alesanders Džaparidze (Alesander Japaridze), bungas

!Vēršam Jūsu uzmanību, ka sēdvietas aizmugures amfiteātrī nenosedz jumta konstrukcija. Aicinām apmeklētājus izvēlēties laikapsākļiem atbilstošu apģērbu.


Gruzijas mūzika vēju pilsētā | Nino Katamadze un grupa "Insight" vasarā uzstāsies "Pūt, vējiņos!"

Atrašanās vieta:

“Pūt, vējiņi!” koncertdārzs


Pasākuma ilgums:

20.00-21.45 / ~ 1h 45min / 1 daļa


Biļetes:

Sākot no 20,00 eiro.
Pasākumam tuvojoties biļešu cena var tikt mainīta.


Organizē:

SIA Lielais Dzintars


Atbalsta:

Liepājas pašvaldība un Eiropas Reģionālās attīstības fonds


Atlaides:

  • Skolēniem, studentiem, pasniedzējiem, pensionāriem – 25%

  • Personām ar I un II grupas invaliditāti, kā arī viņu pavadoņiem – 50%

  • Ģimenes biļetes 1 vai 2 pieaugušie + 2 bērni (vai vairāk) – 25%


NB. Apmeklējot koncertu, apmeklētājam ir jāuzrāda atlaidi apliecinošs dokuments.

Grupu biļetes:

  • 10–29 personas – 20%

  • 30 un vairāk personas – 25%


Saistītie jaunumi