Kalendārs


ĢITĀRAS VIRTUOZS ŠONS ŠIBE. NEPARASTI

29. SEPTEMBRIS 19.00Piektdiena
2023


“Liepājas Mākslas forums”

Viens no savas paaudzes daudzpusīgākajiem ģitāristiem, japāņu izcelsmes skotu  mākslinieks Šons Šibe Latvijā uzstāsies pirmo reizi. Ar novatorisku pieeju savam instrumentam Šibe ir iemantojis “viens no izsmalcinātākajiem ģitāristiem nozarē” (Gramophone) reputāciju. Viņš ir jaunā ģitāristu viļņa līderis un veido izdomas bagātas koncertprogrammas, kas mirdz gan ar novatorismu, gan kaislīgu klasikas interpretāciju.

Festivāla “Liepājas Mākslas forums” atklāšanas koncertā Šons Šibe atskaņos īpaši radītu koncertprogrammu “Neparasts” (Out there) – jaunu elektriskās un akustiskās ģitāras apvienotu priekšnesumu, kur mūsdienu un sendienu komponistu darbi savijas tikpat neparasti viegli kā abi instrumenti.

Koncertā skanēs Olivjē Mesiāna, Stīva Reiha, Johana Sebastiāna Baha, Sofijas Gubaiduļinas (Eiropas baznīcas mūzikas balva), Hildegardes no Bingenas, Džuliusa Īstmena, Džūlijas Volfas un Agustīna Barrjosa Mangorē mūzika.

Šons Šibe (Sean Shibe)ir daudzpusīgs un novatorisks ģitārists, kurš izpelnījies augstu kritiķu atzinību. Pirmais ģitārists, kurš tika izvēlēts BBC Radio 3 New Generation Artists projektam, par saviem ierakstiem saņemot divas Gramophone un Opus Klassik balvas. 2022. gadā saņēmis Leonarda Bernsteina balvu. Šibe ir uzstājies uz lielāko festivālu un kultūrvietu skatuvēm, to skaitā Londonas Vigmora zālē, Amsterdamas Concertgebouw un Southbank Center Londonā. Viņa repertuārs sniedzas no 17. gadsimta Baha svītām lautai līdz pat mūsdienu komponistu jaundarbiem. Savā jaunākajā albumā Lost & Found viņš iekļāvis dažādu komponistu repertuāru, kas ierakstīts ar elektrisko ģitāru.

Pasākums paredzēts pieaugušo auditorijai. Bērni, kas jaunāki par 5 gadiem, var netikt ielaisti.


Šons Šibe | Stīvs Reihs "Electric Counterpoint iii. Fast"

Atrašanās vieta:

Lielā zāle


Pasākuma ilgums:

19.00-20.00 / ~ 1h


Biļetes:

15.00 eiro. Pasākumam tuvojoties biļešu cena var tikt mainīta.


Organizē:

SIA Lielais Dzintars


Atbalsta:

Liepājas pašvaldība un Eiropas Reģionālās attīstības fonds


Atlaides:

  • Skolēniem, studentiem, pasniedzējiem, pensionāriem – 25%

  • Personām ar I un II grupas invaliditāti, kā arī viņu pavadoņiem – 50%

  • Ģimenes biļetes 1 vai 2 pieaugušie + 2 bērni (vai vairāk) – 25%

NB. Apmeklējot koncertu, apmeklētājam ir jāuzrāda atlaidi apliecinošs dokuments.

Grupu biļetes:

  • 10-29 personas – 20%

  • 30 un vairāk personas – 25%


Apmeklē vairākus “Liepājas Mākslas foruma” pasākumus par izdevīgākām cenām. Piedāvājums darbojas, iegādājoties biļetes uz dažādiem koncertiem:
  • 1 pasākums = standarta cena
  • 2 un vairāk pasākumi = 1 biļete par 10 eiro*
Ja vēlaties apmeklēt visus pasākumus - iesakām iegādāties festivāla kopbiļeti: https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/129439
*Atlaides nesummējas.

Piedāvājums pieejams, iegādājoties biļetes “Biļešu paradīzes” klātienes kasēs visā Latvijā.


Saistītie jaunumi