Kalendārs


 

JĒRGS VIDMANIS UN SINFONIETTA RĪGA

2. FEBRUĀRIS 19.00Piektdiena
2024


Jērga Vidmaņa oriģinālā skaņumāksla klausītājos ievibrē kādu dziļu stīgu – līdzīgi kā viņa elpa ievibrē klarneti, kuras toņa valdzinājumam grūti pretoties. 2024. gada sākumā pasaulslavenais vācu klarnetists un diriģents kļūs par Valsts kamerorķestra Sinfonietta Rīga māksliniecisko partneri. Latvijas mūzikas dzīvē šis ir izcils notikums, kuru orķestris atzīmēs arī Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars”, piedāvājot krāšņu inaugurācijas koncertprogrammu. 

Nereti salīdzināts ar klasicisma ģēniju Mocartu vai romantisma liriķi Šūbertu, Vidmanis burtiski dzīvo un elpo mūzikā. Vidmaņa suģestējošā klarnetes spēle apbur ar aizrautīgu muzikalitāti un neparasti dabisku vieglumu un viņa daudzslāņainās kompozīcijas savās koncertprogrammās iekļauj tādi grandi kā Andris Nelsons, Pāvo Jervi un Saimons Retls.

Pirmoreiz Vidmanis un Sinfonietta Rīga tikās 2014. gadā, kopš tā laika daudzpusīgais mākslinieks Latvijā viesojies vairākkārt. Šoreiz savu jauno statusu harismātiskais bavārietis atzīmēs ar programmu, kurā skanēs paša Vidmaņa “Mēģinājums uzrakstīt fūgu” (darbs pilns kontrastu, motīvu saspēļu, soprāna balss te lido mākoņos, te ierokas dziļi zemē) un Mendelszona majestātiskā un simbolu pilnā “Reformācijas simfonija”. Pats maestro stāsies pie diriģenta pults, un viņa skaņdarbā dzirdēsim izcilā latviešu soprāna Ingas Kalnas skaisto balsi.

Pirms koncerta no plkst. 18.00 līdz 18.30 apmeklētāji aicināti piedalīties pirmskoncerta sarunās koncertzāles mākslas telpā “Civita Nova”. Sarunas būs par laikmetīgo mūziku, Latvijas mūziku un mūziķiem pasaules kontekstā, mūzikas lomu mūslaiku cilvēka dzīvē u. c. Par šīm tēmām runās muzikoloģe, “Sinfonietta Rīga” mākslinieciskā producente Baiba Kurpniece, koncertzāles “Lielais dzintars” valdes priekšsēdētājs Timurs Tomsons. Sarunas vadīs koncertzāles mākslinieciskais vadītājs Orests Silabriedis.


Programmā:

I DAĻA

Fēlikss Mendelszons/Jērgs Vidmanis Andante no Sonātes klarnetei un klavierēm Mibemolmažorā
Jērgs Vidmanis Versuch über die Fuge (“Mēģinājums uzrakstīt fūgu”) soprānam, obojai un kamerorķestrim

II DAĻA

Fēlikss Mendelszons Piektā simfonija reminorā ("Reformācijas")

Piedalās:

Inga Kalna, soprāns
Sinfonietta Rīga
Diriģents Jērgs VidmanisJērgs Vidmanis, "Sinfonietta Rīga" un Inga Kalna koncertēs Liepājā un Rīgā!

Atrašanās vieta:

Lielā zāle


Pasākuma ilgums:

19.00-20.30 / 1h 30 min


Organizē:

SIA "Lielais Dzintars"


Atbalsta:

Liepājas pašvaldība


Atlaides:

Skolēniem, studentiem, pasniedzējiem, pensionāriem – 25%
Personām ar I un II grupas invaliditāti, kā arī viņu pavadoņiem – 50%
Ģimenes biļetes 1 vai 2 pieaugušie + 2 bērni (vai vairāk) – 25% (pieejama tikai kasēs)

NB.  Apmeklējot koncertu,  apmeklētājam ir jāuzrāda atlaidi apliecinošs dokuments.

Grupu biļetes:

10-30 personas – 20%
30 un vairāk personas – 25%


Saistītie jaunumi