Kalendārs


 
 
 
 
 
 

MUŠ(-ŪŽ)ĪGAIS LIDOJUMS. OPERA ĢIMENĒM

9. DECEMBRIS 12.00Sestdiena
2023


Vai Tu vēlētos dzīvot mūžīgi? Varbūt skaistam mūžam svarīgākais nav bezgalīgs ilgums, bet tas, kā to pavadi? Aicinām gan lielus, gan mazus atklāt to, kas patiešām svarīgs, aizraujošā muzikālā piedzīvojumā “Muš(-ūž)īgais lidojums”, kura galvenā varone Muša tiecas atrast mūžību.

Iestudējums stāsta par Liepājā dzīvojošu mušu, kura uzzina, ka mušas vidējais dzīves ilgums ir vien 28 dienas. Pie tam, no tām atlikušas tikai piecas… Viņa pavisam nav mierā ar tik īsu mūžu, tādēļ izlemj darīt visu, lai kļūtu mūžīga. Sekodama savam sapnim un kuldamās cauri negaidītiem piedzīvojumiem Muša sastop Varžu pāri, Runci, Tramvaju, Kontrolieri un sirsnīgo Puiku, meklēto atrodot tur, kur nekad nebija to gaidījusi, – saulē, jūrā, mūzikā, draudzībā un “Lielajā dzintarā”.

Operu veido daudzsološa radošā komanda. Libretu sarakstījusi dramaturģe un rakstniece Rasa Bugavičute-Pēce, kuras rakstītās lugas un libreti iestudēti Latvijas lielākajos teātros un Latvijas Nacionālajā operā un baletā, savukārt rotaļīgu mūziku ar lipīgiem meldiņiem un dziesmām sacerējis plaši pazīstamais komponists un mūziķis Jēkabs Nīmanis.

Šo mūziku klausītājiem gan reti redzētajā orķestra bedrē, gan uz lielās skatuves diriģenta Kaspara Ādamsona vadībā atskaņos Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas talantīgie audzēkņi 120 jaunie mūziķi un dziedātāji. Skolēnu kori dziedās uz skatuves kopā ar solistiem, skolēnu orķestris muzicēs no orķestra bedres. Būs arī zvanu un ģitāristu ansambļi, bigbends, sitaminstrumentu ansamblis, flautas, klavieru un vijoles trio.

Par iedvesmojošu scenogrāfiju skatītājiem parūpējies Reinis Suhanovs un Līga Zepa. Priekšnesuma laikā ar mākslas skolas audzēkņu rokām balti papīra ruļļi pārvērtīsies par tērpiem, priekšmetiem un ainavām. Visus iestudējuma krāšņos “puzles gabaliņus” vienā kopbildē salikusi izcilā režisore Māra Ķimele.

Piedalās:

Muša (!solistes maiņa) – Mušu attēlos Liepājas teātra aktrise Everita Pjata-Gertnere, bet izdziedās dziedātāja Baiba Renerte

Vardes kundze, Kontroliere – Marlēna Keine (soprāns)


Vardes kungs un Tramvajs – Juris Jope (tenors) 

Runcis – Rihards Millers (baritons) 

Puika – LMMDV audzēknis Mārtiņš Kalniņš (trompete)

Komponists: Jēkabs Nīmanis 

Dramaturģe: Rasa Bugavičute-Pēce

Diriģents: Kaspars Ādamsons

Režisore: Māra Ķimele

Scenogrāfija: Līga Zepa, Reinis Suhanovs


Pirms uzveduma, plkst. 11.00 koncertzāles 2. stāvā bērniem un vecākiem būs iespēja gūt papildu prieku nelielā darbnīcā. Bērni varēs izkrāsot dažādus, uzvedumam speciāli tapušus mušu dizainus, vai uzzīmēt pašiem savus. Darbi pēcāk tiks izvietoti koncertzāles publiskajā zonā.

Pirmizrāde:
2022. gada 8. oktobris

Iestudējuma mērķauditorija: bērni vecumā no 4 līdz 15 gadiem


Rasa Bugavičute-Pēce iepazīstina ar "Muš(-ūž)īgo lidojumu". Pavisam drīz "Lielajā dzintarā"!

Atrašanās vieta:

Lielā zāle


Pasākuma ilgums:

12.00-13.15 / ~ 1h 15 min


Organizē:

SIA Lielais Dzintars


Atbalsta:

Liepājas pašvaldība un Eiropas Reģionālās attīstības fonds


Atlaides:

  • Skolēniem, studentiem, pasniedzējiem, pensionāriem – 25%

  • Personām ar I un II grupas invaliditāti, kā arī viņu pavadoņiem – 50%

  • Ģimenes biļetes 1 vai 2 pieaugušie + 2 bērni (vai vairāk) – 25% (pieejama tikai kasēs)

NB.  Apmeklējot koncertu,  apmeklētājam ir jāuzrāda atlaidi apliecinošs dokuments.

Grupu biļetes:

  • 10-30 personas – 20%

  • 30 un vairāk personas -25%


Saistītie jaunumi