Kalendārs


 

RAIMONDS PAULS UN LATVIJAS RADIO BIGBENDS. ATKALSATIKŠANĀS LIEPĀJĀ

6. AUGUSTS 19.00Sestdiena
2022


Leģendārais maestro Raimonds Pauls un izcilais Latvijas Radio bigbends aicina uz grandiozu vasaras koncertu atdzimušajā koncertdārzā “Pūt, vējiņi!”. Muzikāli dzirkstošā programmā izcilajiem māksliniekiem uz skatuves pievienosies Latvijā zināmi un mīlēti solisti – Daumants Kalniņš, Elza Rozentāle un ģitārists Aivars Hermanis, – piedāvājot skaistākās tēmas no maestro daiļrades, kas ietērptas īpašās skaņdarbu aranžijās. Programma iezīmēs arī maestro atmiņas par Liepāju.

Maestro klausītājiem sagatavojis instrumentālo programmu ar skaistākajiem darbiem no teātra un kino mūzikas, kurus turpinās jestras un atraktīvas tēmas no laika, kad Raimonda Paula mūziku caurstrāvo komponistam tik tuvais džezs. Latvijas Radio bigbends kopā ar Sinfonietta Rīga stīgu grupu atskaņos fragmentus no maestro 60. un 70. gados sarakstītajām džeza svītām – “Kalnu skices”, “Iespaidi”, “Dienvidu akvareļi” un “Melnās krāsas” –, kuras iekļautas bigbenda un maestro jaunākajā skaņu platē “Jazz suites: Reimagined!”.

Dziedātājs Daumants Kalniņš koncertā izpildīs maestro komponētās dziesmas ar Imanta Ziedoņa vārdiem, kas tapušas 70-tajos gados. Šis laiks maestro īpaši asociējas ar Liepāju, jo viņš regulāri viesojies pilsētā un darbojies populārās mūzikas konkursa “Liepājas dzintars” žūrijā. Kā stāsta pats komponists: “Tieši šis laiks man spilgti iespiedies atmiņā. Tad valdīja īsts hipiju gars”. Šo brīvo garu varēs sajust arī Ziedoņa dziesmu ciklā. Skanēs arī fragmenti no maestro lustīgā dziesmu cikla “Putnu dziesmas” ar dzejnieces Ineses Zanderes vārdiem.

Pavisam jaunās skaņās dzirdēsim skaņdarbus arī no maestro 2000. gadā Dailes teātrī izrādītā mūzikla “Leģenda par zaļo Jumpravu”, kam tapušas speciāli bigbendam radītas aranžijas. Kopā ar bigbendu un Raimondu Paulu šajās dziesmās pirmo reizi sadziedāsies jaunā un talantīgā etnodžeza dziedātāja Elza Rozentāle.

Kā īpašais viesis, koncertam pievienosies Liepājas mūzikas leģenda, ģitārists Aivars Hermanis, kurš atskaņos vairākus instrumentālus skaņdarbus, pirmo reizi sadarbojoties ar bigbendu solista statusā.

Piedalās:
Maestro Raimonds Pauls
Latvijas Radio bigbends
Daumants Kalniņš, vokāls
Elza Rozentāle, vokāls
Sinfonietta Rīga stīgu grupa

Īpašais viesis:
Aivars Hermanis, ģitāra

Norises vieta: koncertdārzs “Pūt, vējiņi!”

Koncerts divās daļās, norises ilgums: aptuveni 2 stundas


Atrašanās vieta:

“Pūt, vējiņi!” koncertdārzs


Biļetes:

Sākot no 15.00 eiro. Pasākumam tuvojoties biļešu cena var tikt mainīta


Organizē:

Lielais dzintars


Atbalsta:

Liepājas pašvaldība


Atlaides:

  • Skolēniem, studentiem, pasniedzējiem, pensionāriem – 25%
  • Personām ar I un II grupas invaliditāti, kā arī viņu pavadoņiem – 50%
  • Ģimenes biļetes 1 vai 2 pieaugušie + 2 bērni (vai vairāk) – 25%
Grupu biļetes:
  • 10-29 personas – 20%
  • 30 un vairāk personas -25%
NB. Apmeklējot koncertu, apmeklētājam ir jāuzrāda atlaidi apliecinošs dokuments.


Saistītie jaunumi