Kalendārs


ROOMFUL OF TEETH. AMERIKĀŅU A CAPPELLA BALSIS

30. SEPTEMBRIS 18.00Sestdiena
2023


“Liepājas Mākslas forums”

Pasaulslavenais, ar Grammy balvu novērtētais vokālais ansamblis “Roomful of Teeth” no ASV paplašina cilvēka balss potenciālu, specializējas galvenokārt uz īpaši ansamblim radītām mūsdienu komponistu koncertprogrammām un izceļas ar apbrīnojami virtuozu un izvērstu vokālo tehniku pārvaldīšanu. “Liepājas Mākslas forumā” apvienība izpildīs izdomas bagātu mūsdienu amerikāņu vokālo mūziku, ko radījušas trīs izcilas sievietes – komponistes – Karolīna Šo (Caroline Shaw), Misija Macoli (Missy Mazzoli) un Anhelika Negrona (Angélica Negrón).

“Roomful of Teeth” mērķis ir paplašināt cilvēka balss spēju robežas, tādēļ ansambļa mūziķi pastāvīgi apgūst jaunus dziedāšanas paņēmienus no vokālo tradīciju meistariem visā pasaulē un sadarbībā ar mūsdienu komponistiem veido īpaši ansamblim radītu repertuāru.

Ansambļa dziedātāju balsu diapazons aptver piecas oktāvas, kas, savstarpēji rezonējot, ievelk klausītājus nelielā transa stāvoklī. Taču pats interesantākais piedzīvojums viņu koncertos ir iespēja saklausīt dažādu dziedāšanas tehniku atbalsis. Tās ir – operdziedāšana, dūvapa (Doo-Wop) harmonijas, inuītu rīkles dziedāšana, gruzīnu folkmūzika, persiešu klasiskā dziedāšana, sardīniešu “a tenore” prakse, hindustānī dziedāšanas stils, korejiešu dziedāšanas tehnika “p’ansori”, arī ekscentriski izsaucieni un jebkura skaņa, ko cilvēka balss spēj dvest.

Koncertprogrammu, kas skanēs Liepājas koncertzālē, ansamblis veidojis, iedvesmojoties no Viljama Šekspīra daiļrades un domājot par to, kas ir zaudēts un iegūts ar vārdiem. Izvēlētie skaņdarbi būs Latvijas pirmatskaņojumi un simbolizēs plūstošo robežu starp vokālu, tekstu un valodu, ļaujot cilvēka balsij kļūt par neierobežotu krāsu paleti.

Klausītājiem būs iespēja dzirdēt skaņdarbu “Partita” astoņām balsīm, par kuru ansamblim 2013. gadā tika piešķirta “Grammy” balva. To sarakstīja viena no “Roomful of Teeth” veidotājām, dalībniecēm – amerikāņu komponiste Karolīna Šo. Skaņdarba pamatu veido atbalsis no tradicionālas baroka svītas, kas pamazām tiek sadalīta un pārveidota ar runu, čukstiem, nopūtām, kurnēšanu un melodiskiem izsaucieniem.

No Šo daiļrades koncertā izskanēs arī skaņdarbs “The Isle” – muzikāls apcerējums salai no Šekspīra lugas “Vētra”, iekļaujot varoņu – Ariēla, Kalibāna un Prospero – monologus. Iedomātas putnu dziesmas un interpretācijas sardīniešu “a tenore” dziedājumiem atklāsies Misijas Macoli “Vesper Sparrow”, savukārt par svētlaimīgu pazaudēšanos jaunā mīlestībā vēstīs Anhelikas Negronas dziesma “math, the one which is sweet”.

Ansamblis Roomful of Teeth” dibināts 2009. gadā, laikā, kad grupas dalībnieki, studējot kopā ar izciliem dziedātājiem un pasniedzējiem Masačūsetsas Laikmetīgās mākslas muzejā, atklāja, ka cilvēka balss robežas ir pārspējamas. Ansambļa sastāvā ir 12 profesionāli dziedātāji, kas nepārtraukti paplašina savu repertuāru, sadarbojoties ar ievērojamākajiem mūsdienu komponistiem un plašu mākslinieku un ansambļu loku, aptverot dažādus žanrus un mākslas formas.

Pasākums paredzēts pieaugušo auditorijai. Bērni, kas jaunāki par 5 gadiem, var netikt ielaisti.


Roomful of Teeth live performance of Missy Mazzoli's 'Vesper Sparrow' | Music on Main

Atrašanās vieta:

Lielā zāle


Biļetes:

15,00 eiro. Pasākumam tuvojoties biļešu cena var tikt mainīta.


Organizē:

SIA Lielais Dzintars


Atbalsta:

Liepājas pašvaldība un Eiropas Reģionālās attīstības fonds


Atlaides:

  • Skolēniem, studentiem, pasniedzējiem, pensionāriem – 25%

  • Personām ar I un II grupas invaliditāti, kā arī viņu pavadoņiem – 50%

  • Ģimenes biļetes 1 vai 2 pieaugušie + 2 bērni (vai vairāk) – 25%

NB. Apmeklējot koncertu, apmeklētājam ir jāuzrāda atlaidi apliecinošs dokuments.

Grupu biļetes:

  • 10-29 personas – 20%

  • 30 un vairāk personas – 25%

Apmeklē vairākus “Liepājas Mākslas foruma” pasākumus par izdevīgākām cenām. Piedāvājums darbojas, iegādājoties biļetes uz dažādiem koncertiem:
  • 1 pasākums = standarta cena
  • 2 un vairāk pasākumi = 1 biļete par 10 eiro*
Ja vēlaties apmeklēt visus pasākumus - iesakām iegādāties festivāla kopbiļeti: https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/129439

*Atlaides nesummējas.

Piedāvājums pieejams, iegādājoties biļetes “Biļešu paradīzes” klātienes kasēs visā Latvijā.


Saistītie jaunumi