Kalendārs


TIBETIEŠA STĀSTS. LOTENS NAMLINGS

6. APRĪLIS 19.00Sestdiena
2024


“Pasaule Lielajā dzintarā” Tibeta / Igaunija

Mūzikai Tibetas kultūrā ir ļoti liela nozīme, tā ir neatņemama ikdienas sastāvdaļa. Par tās vēstnesi pasaulē kļuvis tibetiešu mūziķis Lotens Namlings, kurš savos priekšnesumos papildu dziesmu dziedāšanai dalās ar stāstiem par tibetiešu dzīvi un likteņiem. Liepājas koncertzālē Lotens uzstāsies solo un kopā ar igauņu multiinstrumentālistu Silveru Sepu, kurš jebkuru priekšmetu spēj pārvērst muzikāli ritmiskā piedzīvojumā.

Abiem mūziķiem izveidojusies spoža bezvārdu saprašanās un aizraujoša skatuves partnerība. Vīlandes tautasmūzikas festivāla mākslinieciskais vadītājs Tarmo Nōrmā saka: “Viņi abi ir fantastiski cilvēki un mūziķi no dvēseles dzīlēm.” Šajā koncertā Lotens un Silvers kopīgi pavērs skatu uz tibetiešu kultūras garīgo dimensiju, atskaņojot garaspēku stiprinošu, inteliģentu, tradīcijās balstītu un vienlaikus mūsdienīgu mūziku.

Lotens Namlings ir dziedātājs, mākslinieks, karikatūrists. Viņš dzimis tibetiešu ģimenē Indijā, katru dienu no vecākiem apgūstot tibetiešu kultūru un dalailamas mācības. Ikdienu un pat smagos lauku darbus vienmēr pavadījusi dziesma, kurā izklāstītas dažādas pieredzes. 14. dalailama teicis: “Lotens patiešām ir dziedātājs, kuram ir balss”. Un šeit nav runa tikai par viņa muzikālajām prasmēm, bet spēju uzrunāt cilvēkus. 

Koncertos un meistarklasēs Lotens piešķir dziesmām un stāstiem garīgo dimensiju, kā arī reflektē par kopīgo un atšķirīgo dažādās tautās un kultūrās. Mūziķis visupirms sagūsta klausītāja sirdi ar spēcīgo, plašo, daudzveidīgo, skaisto balsi – tā ievibrē sirdi, dvēseli, prātu, tā vēsta par pasaules kārtību, cilvēces likteņiem, tā uzrunā intīmi un aptver globāli. 

Viņa dzīves misija ir parādīt pasaulei Tibetas mūziku un tradīcijas, lai palīdzētu cilvēkiem saprast tibetiešu vēsturi un cīņu par tautiešu tiesībām uz pašnoteikšanos. 2013. gadā Lotens pievērsa plašu sabiedrības uzmanību Tibetai ar akciju “Ceļojums brīvībai – viens vīrs, viens ceļš”, kurā no Bernes līdz Ženēvai vilka melnu zārku ar uzrakstu “Free Tibet”, to noslēdzot ar koncertu ANO nama priekšā Ženēvā.

Šajā koncertā Lotena Namlinga sniegumu ar izdompilniem ritmiem un balsi krāšņos neskaitāmu instrumentu spēles valdnieks un dziedātājs Silvers Seps. No vienas puses, viņš ir trubadūrs ar ģitāru rokā, no otras – neparasts fantazētājs. Mūziku spēj radīt ne tikai ar tradicionāliem instrumentiem, bet arī sadzīves priekšmetiem. No vectēva zvejas tīkla statīva Silvers izveidojis “naglu arfu”, viņš spēlē arī vecu latviešu velosipēda riteni un slēpes, kas viņa rokās kopā ar klarneti un balsi skan pavisam valdzinoši, aizvedot klausītājus uz Igaunijas miglainajām pļavām un mežonīgo jūrmalu. 

Stundu pirms koncerta, plkst. 18.00, Lotenu Namlingu būs iespēja iepazīt tuvāk pirmskoncerta sarunās par tēmu “Pasaule tuvplānā: Tibeta un cilvēka balss”, kuras vadīs koncertzāles mākslinieciskais vadītājs Orests Silabriedis.

Piedalās:

Lotens Namlings (Loten Namling), balss, instrumenti

Silvers Seps (Silver Sepp), balss, instrumenti

Pasākuma valoda: angļu


Liepājas koncertzālē skanēs Tibetas dziedājumi un stāsti

Atrašanās vieta:

Lielā zāle


Pasākuma ilgums:

19.00-20.15 / ~ 1h 30 min


Biļetes:

Sākot no 15,00 eiro. Pasākumam tuvojoties biļešu cena var tikt mainīta.

Pasākums paredzēts pieaugušo auditorijai. Uz pasākumiem, kas paredzēti pieaugušo auditorijai, bērni līdz 5 gadu vecumam var netikt ielaisti.


Organizē:

SIA Lielais Dzintars


Atbalsta:

Liepājas pašvaldība un Valsts Kultūrkapitāla fonds


Atlaides:

  • Skolēniem, studentiem, pasniedzējiem, pensionāriem – 25%

  • Personām ar I un II grupas invaliditāti, kā arī viņu pavadoņiem – 50%

  • Ģimenes biļetes 1 vai 2 pieaugušie + 2 bērni (vai vairāk) – 25%

NB.  Apmeklējot koncertu,  apmeklētājam ir jāuzrāda atlaidi apliecinošs dokuments.

Grupu biļetes:

  • 10-29 personas – 20%

  • 30 un vairāk personas – 25%


Saistītie jaunumi