Kalendārs


VISI PUTNI SKAISTI DZIED. LĪDZDALĪBAS IZRĀDE

1. OKTOBRIS 17.00Svētdiena
2023


“Liepājas Mākslas forums”

Jūrmalas parkā pie “Vēja mātes” noslēgsim festivālu ar muzikālu īpašvietas izrādi “Visi putni skaisti dzied”. Tā ir dokumentāla līdzdalības izrāde, kas piedāvās skatītājam neparastus skatpunktus uz kultūras un dabas robežām, kurās cīnās kultivētais un dabiskais, cilvēka kārtība un dabas savvaļa.

“Visi putni skaisti dzied” ir līdzdalības izrāde, kurā profesionāli mākslinieki sadarbojas ar vietējo kopienu. Izrādes ietvaros profesionāli mākslinieki sadarbojas ar jauniem cilvēkiem, kas dzied koros. Taču koris ne tikai izpilda muzikālo materiālu – viņu domas par dziedāšanu, cilvēka un dabas attiecībām kļūs par daļu no izrādes dramaturģijas. Arī skatītāji, ieklausoties un sadzirdot stāstus par putniem un cilvēkiem, veidos izrādes kopējo skanējumu.

“Latviešu mitoloģijā cilvēku un putnu dziesmas palīdz sakārtot pasauli. Dzeltenajai cielavai, zvirbulim, mežirbei, griezei, dzenim un cīrulim tajā ir nozīmīgas lomas. Tomēr šobrīd tie piedzīvo strauju populācijas samazināšanos. Viņu balsis intensīvās lauksaimniecības un mežistrādes dēļ ir apklusušas vai apklust visā Eiropā. Arī pie mums. Ko tas nozīmē Latvijas cilvēkiem, kuri dzied koros? Vai mūsu dziesma un dziedāšana spēj sakārtot pasauli tā, lai tajā nepazustu mazāk aizsargātās balsis? Es gribu dot iespēju cilvēkiem, kurus aizrauj dziedāšana, apzināties, ka mūsu balsīm ir spēks ne tikai lielajā Dziesmu svētku kopkorī, ka mūsu balsis var ne tikai skaisti skanēt, bet arī aizstāvēt citus dziedātājus – putnus. Mēs stāstām latviešu un putnu satikšanās, kopīgas dzīves, sadzīvošanas un sadziedāšanās stāstu. Un uzdodam jautājumu – kur slēpjas putna dziesmas vērtība?” ar izrādes koncepciju iepazīstina režisore Krista Burāne.

Režisore un dramaturģe: Krista Burāne

Komponists: Jēkabs Nīmanis

Dramaturģijas konsultants: Jānis Balodis 

Māksliniece: Pamela Butāne

Horeogrāfe: Kristīne Brīniņa

Diriģents: Patriks Kārlis Stepe

Aktieri: Artūrs Čukurs, Elīza Dombrovska, Rūta Holendere, Anna Klišāne, Armands Siliņš-Bergmanis

Piedalās: Visu putnu koris 

Producents: Dirty Deal Teatro sadarbībā ar Story Hub

Izrāde notiks brīvā dabā bez sēdvietām. Tās laikā būs jāpārvietojas pa apkārt esošo teritoriju. Apmeklētāji aicināti ierasties ērtā un laikapstākļiem atbilstošā apģērbā.

Pasākums paredzēts pieaugušo auditorijai. Bērni, kas jaunāki par 5 gadiem, var netikt ielaisti.


Festivāls "Liepājas Mākslas forums 2023" – daudzveidības svētki!

Atrašanās vieta:

Laukums pie pieminekļa bojā gājušajiem jūrniekiem un zvejniekiem jeb “Vēja mātes” pieminekļa (Zvejnieku aleja 11A, Liepāja)


Pasākuma ilgums:

17.00-20.00 / Līdz 3h


Biļetes:

10,00 eiro. Pasākumam tuvojoties biļešu cena var tikt mainīta.


Organizē:

SIA Lielais Dzintars


Atbalsta:

Liepājas pašvaldība, Eiropas Reģionālās attīstības fonds, Valsts kultūrkapitāla fonds, Kurzemes Plānošanas reģions un Latviešu vēsturiskās zemes


Atlaides:

  • Skolēniem, studentiem, pasniedzējiem, pensionāriem – 25%

  • Personām ar I un II grupas invaliditāti, kā arī viņu pavadoņiem – 50%

  • Ģimenes biļetes 1 vai 2 pieaugušie + 2 bērni (vai vairāk) – 25%

NB. Apmeklējot koncertu, apmeklētājam ir jāuzrāda atlaidi apliecinošs dokuments.

Grupu biļetes:

  • 10-29 personas – 20%

  • 30 un vairāk personas – 25%


Apmeklē vairākus “Liepājas Mākslas foruma” pasākumus par izdevīgākām cenām. Piedāvājums darbojas, iegādājoties biļetes uz dažādiem koncertiem:
  • 1 pasākums = standarta cena
  • 2 un vairāk pasākumi = 1 biļete par 10 eiro*
Ja vēlaties apmeklēt visus pasākumus - iesakām iegādāties festivāla kopbiļeti: https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/129439

*Atlaides nesummējas.

Piedāvājums pieejams, iegādājoties biļetes “Biļešu paradīzes” klātienes kasēs visā Latvijā.


Saistītie jaunumi