Jaunumi


 
 

“Liepājas Mākslas foruma” atklāšanas ballīte šogad notiks Berlīnes naktsklubu noskaņās

22. SEPTEMBRIS

2022Atklājot “Liepājas Mākslas forumu” Berlīnes naktsklubu noskaņās, piektdien, 30. septembrī plkst. 21.00 koncertzāle “Lielais dzintars” aicinās uz DJ nakti “Klubnacht Berlin”, kas tapusi sadarbībā ar Kim? Laikmetīgās mākslas centru. Šajā ballītē koncertzāles futūristiskās aprises pārvērtīsies par pasaules labāko ballīšu vietu līdzinieci, kurā britu multimākslinieks Stīvens Voriks un latviešu eksperimentālo skaņu meistars Kaspars Groševs ar hipnotiskiem elektroniskās mūzikas setiem apmeklētājus teleportēs uz Ņujorku, Londonu, Berlīni un Rīgu.

“Ballīte “Liepājas Mākslas foruma” atklāšanas vakarā jau kļuvusi par tradīciju un arī šogad aicināsim tajā iegūt jaudīgu enerģijas lādiņu visai festivāla programmai. Tā kā ar Kim? Laikmetīgās mākslas centru sadarbojamies Berlīnē dzīvojošā latviešu fotogrāfa Iļjas Lipkina izstādes tapšanā, uzrunājām viņus veidot arī atklāšanas ballīti. Uzaicinātais britu mākslinieks Stīvens Voriks ir arī tuvs Lipkina draugs un uzstājies pasaules labākajos naktsklubos, to skaitā arī Berlīnes slavenajā klubā Berghain. Tā arī radās ideja par ballītes tematiku, kas tulkojumā nozīmē “Klubu nakts Berlīnē”. Tieši šī Vācijas pilsēta ir slavena ar savu naktsdzīvi, tādēļ kāpēc gan to neiedzīvināt arī koncertzālē? Aicināsim palaist vaļā ikdienas grožus brīvā atmosfērā, naktskluba gaismās un visnotaļ hipnotiskas un neparastas mūzikas ritmos,” par atklāšanas ballīti atklāj koncertzāles mākslinieciskā vadītāja Baiba Bartkeviča.

Gaidāmā ballīte notiks koncertzāles “Lielais dzintars” publiskajā zonā 2. un 3. stāvā, kas tiks īpaši iekārtota naktskluba noskaņās, paredzot gan vietu aktīvai dejošanai, gan atpūtas brīdim. Vakaru “iesildīs” pieredzējušais latviešu skaņu mākslinieks, kurators un mākslinieks Kaspars Groševs. Savos DJ setos viņš sajauc dažādus žanrus, meklējot neparastus ritmus un sekvences gan pagātnes post-punk, balearic,new wave ierakstos, gan to atbalsojumos mūsdienu elektroniskajā mūzikā, pludinot atmosfēriskus sintezatoru viļņus, miesīgus basus un lauztus ritmus, kas aicina kustēties līdzi.

Ar mūzikas radīšanu Groševs saistīts kopš 90-to beigām gan eksperimentējot elektroniskās mūzikas laukā, gan līdzdarbojoties hardcore “skatuvē”, ko pēdējos gados nomainījusi interese par skaņu mākslu un konceptuālisma aprisēm mūzikā. Mūzikā viņu interesē pamatelementi – cilvēka balss iespējas, tīri toņi, skaņas saitēšanās un vienkārši apstrādes efekti.

Mūziķis un vizuālais mākslinieks Stīvens Voriks, veidojot savu atklāšanas ballītes programmu, inspirējies no savas pieredzes Londonā un sava drauga Iļjas Lipkina biogrāfijas – dzimis Rīgā, uzaudzis Kvīnsā (Ņujorka), dzīvo un strādā Berlīnē – vaibstiem. Mūziķis, kurš agrāk bija pazīstams ar pseidonīmu Heatsick, ar “Casio” sintezatoru, skaņas efektiem, balsi un perkusijām veido hipnotiskas, kustību raisošas kompozīcijas, kas, līdzīgi kā viņa vizuālie mākslas darbi, saplūst dažādos objektos un medijos, aicinot skatītājus iesaistīties procesā. 

Voriks uzstājies ekskluzīvos naktsklubos kā Berghain Berlīnē, kas pulcē pasaules labākos dīdžejus, Trouw klubā Amsterdamā, eksperimentālās un avangarda mūzikas vietā ISSUE Project Room Ņujorkā, kā arī Londonas laikmetīgās mūzikas festivālā, elektroniskās mūzikas un digitālās mākslas festivālā MUTEK Monreālā, laikmetīgās un eksperimentālās mūzikas festivālā Unsound Krakovā u.c.

Abi dīdžeji vakara gaitā ar skaņas palīdzību atveidos šo dažādo lielpilsētu auru skaņās ar atmosfēriskiem sintezatora viļņiem, skaņas efektiem, neparastiem ritmiem un basiem, kas iedvesmoti no 70.-to un 80-to gadu ierakstiem. Vakara programmas norises ilgums ir aptuveni 4 stundas. Pasākums ir paredzēts pieaugušo auditorija, tādēļ ieeja pasākumā no 18 gadu vecuma, kopā ar pieaugušu pavadoni – no 12 gadu vecuma. Atklāšanas ballītes apmeklētājus ar gardiem atspirdzinājumiem sagaidīs zīmols “Kokmuiža”.

VIDEO. DJ nakts “Klubnacht Berlin”:

Stīvens Voriks (Steven Warwick) ir britu mākslinieks, mūziķis un rakstnieks, kurš dzīvo un strādā Berlīnē. Viņš praktizē starpdisciplināru pieeju, pievēršoties teātra režisēšanai un dīdžejošanai, kā arī mākslai, mūzikai un rakstniecībai. Viņa darbi ir izstādīti daudzās un dažādās platformās, tostarp mūzikas ierakstos, galerijās, naktsklubos, drukātā veidā un internetā. Stīvens Vorviks veikli apvieno šo platformu iespējas, kombinējot performanci, attēlu, skaņu un valodu un tādējādi atainojot, kā ideoloģijas veido un apdzīvo tiešsaistes un bezsaistes telpu – no kopstrādes telpām līdz klubiem, TV šoviem un tiešsaistes tērzētavām. Vorvika darbu plurālistiskā dzīvā forma maina [skatītāja/apmeklētāja] gaidas un izpratni par performanci un publiskām izstādēm.

Kaspars Groševs – pieredzējis eksperimentālās mākslas un skaņas mākslinieks, kurators un autors, kurš kopš 2014. gada ir Rīgā pirmās mākslinieku vadītās galerijas “427” līdzdibinātājs. Mākslinieks īstenojis virkni neatkarīgu projektu, piedalījies starptautiskās grupu un personālizstādēs, to skaitā galerijā Futura Prāgā, mākslas centrā Bozar Briselē, galerijā Shanaynay Parīzē, SIC mākslinieku telpā Helsinkos kā arī Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā un Kim? Laikmetīgās mākslas centrā.

“Liepājas Mākslas forumu” organizē SIA “Lielais Dzintars”. Pasākumu norisi atbalsta: Liepājas pašvaldība,Eiropas Reģionālās attīstības fonds, Francijas institūts Latvijā, Valmiermuiža, Kokmuiža un Gardu muti. Partneri: Kim? Laikmetīgās mākslas centrs, Liepājas speciālā ekonomiskā zona un Rīgas cirks.Biļetes uz atklāšanas ballīti nopērkamas Biļešu paradīzes kasēs un interneta vietnē www.bilesuparadize.lv. Norises ilgums: aptuveni 4 stundas. Informācija par visiem foruma pasākumiem lasāma: www.lmf.lielaisdzintars.lv.


Saistītie pasākumi


APRĪLIS