Kalendārs


 

LMF. DJ NAKTS KLUBNACHT BERLIN

30. SEPTEMBRIS 21.00Piektdiena
2022“Liepājas Mākslas foruma” atklāšanas ballītē / DJ naktī “Klubnacht Berlin” sadarbībā ar Kim? Laikmetīgās mākslas centru koncertzāles futūristiskās aprises pārvērtīsies par pasaules labākā naktskluba Berlīnē Berghain māsu, kurā hipnotiski transcendentālos dīdžeju setos uz Ņujorku, Londonu, Berlīni un Rīgu mūs teleportēs britu multimākslinieks Stīvens Voriks (Steven Warwick) un latviešu eksperimentālo skaņu meistars Kaspars Groševs.


Turpinot Iļjas Lipkina personālizstādes “YOU are the model! YOU are the majority!” atklāšanu “Liepājas Mākslas forumā”, Voriks festivāla atklāšanas ballīti veido, inspirējoties no pieredzes Londonā un sava drauga Iļjas biogrāfijas – dzimis Rīgā, uzaudzis Kvīnsā (Ņujorka), dzīvo un strādā Berlīnē – vaibstiem.

Abi dīdžeji vakara gaitā ar skaņas palīdzību veidos performatīvu un hipnotizējošu šo dažādo lokāciju skanisko interpretāciju. Tverot šo lielpilsētu īpašo auru skaņās, mūziķi aizvedīs klausītājus audio ceļojumā, kas stāstīs par mākslinieku pavadīto laiku un pieredzēm pasaules metropolēs.


Mūziķis un vizuālais mākslinieks Stīvens Voriks, kurš agrāk bija pazīstams ar pseidonīmu
Heatsick, ar “Casio” sintezatoru, skaņas efektiem, balsi un perkusijām veido hipnotiskas, kustību raisošas kompozīcijas, kas, līdzīgi kā viņa vizuālie mākslas darbi, saplūst dažādos objektos un medijos, aicinot skatītājus iesaistīties procesā. 

Vorviks uzstājies ekskluzīvos naktsklubos kā
Berghain Berlīnē, kas pulcē pasaules labākos dīdžejus, Trouw klubā Amsterdamā, eksperimentālās un avangarda mūzikas vietā ISSUE Project Room Ņujorkā kā arī Londonas laikmetīgās mūzikas festivālā, elektroniskās mūzikas un digitālās mākslas festivālā MUTEK Monreālā, laikmetīgās un eksperimentālās mūzikas festivālā Unsound Krakovā u.c.

Stīvena Vorika DJ programmu Liepājā “iesildīs” pieredzējušais skaņas mākslinieks, kurators
Kaspars Groševs. Savos DJ setos viņš sajauc dažādus žanrus, meklējot neparastus ritmus un sekvences gan pagātnes post-punk, balearic, new wave ierakstos, gan to atbalsojumos mūsdienu elektroniskajā mūzikā, pludinot atmosfēriskus sintezatoru viļņus, miesīgus basus un lauztus ritmus, kas aicina kustēties līdzi.

Ar mūzikas radīšanu Groševs saistīts kopš 90-to beigām gan eksperimentējot elektroniskās mūzikas laukā, gan līdzdarbojoties
hardcore “skatuvē”, ko pēdējos gados nomainījusi interese par skaņu mākslu un konceptuālisma aprisēm mūzikā. Mūzikā viņu interesē pamatelementi – cilvēka balss iespējas, tīri toņi, skaņas saitēšanās un vienkārši apstrādes efekti.Programmā:

Kaspara Groševa DJ programma, 2 stundas

Stīvena Vorika (Steven Warwick) DJ programma, 2 stundas

Stīvens Vorviks (Steven Warwick) ir britu mākslinieks, mūziķis un rakstnieks, kurš dzīvo un strādā Berlīnē. Viņš praktizē starpdisciplināru pieeju, pievēršoties teātra režisēšanai un dīdžejošanai, kā arī mākslai, mūzikai un rakstniecībai. Viņa darbi ir izstādīti daudzās un dažādās platformās, tostarp mūzikas ierakstos, galerijās, naktsklubos, drukātā veidā un internetā. Stīvens Voriks veikli apvieno šo platformu iespējas, kombinējot performanci, attēlu, skaņu un valodu un tādējādi atainojot, kā ideoloģijas veido un apdzīvo tiešsaistes un bezsaistes telpu – no kopstrādes telpām līdz klubiem, TV šoviem un tiešsaistes tērzētavām. Vorvika darbu plurālistiskā dzīvā forma maina [skatītāja/apmeklētāja] gaidas un izpratni par performanci un publiskām izstādēm.

Kaspars Groševs
– pieredzējis eksperimentālās mākslas un skaņas mākslinieks, kurators un autors, kurš kopš 2014. gada ir Rīgā pirmās mākslinieku vadītās galerijas “427” līdzdibinātājs. Mākslinieks īstenojis virkni neatkarīgu projektu, piedalījies starptautiskās grupu un personālizstādēs, to skaitā galerijā Futura Prāgā, mākslas centrā Bozar Briselē, galerijā Shanaynay Parīzē, SIC mākslinieku telpā Helsinkos kā arī Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā un Kim? Laikmetīgās mākslas centrā.

Pasākuma apmeklētājus ar gardiem atspirdzinājumiem sagaidīs zīmols “Kokmuiža”.

Norises ilgums: līdz plkst. 01.00

Ieeja no 18 gadu vecuma. Kopā ar pieaugušu pavadoni – no 12 gadu vecuma.


Apmeklē vairākus “Liepājas Mākslas foruma” pasākumus par izdevīgākām cenām. Piedāvājums darbojas, iegādājoties biļetes uz dažādiem koncertiem: 

  • 1 koncerts = standarta cena

  • 2 koncerti = 1 biļete par 10 eiro*

  • 3 un vairāk koncerti = 1 biļete par 7 eiro*

*Atlaides nesummējas. Piedāvājums pieejams, iegādājoties biļetes “Biļešu paradīzes” klātienes kasēs visā Latvijā.


Atrašanās vieta:

Publiskā zona, 2., 3. stāvs


Pasākuma ilgums:

21.00-01.00 / ~ 4h


Biļetes:

7.00 eiro. Pasākumam tuvojoties biļešu cena var tikt mainīta.


Organizē:

Lielais dzintars sadarbībā ar Kim? Laikmetīgās mākslas centru


Atlaides:

  • Skolēniem, studentiem, pasniedzējiem, pensionāriem – 25%

  • Personām ar I un II grupas invaliditāti, kā arī viņu pavadoņiem – 50%

  • Ģimenes biļetes 1 vai 2 pieaugušie + 2 bērni (vai vairāk) – 25%

NB. Apmeklējot koncertu, apmeklētājam ir jāuzrāda atlaidi apliecinošs dokuments.

Grupu biļetes:

  • 10-29 personas – 20%

  • 30 un vairāk personas – 25%


Saistītie jaunumi