Jaunumi


 
 

Liepājas Simfoniskais orķestris “Simfoniju TUVĀK” aicina iepazīt klātienē

21. MARTS

2023


20. aprīlī pulksten 19 Liepājas Simfoniskais orķestris pirmo reizi savu koncertu ciklu “Simfonija TUVĀK” aicina baudīt klātienē. Diriģenta Atvara Lakstīgalas vadībā orķestris atskaņos vienu no skaistākajām 19. gadsimta simfonijām, proti, Ludviga van Bēthovena Astoto simfoniju.

Koncerts ir iekļauts programmā “Skolas soma”.

Atgādinām, ka lielu popularitāti guvušo tiešsaistes koncertu ciklu “Simfonija TUVĀK” Liepājas Simfoniskais orķestris izveidoja pirms diviem gadiem, lai iepazīstinātu klausītājus ar pasaules simfoniskā repertuāra stūrakmeņiem – skaistām, klasiskām simfonijām, kas būtu jāzina ikvienam.

2021. gadā orķestris par šo koncertu ciklu tika nominēts Lielajai mūzikas balvai. Šoreiz mūzikas mīļotāji ar simfoniju tuvāk aicināti iepazīties klātienē.

Arī klātienē koncerts un saruna “Simfonija TUVĀK. Bēthovena Astotā” sāksies kā ierasts ar mūzikas apskatnieka Oresta Silabrieža ievadvārdiem, kuros viņš atklās simfonijas tapšanas laika kontekstu un šedevra uzbūves detaļas. Pēc koncerta klausītājiem būs iespēja neformālā sarunā tikties ar diriģentu Atvaru Lakstīgalu.

Koncertu cikla ”Simfonija TUVĀK” vadītājs Orests Silabriedis stāsta: ”Par nozīmīgākām pieņemts uzskatīt Bēthovena nepārskaitļu simfonijas: Trešo, Piekto, Septīto, Devīto. Taču manā subjektīvā patikšanā vispievilcīgākās ir Ceturtā un Astotā, turklāt zinu, ka šajā ieskatā neesmu vientuļš. Astotās simfonijas vitalitāte, drusku bezkaunīgais ņiprums, otrās daļas graciozais dejiskums, menueta maigums un fināla spirgtums kopumā veido aizraujošu ainavu, kurā prieks uzturēties. Liepājas Simfoniskā orķestra sabiedrībā Atvars Lakstīgala  līdz šim diriģējis visas Bēthovena simfonijas, izņemot Astoto. Nu robs tiks aizpildīts.”

Ludvigu van Bēthovenu dēvē par pēdējo titānu no “vīniešu klasiķiem”. Viņš radījis 240 muzikālos sacerējumus, no kuriem deviņas ir pabeigtas simfonijas, pieci klavierkoncerti, 18 skaņdarbi stīgu kvartetam, kā arī viena pabeigta opera “Fidelio”. Mūsdienu pētnieki uzskata, ka Bēthovens praktiski no jauna izgudrojis simfonijas žanru.

Biļetes uz Liepājas Simfoniskā orķestra koncertiem pieejamas “Biļešu Paradīzes” tīklā https://www.bilesuparadize.lv/lv/organizer/50.

Koncertu atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Valsts kultūrkapitāla fonds un Liepājas pilsēta.


Saistītie pasākumi


JŪNIJS