Kalendārs


 

SIMFONIJA TUVĀK. BĒTHOVENA ASTOTĀ

20. APRĪLIS 19.00Ceturtdiena
2023


Ludviga van Bēthovena Astotā simfonija ir viena no skaistākajām 19. gadsimta simfonijām.

Koncertu cikla ”Simfonija TUVĀK” vadītājs Orests Silabriedis stāsta: ”Par nozīmīgākām pieņemts uzskatīt Bēthovena nepārskaitļu simfonijas: Trešo, Piekto, Septīto, Devīto. Taču manā subjektīvā patikšanā vispievilcīgākās ir Ceturtā un Astotā, turklāt zinu, ka šajā ieskatā neesmu vientuļš. Astotās simfonijas vitalitāte, drusku bezkaunīgais ņiprums, otrās daļas graciozais dejiskums, menueta maigums un fināla spirgtums kopumā veido aizraujošu ainavu, kurā prieks uzturēties. Liepājas Simfoniskā orķestra sabiedrībā Atvars Lakstīgala līdz šim diriģējis visas Bēthovena simfonijas, izņemot Astoto. Nu robs tiks aizpildīts.”

Ludvigu van Bēthovenu dēvē par pēdējo titānu no “vīniešu klasiķiem”. Viņš radījis 240 muzikālos sacerējumus, no kuriem deviņas ir pabeigtas simfonijas, pieci klavierkoncerti, 18 skaņdarbi stīgu kvartetam, kā arī viena pabeigta opera “Fidelio”. Mūsdienu pētnieki uzskata, ka Bēthovens praktiski no jauna izgudrojis simfonijas žanru.

Liepājas Simfoniskā orķestra veidotais koncertcikls “Simfonija TUVĀK” tapis, lai iepazīstinātu klausītājus ar pasaules simfoniskā repertuāra stūrakmeņiem – skaistām, klasiskām simfonijām, kas būtu jāzina ikvienam.

Koncerts un saruna “Simfonija TUVĀK. Bēthovena Astotā” sāksies ar mūzikas apskatnieka Oresta Silabrieža ievadvārdiem, kuros atklās simfonijas tapšanas laika kontekstu un šedevra uzbūves detaļas. Pēc koncerta klātesošie būs aicināti uz neformālu sarunu arī ar diriģentu Atvaru Lakstīgalu.

Liepājas Simfoniskais orķestris par tiešsaistes koncertu ciklu “Simfonija Tuvāk” 2021. gadā tika nominēts Lielajai mūzikas balvai. Šoreiz mūzikas mīļotāji ar simfoniju tuvāk aicināti iepazīties klātienē.

Piedalās:
Orests Silabriedis

Liepājas Simfoniskais orķestris
Diriģents Atvars Lakstīgala

Programmā:
Ludvigs van Bēthovens (1770–1827) Astotā simfonija Famažorā op. 93

Koncerts iekļauts programmā “Skolas soma”.


Atrašanās vieta:

Lielā zāle


Pasākuma ilgums:

19.00-19.45 / ~ 45 min / 1 daļa


Organizē:

Liepājas Simfoniskais orķestris


Atbalsta:

Latvijas Republikas Kultūras ministrija un Liepājas pilsēta


Atlaides:

  • Skolēniem, studentiem, invalīdiem, pensionāriem – 2 eiro
  • 3+ ģimenes kartes īpašniekiem - 30%
  • Skolotājiem, pasniedzējiem un medicīnas darbiniekiem - 20%

Grupām (10 un vairāk apmeklētājiem) – 20%
Pērkot grupu biļetes internetā, lūdzam rakstīt uz e-pastu sales@lso.lv


Saistītie jaunumi