Jaunumi


 
 

Vidzemes jaunieši apgūs laikmetīgās mūzikas un mūsdienu cirka mākslu radošajā darbnīcā

04. APRĪLIS

2023


No 12. līdz 14. aprīlim Cēsīs, koncertzālē “Cēsis”, trīs dienu ilgā radošajā darbnīcā ap piecdesmit Vidzemes reģiona jauniešiem vecumā no 12 līdz 18 gadiem būs iespēja iepazīt laikmetīgās mūzikas un cirka pasauli. Tā ir otrā radošā darbnīca starptautiskajā projektā “Mākslu laboratorija “CirqueMusique””, kuru īsteno Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars”, pateicoties Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) grantu atbalstam.

Projekta “CirqueMusique” noslēgumā iecerēts veidot starpdisciplināru izrādi jauniešiem, tāpēc katra no četrām radošajām darbnīcām ir kā eksperimentāla laboratorija, kurā gan jaunieši, gan projekta radošā komanda atklāj cirka mākslas un laikmetīgās mūzikas kopīgos saskares punktus un kopīgi piedalās jaunrades procesā. Cēsīs radošo darbnīcu vadīs komponists Platons Buravickis, kuram neskatoties uz daudzveidīgo radošo darbību līdz šim (gan simfoniskā mūzika un kamermūzika, gan tehno improvizācijas rave-veidīgajos pasākumos un citi eksperimenti, piemēram, apvienojot akustisko instrumentu skaņu ar ģeneratīvajiem moduļalgoritmiem), cirka un akadēmiskās mūzikas apvienošana būs jauna pieredze.

Kā norāda Platons: “Darbnīcu gaidu ar nepacietību, jo tā būs iespēja eksperimentēt ar skaņas kā fizikas fenomena noslēpumiem. Kopā ar meistarklašu dalībniekiem radīsim kopīgu skaņdarbu, reizē vērojot, kā cirka un akadēmiskās mūzikas apvienojumā atklāsies katrs no žanriem. Ticu, ka abu mākslas formu apvienojums ir iespēja ietekmēt arī mākslas attīstību kopumā.”

Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolā mācās jaunieši no visa Vidzemes reģiona – Cēsīm, Gulbenes, Siguldas, Smiltenes, Valkas, Valmieras, Madonas, Alūksnes u.c., apgūstot klavierspēli, sitamos instrumentus, akordeonu, kokli, dažādus pūšamos instrumentus, vijoli un citus stīgu instrumentus, kā arī populāro un džeza mūziku, kordiriģēšanu un deju. Darbnīcā piedalīsies ap piecdesmit jauniešu, kuri trīs intensīvās dienās strādās kopā ar mūziķiem un cirka māksliniekiem no Latvijas un Norvēģijas. Individuālas un grupas meistarklases vadīs mūziķi: vijolniece Agnese Kanniņa, perkusioniste Elīna Endzele, klarnetists Kārlis Catlaks, kontrabasists Jānis Rubiks un flautiste Liene Dobičina, kā arī cirka mākslinieki – žonglieris Julians Sēters (Norvēģija), gaisa akrobāts Gabriels Dreifuss (Norvēģija), akrobāts Aleksejs Smolovs un žonglieris Egils Zvejnieks (Rīgas cirka skola). Darbnīcas noslēgumā 14. aprīlī norisināsies arī radošās darbnīcas rezultātu prezentēšana – performance, uz kuru aicināti dalībnieku ģimenes locekļi, skolas biedri, skolotāji un citi atbalstītāji.
Paralēli radošās darbnīcas norisei 13. un 14. aprīlī norisināsies arī divu dienu praktiskais seminārs, kas veltīts auditorijas piesaistes un attīstības jautājumiem. To vadīs Greta Klafa (Greta Clough), projekta “CirqueMusique” partnere no Islandes. Dalībnieki apgūs dažādas pieejas auditorijas attīstībai un izstrādās savai organizācijai pielāgotu aktivitāšu plānu. Semināram aicināti pieteikties Cēsu novada un Vidzemes reģiona kultūras iestāžu vadītāji un lēmumu pieņēmēji.

Plašāka informācija par darbnīcas norisi un plānotajiem pasākumiem atrodama koncertzāles mājaslapā. Projekts “Mākslu laboratorija “CirqueMusique”” saņem dotācijas 249 972 EUR apmērā no Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas EEZ grantu ietvaros.