Kalendārs


ŠŪBERTS. ZIEMAS CEĻOJUMS

21. JANVĀRIS 15.00Svētdiena
2024


Koncertsērija “PERSONĪGI”

Francis Šūberts ir nepārspēts dziesminieks – viņa melodijas vizmo neticamā skaistumā, un viņš prot divu lappušu miniatūrā aptvert cilvēka mūža drāmu. Ciklā “Ziemas ceļojums” mūsu liriskais varonis domās sarunājas ar mīļoto, asaras kvēlo kā rozes, pland maldugunis, gail sapnis par pavasari, debesu velvēs spīd trīs saules, un ceļš ir nebeidzams.

Franča Šūberta dziesmu cikls “Ziemas ceļojums” (Winterreise) ir viens no slavenākajiem romantisma laikmeta dziesmu virknējumiem. Bieži dzirdam cikla daļas, bet daudz retāk — visu ciklu kopumā. Latvijā leģendārs ir Kārļa Zariņa/Intas Villerušas un Krišjāņa Norveļa/Alda Liepiņa lasījums, un nu mums ir arī Latvijas Nacionālās operas solista Riharda Millera un Latvijas Nacionālās operas (LNO) solistu koncertmeistares Ērikas Milleres jūtu dzīlēs spēcīgā un daudzveidīgā, vienlaikus augsti inteliģentā versija, kas pēc 2022. gada koncertiem Rīgā, Siguldā un Rēzeknē pelnīti tika nominēta Lielajai mūzikas balvai 2022 kategorijā “Par izcilu interpretāciju”.

Dziesmu cikla “Ziemas ceļojums” ideja nodarbinājusi komponistu kopš 1827. gada februāra, kad Šūberta īsā, spilgtā dzīve tuvojās izskaņai. Šūberta cikla “Skaistā dzirnavniece” dzejas autora Vilhelma Millera jaunais dzejoļu cikls zīmēja līdzīgas neveiksmīga mīlētāja ceļojuma noskaņas kā “Dzirnavniecē”, taču šoreiz viss melanholiskāks un dzelstīgāks. Šūberta draugi bijuši visai apmulsuši, dzirdot dziesmu tumsnējo kopnoskaņu, taču komponists teicis, ka šo opusu vērtējot augstāk par jebko citu no visa, ko radījis. Mūsu liriskais varonis te domās sarunājas ar mīļoto, asaras kvēlo kā rozes, pland maldugunis, gail sapnis par pavasari, debesu velvēs spīd trīs saules, un ceļš ir nebeidzams.

Rihards Millers ir aizņemts daudzos LNO iestudējumos (lomu skaitā Moraless, Mazeto, Melhiors, Puasons), līdztekus labprāt piedalās kamermūzikas programmu atskaņošanā, veidošanā un producēšanā. Dziedājis dzejnieka Knuta lomu Imanta Kalniņa operas “Matīss, kauju bajārs” pirmuzvedumā Liepājas “Lielajā dzintarā”.

Ērika Millere ir augstu vērtēta un pieprasīta pianiste koncertmeistare ar lielu pieredzi operas un vokālās kamermūzikas laukā, kā arī ar spēcīgu rūdījumu starptautiskos vokālistu konkursos. 

Piedalās:

Rihards Millers, baritons

Ērika Millere, klavieres

Programmā: Francis Šūberts “Ziemas ceļojums”

Raksturīgi “Lielā dzintara” koncertsērijai “Personīgi” – pēc koncerta 2. stāva galerijā iespēja tikties ar mūziķēm neformālā gaisotnē, lai aprunātos par viņu radošo ceļu, iedvesmas avotiem un izaicinājumiem.

Koncertsērijas “Personīgi” 2024. gada pavasara sezonas notikumi:

21.01. | SVĒTDIENA | 15.00 ŠŪBERTS. ZIEMAS CEĻOJUMS

25.02. | SVĒTDIENA | 15.00 OKSANA NIKITJUKA. SAULESPUĶU CEĻŠ

07.04. | SVĒTDIENA | 15.00 PAVASARA LIDOJUMS. DITA KRENBERGA UN SANA VILLERUŠA

12.05. | SVĒTDIENA | 15.00 VĀCIETIS. ZIEDONIS. JAKOVĻEVS


Rihards un Ērika Milleri koncertzālē atskaņos savu versiju F. Šūberta "Ziemas ceļojumam"

Atrašanās vieta:

Kamerzāle


Pasākuma ilgums:

15.00 / ~ 1h 15 min


Biļetes:

No 10,00 eiro

Pasākumam tuvojoties, biļešu cena var tikt mainīta.

Pasākums paredzēts pieaugušo auditorijai. Uz pasākumiem, kas paredzēti pieaugušajiem, bērni līdz 5 gadu vecumam var netikt ielaisti.


Organizē:

SIA Lielais Dzintars


Atbalsta:

Liepājas pašvaldība


Atlaides:

  • Skolēniem, studentiem, pasniedzējiem, pensionāriem – 25%

  • Personām ar I un II grupas invaliditāti, kā arī viņu pavadoņiem – 50%

  • Ģimenes biļetes 1 vai 2 pieaugušie + 2 bērni (vai vairāk) – 25% (pieejama tikai kasēs)

NB: apmeklējot koncertu, apmeklētājam jāuzrāda atlaidi apliecinošs dokuments.

Grupu biļetes:

  • 10–30 personas – 20%

  • 30 un vairāk personas – 25%


Saistītie jaunumi