Kalendārs


 

LMF. PERFORMATĪVĀS MŪZIKAS KONCERTS. SOUNDINITIATIVE NO PARĪZES

1. OKTOBRIS 19.00Sestdiena
2022


Viens no vadošajiem avangarda ansambļiem Eiropā soundinitiative “Liepājas Mākslas forumā” piedāvās unikālu klausīšanās pieredzi – interaktīvu muzikālo performanci, kurā skaņdarbu atskaņojumi savīsies ar audiovizuālām improvizācijām, teātra elementiem, video un elektroniku. Mākslinieki priekš “Lielā dzintara” telpas radījuši īpašu programmu “TOUCH” jeb “PIESKĀRIENS”, kurā tiks sapludinātas robežas starp stiliem, estētiku un izpildītāja lomu.


“PIESKĀRIENS” ir iekļaujoša koncerta pieredze. Šīs programmas laikā mēs atklājam dažādus skaņdarbus caur kopīgu pieskārienu pavedienu. Video mākslinieks
Yukao Nagemi dažādajiem programmas skaņdarbiem veido krāsainus un reizēm zīmētu attēlu projekcijas uz koncertzāles sienām, reaģējot uz mākslinieku un skatītāju kustībām. Roku kustības un pieskārienus katrā radošajā darbā izceļ visu mūziķu vizuālā un instrumentālā / performatīvā spēle. Šī pieredze ir poētiska pieeja vajadzībai pēc sociālām saiknēm un mēs to veicinām, esot ar klausītājiem ciešā saskarsmē,” tā par gaidāmo programmu izsakās ansamblis soundinitiative.

soundinitiative
 ir deviņu mūziķu ansamblis no Parīzes, kas nodarbojas ar telpisku un uz vietas orientētu koncertu veidošanu. Ansambļa pieeja sakņojas muzikālā radīšanā, kas ir piesātināta ar teātri, deju, vizuālo un performances mākslu, kurā robežas starp izpildītājiem un radītājiem ir saplūdušas. Mūziķi attīsta unikālu māksliniecisko formu, kas ir iecerēta kā aicinājums skatītājiem atklāt savas muzikālās uztveres slēptās puses, izmantojot daudzveidīgu skaņas pieredzi. Šajā pieredzē ikviens var ielūkoties mūzikas radīšanas pašā sirdī, ko papildina mākslinieku aizrautīgais prieks dalīties ar to!

Performatīvās mūzikas koncertā skanēs ansambļa mākslinieku oriģināldarbi un jaundarbi. Pirmo reizi klausītāji varēs baudīt Franko Venturīni radīto performanci četriem izpildītājiem un pianistam, kurā notiek mijiedarbība ar klavieru iekšējām daļām un akustiku. Vinnijas Huanas (Winnie Huang) darbs atklās žestu un skaņu ainavas, savukārt programmas noslēgumā diskžokejs Benžamēns Suastjē (Benjamin Soistier) un video mākslinieks Yukao Nagemi prezentēs savu jaunradīto oriģināldarbu, apvienojot visu koncerta pieredzi. Ar video kartēšanas tehnoloģijām, video mākslinieks sapludinās koncerta videoklipus ar dīdžeja un perkusionista ritmiem, radot dzīvas, skaņā pulsējošas projekcijas. Mūziķi pakāpeniski pievienosies priekšnesumam, sākot ar performatīviem žestiem un beidzot ar kopīgu deju, iesaistot arī klausītājus.

Programmā iekļauti arī ukraiņu komponistes Annas Korsunas (Анна Корсун) un franču komponista Džūljena Malausēna (Julien Malaussena) darbi, kā arī klausītāju iesaistošais brazīliešu komponistes Mišelas Agneses Magaljesas darbs "Constella(c)tions", kas tapis slavenajā mūzikas un skaņu pētniecības institūtā IRCAM. Tajā tiks prezentēti interaktīvu muzikālo kompozīciju principi – ķermeņa žesti un kolektīvā mijiedarbība muzikālo priekšnesumu centrā. Kompozīcijas pamatā ir tīmeklī balstīti audio rīki un mobilās tehnoloģijas, izmantojot viedtālruņa kustības sensorus, lai kontrolētu skaņu atbilstoši ķermeņa kustībām.

Franču ansamblis soundinitiative tika dibināts Parīzē 2011. gadā un tajā muzicē deviņi mūziķi no Ķīnas, Francijas, Anglijas, Itālijas, Polijas, kuri katrs ir veidojuši savu karjeru kā solisti un kamermūziķi gan Francijā, gan ārzemēs. Ansamblis ieguvis atpazīstamību ar savu revolucionāro pieeju mūzikai un performancei, nojaucot robežu starp komponistu un izpildītāju. Katram skaņdarbam soundinitiative rada savu māksliniecisko formu, kas aicina skatītājus atklāt jaunas slēptas skaņu mākslas pieredzes. soundinitiative ir uzstājušies visā Eiropā, Ziemeļamerikā, Austrālijā un Āzijā. Viņi ir arī asociētie mākslas rezidenti Enghien-les-Bains Mākslas centrā (2019–2023), netālu no Parīzes.

Video:

Piedalās:
Ansamblis soundinitiative
Franko Venturīni (Franco Venturini), pianists
Benžamēns Suastjē (Benjamin Soistier), diskžokejs
Yukao Nagemi, video projekcijas

Apmeklē vairākus “Liepājas Mākslas foruma” pasākumus par izdevīgākām cenām. Piedāvājums darbojas, iegādājoties biļetes uz dažādiem koncertiem: 

  • 1 koncerts = standarta cena

  • 2 koncerti = 1 biļete par 10 eiro*

  • 3 un vairāk koncerti = 1 biļete par 7 eiro*

*Atlaides nesummējas. Piedāvājums pieejams, iegādājoties biļetes “Biļešu paradīzes” klātienes kasēs visā Latvijā.Atrašanās vieta:

Lielā zāle


Pasākuma ilgums:

19.00-20.30 / 1 h 30 min


Biļetes:

15.00 eiro.

Pasākumam tuvojoties biļešu cena var tikt mainīta.


Organizē:

Lielais dzintars


Atbalsta:

Liepājas pašvaldība, Francijas institūts Latvijā un Eiropas Reģionālās attīstības fonds


Atlaides:

  • Skolēniem, studentiem, pasniedzējiem, pensionāriem – 25%
  • Personām ar I un II grupas invaliditāti, kā arī viņu pavadoņiem – 50%
  • Ģimenes biļetes 1 vai 2 pieaugušie + 2 bērni (vai vairāk) – 25%
NB. Apmeklējot koncertu, apmeklētājam ir jāuzrāda atlaidi apliecinošs dokuments.

Grupu biļetes:
  • 10-29 personas – 20%
  • 30 un vairāk personas -25%


Saistītie jaunumi