Kalendārs


 

TRIO ANGELICUS. JĀNIS LŪSĒNS. SIRDS VĀRDI

14. MAIJS 15.00Svētdiena
2023


Koncertsērija “PERSONĪGI”

Šarmantās muzikālās apvienības “Trio Angelicus” īpašo skanējumu veido trīs siltu tembru apvienojums – augsta dāmas balss, flautas dzidrais skanējums un arfas noslēpumainais valdzinājums. Mātes dienā mūziķes klausītājus aicinās sajust maigumu un daili tautā iemīļotā komponista Jāņa Lūsēna melodiskajā mūzikā, kuru caurvīs latviešu dzejnieku rakstītie vārdi.

“Trio Angelicus” dibināts 2015. gadā un to veido spožā operdziedātāja Elīna Šimkus (soprāns), Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra arfiste Ieva Šablovska un Latvijas Nacionālās operas un baleta flautiste Sondra Lejmalniece. Trio pamatrepertuārā ir gan iemīļoti klasiskie skaņdarbi, gan mazāk pazīstami opusi no latviešu un pasaules klasiskās mūzikas lappusēm.

Ansambļa jaunākā programma “Sirds vārdi” veltīta Jāņa Lūsēna daiļradei. Mēdz teikt, ka Lūsēns ir drīzāk “gargabalnieks”, par ko liecina viņa darbu katalogā atrodamais iespaidīgais daudzums lielformāta darbu, starp kuriem ir arī rokoperas, mūzikli un izvērsti vokālsimfoniski opusi, taču ne mazāk būtiska lieliskā melodiķa daiļrades joma saistīta ar kamermūziku, tostarp dziesmu cikliem, kā arī mūziku teātrim un citiem ļoti spilgtiem darbiem tā dēvētajā neakadēmiskās mūzikas laukā. 

Programmā skanēs gan lappuses no Lūsēna instrumentālās daiļrades un teātra mūzikas, gan dziesmas ar izcilu latviešu dzejnieku, tostarp Māras Zālītes, Viļa Plūdoņa, Kārļa Vērdiņa, Ojāra Vācieša un Kārļa Skalbes vārsmām. Šī koncertprogramma tapusi, mūziķēm cieši sadarbojoties ar komponistu, kurš veidojis arīdzan vairākus jaunus savu skaņdarbu pārlikumus tieši Trio Angelicus unikālajam sastāvam.


Piedalās:

Trio Angelicus:

Elīna Šimkus, soprāns

Sondra Lejmalniece, flauta

Ieva Šablovska, arfa

Raksturīgi “Lielā dzintara” koncertsērijai “Personīgi” – pēc koncerta 2. stāva galerijā būs iespēja tikties ar mūziķiem, lai baudītu sarunas neformālā gaisotnē. Apmeklētājus pēc koncerta sarunās ar atspirdzinājumiem cienās koncertzāles atbalstītāji   veikalu tīks "SPAR".

Koncertsērijas “Personīgi” 2023. gada pavasara sezonas notikumi:

15.01. | SVĒTDIENA | 15.00 LINDA LEINE. PELĒCIS UN SKARLATI

05.02. | SVĒTDIENA | 15.00 20. GADSIMTA KAMERMŪZIKAS ZELTS. HET COLLECTIEF

02.04. | SVĒTDIENA | 15.00 RĪGAS SAKSOFONU KVARTETS. PASAULES SKICES

14.05. | SVĒTDIENA | 15.00 TRIO ANGELICUS. JĀNIS LŪSĒNS. SIRDS VĀRDI"Trio Angelicus" aicina Mātes dienā baudīt Jāņa Lūsēna mūziku!

Atrašanās vieta:

Kamerzāle


Pasākuma ilgums:

15.00-16.10 / ~ 1h 10 min


Biļetes:

Pasākumam tuvojoties biļešu cena var tikt mainīta.

Pasākums paredzēts pieaugušo auditorijai. Uz pasākumiem, kas paredzēti pieaugušo auditorijai, bērni līdz 5 gadu vecumam var netikt ielaisti.


Organizē:

SIA Lielais Dzintars


Atbalsta:

Liepājas pašvaldība, Eiropas Reģionālās attīstības fonds


Atlaides:

  • Skolēniem, studentiem, pasniedzējiem, pensionāriem – 25%

  • Personām ar I un II grupas invaliditāti, kā arī viņu pavadoņiem – 50%

  • Ģimenes biļetes 1 vai 2 pieaugušie + 2 bērni (vai vairāk) – 25% (pieejama tikai kasēs)

NB.  Apmeklējot koncertu,  apmeklētājam ir jāuzrāda atlaidi apliecinošs dokuments.

Grupu biļetes:

  • 10-30 personas – 20%

  • 30 un vairāk personas – 25%


Saistītie jaunumi