Kalendārs


 

20. GADSIMTA KAMERMŪZIKAS ZELTS. HET COLLECTIEF

5. FEBRUĀRIS 15.00Svētdiena
2023


Koncertsērija “PERSONĪGI”

Beļģu mūsdienu mūzikas pārsteidzošākais ansamblis “Het Collectief” atgriežas Liepājā ar elpu aizraujošu ceļojumu 20. gadsimta kamermūzikas atklājumos. Virtuozais kvintets šoreiz koncertzālē viesosies trio sastāvā, meklējot spilgtākos laikmeta kopsaucējus vijoles, čella un klavieru interpretācijās, kuras piedāvās Vilberts Ārtss, Marteins Vinks un Tomass Dīltjenss.

Mūziķu ansambli varētu raksturot kā īstenus kamermūzikas estētus, kuru rokās pat sarežģītākie skaņdarbi atklājas vienkārši klausītājam. Paši mūziķi stāsta, ka programma būvēta ap austriešu vizionāra Arnolda Šēnberga skaņu kamergleznu “Apskaidrotā nakts”, kas šajā koncertā izskanēs īpašā pārlikumā vijolei, čellam un klavierēm. Pēc vācu dzejnieka Riharda Dēmela erotiskajiem tēlojumiem veidotais opuss pavisam noteikti pieskaitāms jutekliskākajiem darbiem pasaules mūzikas vēsturē, kura izsmalcinātie nošu raksti ir jūgendstila zeltītās spozmes muzikāls ekvivalents.

Uz filosofiskām pārdomām aicinās Šēnberga laikabiedra, ekscentriskā amerikāņu modernās mūzikas krusttēva Čārlza Aivsa Trio vijolei, čellam un klavierēm, kur autors apcerējis savu studiju laiku Jeila Universitātē.


Šēnberga un Aivsa skaņu meklējumiem līdzās stāsies Centrāleiropas laikmetīgās mūzikas šedevri. Uz ekspresīvu divsarunu starp vijoles un klavieru tembriem aicina poļu avangarda meistara Vitolda Lutoslavska virtuozā Partita, bet neatkārtojamā čehu ģēnija Leoša Janāčeka “Pasaka” mūzikā tēlos Vasilija Žukovska vareno poēmu “Pasaka par caru Berendeju”. Te stāsta galvenie varoņi nekļūdīgi atpazīstami čella un klavieru partijās, aicinot klausītājiem izdzīvot pašiem savu stāsta versiju.

Programmā:

Čārlzs Aivss (Charles Edward Ives, 1874-1954) Trio vijolei, čellam un klavierēm

Vitolds Lutoslavskis (Witold Roman Lutosławski, 1913-1994) Partita vijolei un klavierēm

Leošs Janāčeks (Leoš Janáček, 1854-1928) “Pasaka” (Pohádka) čellam un klavierēm

Arnolds Šēnbergs (Arnold Schoenberg, 1874-1951) “Apskaidrotā nakts” (Verklärte Nacht, Eduarda Štoiermanna pārlikumā vijolei, čellam un klavierēm)

Piedalās: 

Ansamblis “Het Collectief”:

Vilberts Ārtss (Wibert Aerts, vijole)

Marteins Vinks (Martijn Vink, čells)

Tomass Dīltjenss (Thomas Dieltjens, klavieres)

Raksturīgi “Lielā dzintara” koncertsērijai “Personīgi” – pēc koncerta 2. stāva galerijā būs iespēja tikties ar mūziķiem, lai baudītu sarunas neformālā gaisotnē. Apmeklētājus pēc koncerta sarunās ar atspirdzinājumiem cienās koncertzāles atbalstītāji   veikalu tīks "SPAR".

Koncertsērijas “Personīgi” 2023. gada pavasara sezonas notikumi:

15.01. | SVĒTDIENA | 15.00 LINDA LEINE. PELĒCIS UN SKARLATI

05.02. | SVĒTDIENA | 15.00 20. GADSIMTA KAMERMŪZIKAS ZELTS. HET COLLECTIEF

02.04. | SVĒTDIENA | 15.00 RĪGAS SAKSOFONU KVARTETS. PASAULES SKICES

14.05. | SVĒTDIENA | 15.00 TRIO ANGELICUS. JĀNIS LŪSĒNS. SIRDS VĀRDILiepājas koncertzālē baudīsim 20. gs. kamermūzikas smalkumus kopā ar virtuozo "Het Collectief"!

Atrašanās vieta:

Kamerzāle


Pasākuma ilgums:

15.00-16.40 / ~ 1h 40 min / 2 daļas


Biļetes:

no 10,00 eiro

Pasākumam tuvojoties biļešu cena var tikt mainīta.

Pasākums paredzēts pieaugušo auditorijai. Uz pasākumiem, kas paredzēti pieaugušo auditorijai, bērni līdz 5 gadu vecumam var netikt ielaisti.Organizē:

Lielais dzintars


Atbalsta:

Liepājas pašvaldība, Eiropas Reģionālās attīstības fonds


Atlaides:

  • Skolēniem, studentiem, pasniedzējiem, pensionāriem – 25%

  • Personām ar I un II grupas invaliditāti, kā arī viņu pavadoņiem – 50%

  • Ģimenes biļetes 1 vai 2 pieaugušie + 2 bērni (vai vairāk) – 25% (pieejama tikai kasēs)

    NB.  Apmeklējot koncertu,  apmeklētājam ir jāuzrāda atlaidi apliecinošs dokuments.

Grupu biļetes:

  • 10-30 personas – 20%

  • 30 un vairāk personas – 25%


Saistītie jaunumi