Jaunumi


 
 

Izskanējis 31. Liepājas Starptautiskā zvaigžņu festivāla atklāšanas koncerts

27. FEBRUĀRIS

2023


31. Liepājas Starptautisko zvaigžņu festivālu vakar, 25. februārī, atklāja pasaulē pieprasītā latviešu vijolniece Kristīne Balanas un Valda Vikmaņa Latvijas Jauno atskaņotājmākslinieku konkursa laureāti – Latvijas mūzikas vidusskolu spilgtākie jaunie mūziķi, kuri uz koncertzāles “Lielais dzintars” skatuves kāpa kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri tā mākslinieciskā vadītāja Gunta Kuzmas vadībā.

Foto galerija lejupielādei: https://failiem.lv/u/zwvdcwp2j (foto autori: Jānis Vecbrālis un Valters Pelns).

Pirmo reizi Zvaigžņu festivāls iesākās ar Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas rīkotā konkursa uzvarētāju uzstāšanos. Tie bija pirmo trīs vietu ieguvēji – klarnetiste Anna Marija Kubecka (Emīla Dārziņa mūzikas vidusskola), kas kopā ar orķestri atskaņoja Džoakīno Rosīni Introdukciju, tēmu un variācijas, sitaminstrumentālists Edgars Zaurs (Ventspils Mūzikas vidusskola), kura izpildījumā klausītāji dzirdēja 2. un 3. daļu no Andersa Kopela Pirmā marimbas koncerta un čellists Jānis Rinkulis (Emīla Dārziņa mūzikas vidusskola), ar kuru orķestris tikās Antonīna Dvoržāka mūzikā (skanēja Čellkoncerta 1.daļa).

Iespēju uzstāties ar orķestri ieguva arī čellists Rainers Liekniņš (Emīla Dārziņa mūzikas vidusskola), un flautiste Sandija Ance Edelmane (Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola). Līdz ar to Zvaigžņu festivāla atklāšanas koncertā skanēja arī Dmitrija Šostakoviča Čellkoncerta pirmā daļa un Sesilas Šaminādes Končertīno flautai.

Koncertā Liepājas Simfoniskā orķestra galvenais diriģents Guntis Kuzma paziņoja arī orķestra mūziķu simpātiju balvu, uzaicinot čellistu Jāni Rinkuli kā solistu uzstāties ar orķestri nākamajā koncertsezonā.

Liepājas Simfoniskā orķestra izlolotā Zvaigžņu festivāla atklāšanas koncerta kulminācijā publiku valdzināja spožās latviešu vijolnieces Kristīnes Balanas uzstāšanās. Viņas izpildījumā skanēja Antonīna Dvoržāka virtuozais Vijolkoncerts. Kristīne Balanas bija arī šī Latvijas Jauno atskaņotājmākslinieku konkursa žūrijas komisijas priekšsēdētāja.

Atgādinām, ka no 25. februāra līdz 11. martam jau 31. reizi Liepājas Simfoniskais orķestris aicina klausītājus uz Liepājas Starptautisko zvaigžņu festivālu, Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” piedāvājot bagātīgu un spilgtu ceļojumu mūzikas pasaulē.

Jaunnedēļ festivālā gaidāmi nākamie divi koncerti:
Ceturtdien, 2. martā, pulksten 19, “Lielā dzintara” kamerzālē Rīgas kamerkoris “Ave Sol” jaunās kordiriģentu paaudzes pārstāvja un Dziesmusvētku virsdiriģenta Jurģa Cābuļa vadībā atskaņos latviešu kormūzikas meistaru dziesmas. Jānis Ivanovs, Jēkabs Jančevskis, Pēteris Plakidis, Pēteris Vasks – šo izcilo komponistu mūziku kopā ar kamerkori atskaņos arī Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķi un debešķīgi dzidrās balss īpašniece – Aleksandra Špicberga.

Bet sestdien, 4. martā, pulksten 18, uz Zvaigžņu festivāla skatuves kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri kāps divi mūsdienu pūšaminstrumentu mūzikas dižgari – viens no pasaulē pieprasītākajiem trompetistiem, par trompetes Paganīni sauktais izraēliešu izcelsmes mūziķis Sergejs Nakarjakovs un ģeniālais zviedru trombonists Kristians Lindbergs, kurš arī vitāls diriģents un komponists. Katra viņa uzstāšanās ir vesela izrāde.

Zvaigžņu festivālā Lindbergs spēlēs solo pats savā Trombonkoncertā “Black Hawk Eagle” un diriģēs divus citus lieldarbus: Mečislava Veinberga mistikas pilnām krāsām un negaidītām temperamentu maiņām caurstrāvoto Trompetes koncertu un Žana Sibēliusa populāro Otro simfoniju.

Festivālu atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Liepājas pilsēta un SEB banka.

Biļetes uz festivāla koncertiem nopērkamas “Biļešu paradīzes” tīklā https://www.bilesuparadize.lv/lv/custompage/3346.

Saistītie pasākumi


JŪNIJS